X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród grubość blizny po cc
Odpowiedz

grubość blizny po cc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zuza1987 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 12 lutego 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , od ostatniego poniedziałku temat mojej blizny nie daje mi spokoju. W poniedziałek byłam na usg (28-32 tc) z malutką wszystko ok. Natomiast lekarz również zajrzał do mojej blizny ( badanie przez powłoki brzuszne) i stwierdził, że blizna ma 1,7 mm a w niektórych miejscach wątpliwa ciągłość blizny. Ta informacja jest dość niepokojąca ( niestety moja lekarz prowadząca jest na wakacjach, telefonicznie mnie uspokoiła, że nic się nie dzieje i żyć normalnie) jednak ten temat nie dawał mi spokoju. Wczoraj udałam się na kolejne usg. Lekarz, który mnie przyjmował, mówi że przyjął około 12 tyś porodów w swoim życiu i tylko raz widział pękniętą macice. Następnie wykonał mi badanie usg. Już przez powłoki brzuszny twierdził,że ciągłość jest zachowana ale jeszcze dla pewności wykonał badanie transwaginalnie. Dojechał do samej blizny i stwierdził, że ciągłość jest zachowana a blizna w najcieńszym miejscy ma 3.9 a w najgrubszym 4,9. Moje pytanie jest czy miałyście do czynienie z takim kłopotem i co myśleć o tych rozbieżnych badaniach. Chyba to transwaginalne jest dużo bardziej wiarygodne , prawda? z góry dziękuje za pomoc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ginka twierdzi, tak ten kolejny gin i ja jej wierzę też już ma masę porodów za sobą.
    Aktualnie jestem na etapie szykowania się do sn po cc i z tego co wiem, to jeżeli ktokolwiek miałby mierzyć bliznę, to trzeba to zrobić dobrze:
    1) na pełnym pęcherzu,
    2) w 36-38tc.
    Z blizną jest jak z wielkością dziecka czy długością szyjki na usg - jeden powie tyle, a drugiemu wyjdzie na tym samym sprzęcie 2x więcej :/
    Poza tym mierzenie grubości jest trochę bez sensu, bo podczas ciąży i porodu nie chodzi o jej grubość, ale o jakość i elastyczność, a tego nie sprawdzisz na usg. Nawet blizna na 8mm może się rozejść, bo będzie nieelastyczna, a blizna na 0.9mm może wytrzymać 30h porodu i będzie w dobrym stanie i ona i właścicielka.

    Zuza1987, belladonna, wiki_1989 lubią tę wiadomość

  • Zuza1987 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 13 lutego 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to badanie miałam robione w 29 tyg i pęcherz miałam pusty, nawet lekarz tak powiedział. Ale skoro zrobił to padanie nie przez powłoki brzuszne a dopochwowo ty chyba to jest dokładniejsze niż przez powłoki. Ja i tak będę miała druga cc 10 dni przed terminem. ale szczerze mówiąc jestem bardzo zmartwiona. Od tygodnia leże w łóżku.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ