X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród gdzie rodzić w Warszawie? ;)
Odpowiedz

gdzie rodzić w Warszawie? ;)

Oceń ten wątek:
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja półtora roku temu urodziłam na Madalińskiego, teraz tez planuję tam poród, bo bylo super. Bardzo dobre warunki, fajny personel, nie przeciagali w nieskończoność z cc, po cięciu leżałam w szpitalu 2,5 doby. Też chronią krocze. Moja lekarka też pracuje w imid i jakos kręciła nosem na moje pytanie o poród na żelaznej. Ja akurat Madalińskiego moge polecić.

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • Matka Rocku Autorytet
    Postów: 461 717

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rudi wrote:
    Rodziłam w szpitalu bielańskim.
    Opieka przy porodzie ok, położne bardzo pomocne, można wziąć znieczulenie, nie ma problemu.
    Jednak opieka po porodzie to MASAKRA, szczególnie 2 położne, które traktują młode matki jak zło konieczne.

    Minusy: niektóre położne zwracają się per ty, nie pomagają przystawiać do piersi (w weekendy nie ma doradcy laktacyjnego), drą się i są bardzo niemiłe. Sale 4 osobowe, kiepskie warunki sanitarne, odrapane ściany (przynajmniej ja trafiłam do takiej).
    Plusy: dobra opieka przy porodzie, fajne położne przy samym porodzie, bardzo pomocne

    Przyłączam się do bardzo negatywnej opinii na temat szpitala bielańskiego.
    Z plusów: dostałam zzo, jedyną miłą osobą z którą miałam do czynienia była młodziutka neonatolog.
    Reszta to same minusy. Traktowanie taśmowe, zero empatii.
    W informacjach na temat szpitala piszą, że położne zachęcają do przyjmowania dowolnej pozycji. Taaa... Kilka osób pod rząd próbowało mnie kłaść na plecach, na szczęście się nie dałam.

    Absolutny HICIOR: Tak jak wiele kobiet i co jest zupełnie normalne, w ostatniej fazie porodu (na którą już mi nie dali znieczulenia) krzyczałam. Darłam mordę na cały oddział. :D Lekarka i położne powinny w tym momencie uspokajać, dodawać otuchy, nawet powiedzieć "super, świetnie, krzycz jeśli to pomaga, dasz radę, jeszcze chwila..."
    A wiecie co usłyszałam od lekarki?
    "Nie krzycz, zachowuj się poważnie, masz 37 lat".
    Czyli wynika z tego, że krzyczenie jest niepoważne i im jest się starszym, tym poród mniej boli. :D
    Wtedy nie było mi do śmiechu, ale teraz zdecydowanie mam z tego bekę.

    Po wszystkim, głupie stare położne mające zerową wiedzę na temat laktacji prawie zrujnowały nasze kp. Zamiast pomóc, wręcz zaszkodziły. Gdyby nie interwencja doradczyni laktacyjnej na własne życzenie, nie udało by się.

    Oczywiście należy brać pod uwagę, że opisany przeze mnie stan rzeczy miał miejsce 4 lata temu i obecnie może być lepiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2017, 11:25

  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 14 lutego 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam Inflancką, sale poporodowe jak w hotelu, dwuosobowe z łazienkami :) Dzieciaczki cały czas z mamami, spokój na oddziale, miłe położne a jedzenie przepyszne. Mogliby tylko bardziej wspierać kobiety w karmieniu piersią a nie od razu proponować mieszanki. Ogólnie polecam głównie za warunki lokalowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2017, 18:01

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 15 lutego 2017, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Wlasnie dostalam skierowanie na cc z racji ulozenia miednicowego. Mam pytanie, gdzie jechac zeby sie umowic na termin zeby nie zostac odeslanym?
    Mialam miec polozna z Zelaznej ale zrezygnowalam w tym wypadku a na cc tam nie ma co liczyc.
    Jakie macie zdanie o planowym cc na Inflanckiej?
    Bede wdzieczna za kazda wskazowke. Pozdrawiam :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 11:14

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 15 lutego 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, ja miałam planowe cc na Madalińskiego i byłam bardzo zadowolona. Koleżankę cieli na Inflanckiej i też ma pozytywne wspomnienia :)
    Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz :)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 15 lutego 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leticia, bardzo Ci dziękuję!
    możesz mi napisać, jak to jest z przyjęciem na Madalińskiego? ile wcześniej?
    ja mam termin za równy miesiąc, 15 marca i położenie miednicowe, ciąża pierwsza.
    Ile wcześniej trzeba zgłosić chęć takiego porodu w tych szpitalach? bo oni chyba jeszcze umawiają na dodatkowe kwalifikacje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 20:40

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • kalina123 Autorytet
    Postów: 1463 1072

    Wysłany: 16 lutego 2017, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie mało czasu ci zostało
    zadzwoń jutro do przychodni przyszpitalnej na madalińskiego, powiedz że masz skierowanie na cc i wtedy wyznaczają ci termin na konsultację do lekarza dyżurującego w przychodni, on na tej wizycie wyznacza ci termin cc, w przypadku miednicowego nie powinni ci robić żadnych problemów :) na izbę zgłaszasz się wieczorem dzień przed wyznaczonym terminem, termin wyznaczają w okolicy terminu porodu (ja miałam nawet dzień po ;) )
    Termin wizyty kwalifikującej jest wyznaczany w skończonym 36tyg czyli u ciebie już ;) nie wiem czy będą mieć wizytę na już
    Ja dzwoniłam się zapisywać w 32tyg
    2 razy rodziłam na madalińskiego, 1raz planowana cc (też ułożenie miednicowe), teraz z uwagi na stan po cc też byłam pewna cesarki, ale ostatecznie urodziłam sn
    Oba porody ok, pobyt też super, zwłaszcza teraz bo warunki świetne, wtedy leżałam jeszcze w niewyremontowanej części

    82doroeqdnooy9dr.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 16 lutego 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, ja zgłosiłam się ze skierowaniem od lekarza prowadzącego (duża masa płodu) bezpośrednio do przychodni przyszpitalnej na 13 dni przed terminem. Nie umawiałam się wcześniej, przyjęto mnie tego samego dnia (chyba czekałam ze 2 godziny). Skierowano mnie na dodatkowe usg w szpitalu, którego termin dostałam od razu na kolejny dzień. Z wynikiem wróciłam do przychodni i wpisano mnie do zeszytu cesarek na konkretny termin ;) U mnie to było 2 dni przed terminem porodu.
    Na izbę kazali mi zgłosić się w dniu porodu o 7 rano - chyba ze względu na dużą liczbę pacjentek nie chcą trzymać bez potrzeby dzień wcześniej.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leticia,
    Ja przymierzam się do zapisu na planowe CC na Madalińskiego.
    Czy mogłabyś napisać, czy na sali POoperacyjnej można przebywać z dzieckiem i mężem, czy zabierają dziecko po cc ?? (w niektórych szpitalach zabierają dziecko i odają dopiero po pionizacji)
    To dla mnie najistotniejsze - żeby zaraz po cc mąż dostał dziecko a po zszyciu żeby już było ze mną i od tego uzależniam wybór szpitala na planowe CC.

  • kalina123 Autorytet
    Postów: 1463 1072

    Wysłany: 16 lutego 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ile nic się nie dzieje z matką i dzieckiem to dziecko jest cały czas z matką :)
    Nawet mąż może być z tobą na cc, potem wychodzi z maluchem, ciebie szyją i na pooperacyjnej jesteście już razem

    82doroeqdnooy9dr.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 16 lutego 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisze Kalina, mąż może być z tobą w trakcie operacji :) Kosztuje to 200 zł.
    Dziecko tracisz z oczu tylko na 15-20 minut, gdy cię zszywają - w tym czasie maluch jest z tatą. Potem już do końca pobytu w szpitalu cały czas jesteś z dzieckiem. Mąż może być na pooperacyjnej przez 2 godziny (mojemu pozwolili być 5 godzin, ale to przez to, że byłam w bardzo złym stanie). Wizyty na oddziale są teoretycznie w godzinach 15-20, ale w praktyce ojców wpuszczają wcześniej. My wykupiliśmy salę jednoosobową, w której mąż mógł być ze mną przez całą dobę, miał swoją kanapę i dostawał posiłki.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZięki :) to chyba decyzja podjęta :)

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 16 lutego 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiec sie umowilam na wizyte kwalifikacyjna na poniedzialek. Mamy wtedy ustalic termin cc..
    Boze, ja sie juz boje :-)
    Dziekuje Wam za informacje, jeszcze sie bede odzywac.

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 17 lutego 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leticia, pytanie odnośnie sali 1-osobowej..
    na stronie szpitala jest chyba zapis, żeby wykupić taki pokój należy opłacić również położną? myślałam że położna tylko do porodu naturalnego..
    jak to w rzeczywistości jest? chcemy się już na coś konkretnie nastawić i podjąć decyzję zanim pojedziemy do szpitala..

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 17 lutego 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, po prostu w dniu porodu, jeszcze przed zabiegiem mąż poszedł na oddział do położnej, która koordynuje sale i wpisał nas na listę chętnych. Nie musieliśmy płacić dodatkowo za położną. Nie pamiętam niestety jak nazywała się ta kobieta, wydaje mi się, że miała na imię Małgosia, ale głowy nie dam ;)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 17 lutego 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, dziękuję!
    ja to chyba wolałabym załatwić jak pójdę w poniedziałek żebym miała już pewność, że będzie na mnie czekał :)

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • kalina123 Autorytet
    Postów: 1463 1072

    Wysłany: 17 lutego 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie nie ma opcji zarezerwowania tej sali 1os wcześniej
    Jak już przyjedziecie na cc to niech mąż wtedy idzie do położnych do dyżurki na 1piętrze lub 2 i powie że żona ma zaraz cc i chcecie jedynkę wykupić, one już mu powiedzą co i jak dalej, no i warunek że będzie jakaś wolna, nie zawsze jest niestety :(
    Ja polecam piętro 1 bo tam są sale tylko płatne, jest cisza i spokój i położne są mega miłe ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2017, 18:13

    82doroeqdnooy9dr.png
  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 18 lutego 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mnie teraz zasmuciłaś..
    no dobrze, ważna informacja, zrobimy jak piszesz.
    Dziękuję :)

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 20 lutego 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja we wtorek miałam cc na Madalinskiegi, 18 msc temu tez - z czystym sumieniem polecam, bardzo dobrze wszystko poszło. Nie minął tydzień, a ja o cięciu nie pamiętam, zostało jedynie zdjecie szwów.

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 20 lutego 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaata, gratulacje!!!
    ja dziś byłam na kwalifikacji i mam na 14.03
    Przyjmował mnie bardzo miły siwy Pan i prawdopodobnie on mnie będzie ciął.
    Dzień wcześniej mam się już zgłosić do szpitala.
    Postaramy się wtedy pójść do położnych i może coś uda się załatwić.
    Zapomniałam dopytać, czy jak się coś wcześniej będzie działo, to mnie dorzucą do cięcia i nie będą kazali próbować normalnie, bo tego się boję...
    Może zadzwonię jeszcze jutro i podpytam.

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ