X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród gdzie rodzicie? Łódź i okolice
Odpowiedz

gdzie rodzicie? Łódź i okolice

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2013, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie Dziewczęta;
    Chciałabym sie dowiedzieć gdzie będziecie rodzić? Ja chciałabym w Salve i chetnie poznam Wasze opinie :)
    Pozdrawiam

  • vaiola Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 29 października 2013, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się długo zastanawiałam nad Medeorem, ale jednak chyba zrezygnuje z wielkiego miasta i będę rodzić w mniejszym szpitalu, mniej porodów, czyli więcej czasu dla mnie będą miały położne:)

    córeczka, 26.01.2014, Hania:)
  • fizjo Autorytet
    Postów: 560 476

    Wysłany: 29 października 2013, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:)

    ja w zduńskiej woli. świetna atmosfera i dobre podejście!

  • azi Ekspertka
    Postów: 163 381

    Wysłany: 13 listopada 2013, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam w planach Medeor gdzie można rodzić na NFZ jeśli ciąża przebiega bez komplikacji lub ewentualnie Salve:)
    ale wiadomo może być różnie;)

    KlaraM lubi tę wiadomość


    3jgxyx8d08x508h1.png
    l22n6iye5ll34so8.png
    1k3xegz2f74add0s.png
  • KlaraM Ekspertka
    Postów: 201 99

    Wysłany: 15 listopada 2013, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też słyszałam o Medeorze, muszę się więcej dowiedzieć bo pierwotny plan to Matka Polka ze względu na położenie, mam do niej 5 min autem i znam ten szpital.

    9ewnqqmz9x52roeb.png
  • paula22 Autorytet
    Postów: 2527 1455

    Wysłany: 21 listopada 2013, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja będę rodzić w Sieradzu;)

    lprktv73nye615w2.png
  • KlaraM Ekspertka
    Postów: 201 99

    Wysłany: 29 listopada 2013, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Medeor ma płatne znieczulenie, podobno 500 zl

    9ewnqqmz9x52roeb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2013, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też chyba medeor - slyszalam kilka opinii, zarówno od rodzących jak i od lekarzy.

  • KlaraM Ekspertka
    Postów: 201 99

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaM wrote:
    ja też chyba medeor - slyszalam kilka opinii, zarówno od rodzących jak i od lekarzy.
    a na kiedy masz termin?

    9ewnqqmz9x52roeb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    10-17 kwietnia, więc dużo później niż Ty :)

    KlaraM lubi tę wiadomość

  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ja też powoli się zastanawiam gdzie rodzić bo najlepiej prowadzić ciąże u lekarza który pracuje w wybranym szpitalu, w medeorze przyjmują tylko ciąże bez komplikacji w salve chyba też, salve to koszt ok 3000 zł a cesarka 4000, w medeorze można rodzić na nfz, biorę pod uwagę jeszcze madurowicza bo podobno najlepsi lekarze,ale przerażają mnie warunki i sale poporodowe kilku osobowe. a Wy dziewczyny gdzie rodzicie? ja mam termin na 11 lipca 2014, pozdrawiam :)

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, mam pytanie dotyczące II Szpitala Miejskiego im. dr Ludwika Rydygiera w Łodzi. Opinie w internecie są naprawdę różne, od bardzo pozytywnych aż po szalenie niepochlebne.

    Zamierzam tam rodzić, to godzinę drogi od mojej miejscowości. Jeśli któraś z Was miała kontakt z tym szpitalem, bardzo proszę o udzielenie mi informacji na ten temat- czy dostępne jest ZZO, jaka jest opieka po porodzie i w czasie jego trwania, czy przy porodzie obecny jest lekarz i osoba towarzysząca, jaka jest czystość, sale, rooming-in, poradnia laktacyjna, ogólne wrażenia po pobycie, czy trzeba wcześniej umówić się na poród. Interesuje mnie wszystko. Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

    http://www.szpitalrydygiera.pl/

    KlaraM lubi tę wiadomość

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • KlaraM Ekspertka
    Postów: 201 99

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja mogę przedstawić jako taką opinię o Matce Polce bo tam prowadzę ciążę i miałam szkołę rodzenia, zwiedzaliśmy tam też jedną z porodówek (są trzy). Ogólnie znieczulenie jest dostępne i za darmo, można rodzić z mężem/partnerem, te sale mają jednoosobowe i obok pokój z fotelem do porodu więc ok, dopiero jeśli te są zajęte to jest jedna większa sala z większą ilością łóżek porodowych, akurat jak byliśmy nie było dużego ruchu, może 3 rodzące jeszcze w tej pierwszej fazie lub tuż po znieczuleniu i faceci z nimi byli. Położne wydawały się miłe, niektóre młode bardzo więc nie zrzędliwe ;-) Nie wiem jak blok poporodowy bo tam to już różne opinie słyszałam że gorzej położne traktują kobiety ale sama porodówka mnie jakoś nie odstraszyła. Sama do końca nie wiem czy decydować się na Matkę Polkę z darmowym znieczuleniem czy jednak na Medeor, jednak tam za znieczulenie się płaci słono bo 500 zł a mało czasu mi zostało

    9ewnqqmz9x52roeb.png
  • KlaraM Ekspertka
    Postów: 201 99

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanusia93 wrote:
    Kobietki, mam pytanie dotyczące II Szpitala Miejskiego im. dr Ludwika Rydygiera w Łodzi. Opinie w internecie są naprawdę różne, od bardzo pozytywnych aż po szalenie niepochlebne.

    Zamierzam tam rodzić, to godzinę drogi od mojej miejscowości. Jeśli któraś z Was miała kontakt z tym szpitalem, bardzo proszę o udzielenie mi informacji na ten temat- czy dostępne jest ZZO, jaka jest opieka po porodzie i w czasie jego trwania, czy przy porodzie obecny jest lekarz i osoba towarzysząca, jaka jest czystość, sale, rooming-in, poradnia laktacyjna, ogólne wrażenia po pobycie, czy trzeba wcześniej umówić się na poród. Interesuje mnie wszystko. Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

    http://www.szpitalrydygiera.pl/
    W Rydygierze rodziła moja przyjaciółka prawie 4 lata temu, miała cesarkę planowaną więc nie wiem jak z porodem naturalnym ale z opieką po zabiegu ma mieszane uczucia, tzn położna była niemiła, nie chciała popilnować dziecka jak ta się chciała wykąpać ale to zależy na kogo się trafi myślę. Ogólnie luksusów też tam nie ma ale na to nie ma co liczyć w państwowych szpitalach

    Lanusia93 lubi tę wiadomość

    9ewnqqmz9x52roeb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaraM wybierz Medeora i podziel sie opinią ;) ja pytałam dziewczyny, która rodziła w Matce Polce,a drugi poród w Medeorze właśnie i powiedziała mi, że nawet nie warto porównywać...MP fabryka, bez jakiegokolwiek ludzkiego podejscia, Medeor - same pozytywy.

  • Lenkako Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was,
    Ja mam termin na 17 luty i już jestem po wizycie kwalifikującej do porodu w Medeorze. Nie będę korzystała ze znieczulenia, więc kwestia odpłatnego ZZO mnie nie dotyczy. Mam nadzieję, że te wszystkie pozytywne opinie o tym szpitalu potwierdzą się :)
    Jeśli chodzi o Rydygiera to moja znajoma rodziła tam 4 m-ce temu i jest bardzo zadowolona, trafiła na przyjazny personel i wszystko było ok.

    Lanusia93 lubi tę wiadomość

    xnw4flw1dnbx6ikd.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenkako wrote:
    Witam Was,
    Ja mam termin na 17 luty i już jestem po wizycie kwalifikującej do porodu w Medeorze. Nie będę korzystała ze znieczulenia, więc kwestia odpłatnego ZZO mnie nie dotyczy. Mam nadzieję, że te wszystkie pozytywne opinie o tym szpitalu potwierdzą się :)
    Jeśli chodzi o Rydygiera to moja znajoma rodziła tam 4 m-ce temu i jest bardzo zadowolona, trafiła na przyjazny personel i wszystko było ok.
    a ciąże prowadziłaś też w Medeorze, czy gdzie indziej?

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Lenkako Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka,
    chciałam prowadzić ciążę w Medeorze, ale akurat od czerwca zabrakło im punktów na NFZ i nie chcieli mnie już zapisać do żadnego lekarza. Całą ciążę chodzę do dr Kowalskiej prywatnie, ona przyjmuje też w Medeorze i to ona mnie tam zakwalifikowała do porodu, bo od stycznia mogłam się do niej zapisać już na NFZ. Gdybym do niej nie chodziła to musiałabym zapisać się do dr Krajewskiego w 36 tyg. ciąży na wizytę kwalifikacyjną.

    xnw4flw1dnbx6ikd.png
  • figielek Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 16 września 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny
    ja rodziłam w Medeorze w sierpniu 2012 roku, więc informacje może nie pierwszej świeżości, ale może komuś się przydadzą. Miałam opłaconą swoją położną i uważam, że to był super pomysł, bo ona praktycznie ciągle przy mnie była, a lekarza to widziałam może 3 razy w czasie ponad 14 godzinnego porodu. Rodziłam ze znieczuleniem ZZO, płatne 450 złotych wtedy. Udało się sn, chociaż popękałam nieco i konieczne było szycie. Malutką dostałam po porodzie od razu na brzuch i tak się witałyśmy ze sobą przez jakieś 2 godzinki, od razu mogłam ją przystawić do piersi. Mąż też był cały czas ze mną. Mogłam rodzić jak mi się podobało, czyli na leżąco, siedząco, chodząco, gimnastykowałam się na piłce. Po podaniu znieczulenia rozwarcie z 4 cm skoczyło do 10ciu w pół godziny. Dopiero po znieczuleniu dostałam oxytocynę.
    Jedyne co mi się nie podobało, to sala poporodowa. Była bardzo ciasna, trzy dziewczyny i troje dzieci w sali normalnie 2 osobowej. Ja leżałam praktycznie w drzwiach, więc ciągle ktoś się koło mnie kręcił. Ale łazienka była w sali, więc nie trzeba było daleko chodzić. Dziecko położne zabierały na kilka godzin na noc jak mamy chciały choć trochę pospać (chociaż to też nie reguła i zależało ile miały pracy). Jedzenie niestety fatalne, no ale to jakby szpitalny standard i Medeor się nie wyłamał niestety.
    Ja nie prowadziłam ciąży w Medeorze, byłam tam tylko na wizycie kwalifikacyjnej no i miałam położną, która tam pracuje.
    Od czasu mojego porodu rodziło w medeorze jeszcze kilka moich znajomych i niestety z czasem opinie słyszę coraz gorsze.
    Mimo to, w przypadku drugiego dziecka też chyba tam będę rodzić. Zresztą czas pokaże.

    UDizp2.png4vvop2.png
  • ap1526 Autorytet
    Postów: 1127 1184

    Wysłany: 26 września 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2015, 12:46

    km5shdge5h821nxg.png
    qb3ckqi1w8eq80rq.png
    j36rxzdv03noids4.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ