X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród gdzie rodzić w Warszawie? ;)
Odpowiedz

gdzie rodzić w Warszawie? ;)

Oceń ten wątek:
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 21 lipca 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pumpkin, czyli nie muszę już dłużej o to skierowanie żebrać, bo na Żelaznej sami decydują, czy mnie kwalifikują, tak? Mój ginekolog chyba postawił sobie za cel wystawienie mi tego skierowania na ostatnią chwilę. Tylko nie wiem, po co, bo i tak rozwarstwienie siatkówki mi się nie cofnie przecież, a tylko się denerwuję, że nie zdążę potem się ze szpitalem ugadać :|.

    AKUxp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kagura wrote:
    Pumpkin, czyli nie muszę już dłużej o to skierowanie żebrać, bo na Żelaznej sami decydują, czy mnie kwalifikują, tak? Mój ginekolog chyba postawił sobie za cel wystawienie mi tego skierowania na ostatnią chwilę. Tylko nie wiem, po co, bo i tak rozwarstwienie siatkówki mi się nie cofnie przecież, a tylko się denerwuję, że nie zdążę potem się ze szpitalem ugadać :|.

    Laska przez telefon powiedziała że skierowanie do szpitala nie jest potrzebne. Jutro mam kwalifikację, więc jak chcesz to dam Ci znać prv jak było :)
    Moim zdaniem na jakiejś podstawie muszą kwalifikować, przecież nie są specjalistami z każdej dziedziny tylko z ginekologii. I jak ktoś dostarcza zaświadczenie od okulisty, ortopedy, psychiatry - to powinni brać to pod uwagę, bo wypowiada się specjalista danej dziedziny.

    Ja wychodzę z założenia, że od przybytku głowa nie boli - biorę na kwalifikację wszystko co mam: od gina i od ortopedy + zaświadczenie o konieczności cc. Lepiej mieć niż nie mieć.

  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 23 lipca 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, to bardzo chętnie się dowiem, jak Ci poszło, mam nadzieję, że nie robili problemów :).

    AKUxp2.png
  • Etuś Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pumpkin i jak z kwalifilacją poszło?

    Ja mam wizytę kwalifikacyjną na Madalińskiego za tydzień. Wizyta po skończonym 36tc, mi babeczka powiedziała że nie musi być skierowania ale dobrze, żeby było. Wizyta jest refundowana, nieodpłatna :) Też dam znać jak mi poszło. U mnie miednicowe położenie.

    f2wl3e5e4lq1m8g1.png
  • Moni__ka Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orientujecie sie jak jest z miejscami na Żelaznej? Bo na IP jest tragedia...jestem po terminie i zglaszam sie co 3 dni na KTG i czekam po 7-9godz. Obawiam sie, ze trzeba miec niezle szczrscie zeby sie tam dostac na porod. Macie jakies doswiadczenia?

    Moni__ka
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, 7 godzin na KTG? Nie szkoda Ci czasu? W Praskim od ręki wejdziesz.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Moni__ka Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polkosia, w Praskim po KTG lekarz od reki zalatwia wizyte? Liczę, że jak będę chodzić na KTG na Żelazna to prędzej mnie przyjmą tam na poród niz 'tak z ulicy'....oczywiście to takie moje gdybanie...po prostu zależy mi na porodzie na Żelaznej

    Moni__ka
  • kasiaa.. Autorytet
    Postów: 347 195

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni__ka wrote:
    Polkosia, w Praskim po KTG lekarz od reki zalatwia wizyte? Liczę, że jak będę chodzić na KTG na Żelazna to prędzej mnie przyjmą tam na poród niz 'tak z ulicy'....oczywiście to takie moje gdybanie...po prostu zależy mi na porodzie na Żelaznej
    Ja rodziłam na Żelaznej nic sie nie zmieniło do tej pory . Mialam rowniez zapisy ktg byłam po terminie ,jezdziłam na ktg co 2 dni i niestety ale lekarz na IP powiedziała mi ze jak bede 12 dni po terminie i ostatnim ktg nie przyjma mnie do szptala bo nie maja miejsc...Na ostatnim ktg jak byłam 12 dni po terminie na IP dostałam skurczy i odeszly wody :-D U mnie porod był błyskawiczny (40 minut nie zdazyly mnie odesłac... Opieka wspaniała ale fakt jak przewiezli mnie na oddział poporodowy dobe lezalam na korytarzu !!:-(naprawde mieli tłok ,,wiec z mojego doswiadczenia wiem ze jak jezdzisz na zapis ktg nic dla nich to nie znaczy...
    Teraz jestem w ciazy termin na pazdziernik bardzo bym chciała trafic na Zelazna ale nawet nie bede probowac skłaniam sie ku MSWiA maja tez dobre opinie

    201610141756.png
    201802217352.png
  • Moni__ka Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiaa.. wrote:
    Ja rodziłam na Żelaznej nic sie nie zmieniło do tej pory . Mialam rowniez zapisy ktg byłam po terminie ,jezdziłam na ktg co 2 dni i niestety ale lekarz na IP powiedziała mi ze jak bede 12 dni po terminie i ostatnim ktg nie przyjma mnie do szptala bo nie maja miejsc...Na ostatnim ktg jak byłam 12 dni po terminie na IP dostałam skurczy i odeszly wody :-D U mnie porod był błyskawiczny (40 minut nie zdazyly mnie odesłac... Opieka wspaniała ale fakt jak przewiezli mnie na oddział poporodowy dobe lezalam na korytarzu !!:-(naprawde mieli tłok ,,wiec z mojego doswiadczenia wiem ze jak jezdzisz na zapis ktg nic dla nich to nie znaczy...
    Teraz jestem w ciazy termin na pazdziernik bardzo bym chciała trafic na Zelazna ale nawet nie bede probowac skłaniam sie ku MSWiA maja tez dobre opinie
    to mnie nie pocieszyłaś....wybrałam ten szpital głównie ze względu na ochronę krocza bo chyba w tym szpitalu najbardziej mozna na to liczyć. Chcę uniknąć nacięcia.. o ile będzie możliwe, w wiem że w innych szpitalach rutynowo nacinają:(

    Moni__ka
  • Moni__ka Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, planuję rodzić na Żelaznej, ale z tego co piszecie to mogę tylko pomarzyć. Bardzo zależy mi na ochronie krocza...który szpital respektuje taka prośbę? Muszę mieć plan awaryjny;)

    Moni__ka
  • kasiaa.. Autorytet
    Postów: 347 195

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na Żelaznej miałam nacinanie krocza w trakcie porodu położna powiedziała mi,ze zaczynałam pekać i bez pytania złapała za nożyczki i nacieła-nie żaluje zrobiła to szybko i bardzo ładnie. Moja siostra rodziła 3 miesiace temu na Inflanckiej dziecko 4480 i pękła nie nacieli jej i niestety ale pękła w strone odbytu i jakoś w bok ,bardzo duzy problem był z zszyciem dodatkowo zrobił się jej wielki krwiak


    Co do Żelaznej trzymam kciuki aby udało się Tobie tam dostać...Ile jesteś po terminie??

    201610141756.png
    201802217352.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Żelaznej też chcieli mi naciąć, ale nie zdążyła... Całe szczęście...

    Co do Praskiego, to ja miałam wizytę po KTG, chociaż faktycznie nie od razu :/ Czekałam aż jakiś lekarz zejdzie, bo tam zazwyczaj mało ich było.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • kalina123 Autorytet
    Postów: 1463 1072

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Monika, 7 godzin na KTG? Nie szkoda Ci czasu? W Praskim od ręki wejdziesz.

    Na madalińskiego ktg robią w przychodni w przyszpitalnej a nie na IP czasem się wejdzie z marszu a czasem trzeba poczekać zależy jak się trafi ale zapisy były na daną godzinę więc dość sprawnie to szło i od razu potem do lekarza który obrabia tylko te wizyty po ktg
    Czekać tyle godzin na ktg to jakiś dramat :/

    polkosia lubi tę wiadomość

    82doroeqdnooy9dr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na KTG można chodzić do dowolnego szpitala czy lekarz jakoś kieruje?

    Co do mojej kwalifikacji do cc na Żelaznej, 29tc okazał się zbyt wczesnym do umówienia terminu. Następna wizyta w okolicach 33tc i wtedy mają mi wyznaczyć już termin.

    Zastanawiam się tylko, czy jeśli będę miała wyznaczony termin CC to znaczy, że mam gwarancje, że mnie przyjmą i nie będę odesłana? Bo w sumie może być tak, że będą mieli full i co wtedy z moją cc?

    MSWiA - na "gdzie rodzić" opinie bardzo super ale od osób, które tam rodziły w przeciągu ostatnich 3 miesięcy wiem, że jest koszmar. Problem ze znieczuleniem, problem z nacinaniem, problem z opieką poporodową i podczas porodu. CC z SN też problematyczne, bardzo się wzbraniają i męczą panie po 15-18h zanim zrobią cc. Jak dla mnie to mówi wszystko na "NIE".

  • Moni__ka Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na KTG chodzisz do dowolnego szpitala na IP i nie musisz miec skierowania:)

    Pumpkin, polkosia lubią tę wiadomość

    Moni__ka
  • Funky Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam na Inflanckiej i gorąco polecam :) z uwagi na cukrzyce ciążową w dniu terminu musiałam zgłosić się do szpitala, na Żelaznej nie mieli miejsca na patologii ciąży, oczywiście przedtem odczekałam swoje na ktg na IP.
    Później pojechałam na Inflancką, tam z miejsca, ktg i przyjęcie na oddział - jestem zadowolona. Miałam zmianę dwóch położnych (poród o 19) i sama nie wiem która była lepsza! Z dziewczyn, które poznałam wszystkie były w miarę zadowolone z opieki porodowej.

  • Moni__ka Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mam które chcą rodzić na Żelaznej bądz Inflanckiej...nie mają wolnych miejsc :(

    Moni__ka
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 03:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodzilam w szputalu brodnowsim. Opieka na trakcie porodowym super. Po przejechaniu juz na sale poporodowa gorzej. Tlok ogromny. Lezalysmy najpierw na korytarzu potem w malej sali w 4 osoby plus dzieci. Najgorsza jednak jest opieka poloznych zadna sie toba nie interesuje. Mimo ze nie miałam na poczatku pokarmu zadna nie pomogla przystawiać mi córki a bylam po cc i samemu bylo to nie wykonalbe. Kazali dokarmiać mm a nikt nie zainteresował sie mną czy w ogóle dziecko dobrze ssie itp maja ogromny tlok i chyba stad to wynika. Ze aby cie ogarnac troche i do domu rob co chcesz bo czekają nowe pacjentki.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia, przykro mi że tak Cię potraktowali. :/

    Powiem wam szczerze, że przeraża mnie sposób, w jaki traktowane są kobiety rodzące. Przygnębiające, serio. Szczególnie, że nasze dzieci będą pracować na ich emerytury...

  • ewuszka Przyjaciółka
    Postów: 82 171

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni__ka wrote:
    Dla mam które chcą rodzić na Żelaznej bądz Inflanckiej...nie mają wolnych miejsc :(

    jak to? ja chodzę właśnie do szkoły rodzenie przy Inflanckiej i położna mówila ze nigdy nie odsyłają...

    thgf9n7308r1f84t.png
‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ