X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Gdzie rodzić w Szczecinie?
Odpowiedz

Gdzie rodzić w Szczecinie?

Oceń ten wątek:
  • Kasiarzynka Autorytet
    Postów: 1087 672

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Położna kąpała pod zlewem przy nas - mój mąż się uczył co i jak i następnego dnia sam kąpał małą pod okiem położnej.

    A co do pionizowania gdzieś kiedyś czytałam że najzdrowiej jest po około 8 godzinach bo inaczej wzrasta ryzyko bólów głowy czy jakoś tak... nie pamiętam dokładnie a nie mam jak chwilowo sprawdzić :) .

    Na Pomorzanach nie jest tak źle jak się przebrnie już przez tę okropną Izbę Przyjęć :/ .

    wnidtv73dpzdszlc.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 01:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z biegiem czasu uważam, że pionizacja po CC powinna nastąpić jak najszybciej. Mnie pionizowali po 6 godzinach po cięciu. Sama chciałam wstać jak najszybciej bo miałam dziecko na intensywnej więc musiałam szybko się ogarnąć i nie miałam czasu myśleć o sobie. Bolało nie powiem, i chodziłam zgięta a pierwsze mycia pomagał mąż. Ale lekarze bardzo dziwili się, że tak szybko dochodzę do siebie i wszystko ładnie się goi. Ważne właśnie, żeby chodzić, nie mazgaić się i robić wszystko z rozsądkiem. I najważniejsze - zero dźwigania przez pierwsze dni.

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Dorisss Przyjaciółka
    Postów: 71 90

    Wysłany: 24 maja 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie coraz bliżej do terminu. CC mam wyznaczoną wstępnie na 30 czerwca. Trochę przeraża mnie wizja wyjścia do domu po dwóch dobach. Ja po poprzedniej cc, niecałe 5 lat temu wyszłam po 3 dobach i to był taki pierwszy dzień gdzie funkcjonowałam w miarę dobrze.

    Mój Wielki Cud!!!
    Oliś, 06/2016 - 3710g, 56 cm - CC 38+4 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2016, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorisss wrote:
    u mnie coraz bliżej do terminu. CC mam wyznaczoną wstępnie na 30 czerwca. Trochę przeraża mnie wizja wyjścia do domu po dwóch dobach. Ja po poprzedniej cc, niecałe 5 lat temu wyszłam po 3 dobach i to był taki pierwszy dzień gdzie funkcjonowałam w miarę dobrze.
    będzie dobrze, ja wyszłam do domu dobę po cc. Córka była na intensywnej ja czułam się dobrze lekarze sami zaproponowali wypis tak szybko. Wstałam po nie całych 6 godzinach po operacji od razu prosta.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liczę że teraz też tak szybko dojde do siebie po cc

  • Dorisss Przyjaciółka
    Postów: 71 90

    Wysłany: 31 maja 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też liczę, że szybko ale jakoś się boję, bo podobno druga CC bardziej boli

    Mój Wielki Cud!!!
    Oliś, 06/2016 - 3710g, 56 cm - CC 38+4 tc
  • Kukuletka Przyjaciółka
    Postów: 72 75

    Wysłany: 16 września 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jadę do Polic. Zostało mi jeszcze 3 tyg.do terminu, wiec wtedy bede mogła powiedzieć jak poszło. Koleżanka, która rodziła w maju była bardzo zadowolona, wiec liczę, ze bedzie ok.

    3jgxs65g3cr45e1i.png
  • kasia_1988 Autorytet
    Postów: 1436 1621

    Wysłany: 19 września 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia86 wrote:
    Podbijam temat :) może któraś z dziewczyn jeszcze podzielić się opinią?
    Ja zdroje wspominam źle,bo tam miałam zabieg, gdy ciąża obumarla, gdyby nie mąż,który był ze mną to bym nie miała tam żadnej opieki ze strony personelu po zabiegu i dlatego zastanawiam się nad pomorzanami...


    Ja również byłam w zdrojach na zabiegu gdy ciąża obumarla. Opieka tragedia a raczej jej brak. Wieczne teksty jest Pani młoda będzie kolejne, nie za pierwszym czy drugim razem się wszystko udaje... Doprowadzalo mnie to do szału. Ale mniejsza o to.

    Ja polecam Pomorzany. Rodziłam tam pierwsza córcie - 19 MC - cc i za 10 dni wybieram się urodzić synka- cc . Warunki jak warunki ale opieka super. IP może nie najlepsza ale położne na patologii i pilozbiczctwie genialne. Dawały wielkie wsparcie. Ja nie mogłam narzekać. Mam nadzieje ze i tym razem będzie super.

    8tc
    9tc
    10tc
    17tc
    relgh37106b9h52t.png
    f2wli09kel1p6uqt.png
    1usal6d80v7jp3t1.png
  • monkaboom Debiutantka
    Postów: 15 6

    Wysłany: 21 września 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam termin na 3 listopada i też zamierzam rodzić na Pomorzanach. Dam znać jakie wrażenia. Dużo dobrych opinii ogólnie słyszę na temat personelu i opieki medycznej, a to jest przecież najważniejsze. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję:)

  • fisi Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 22 września 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    A czy orientujecie się czy można "zwiedzać" oddziały położnicze na Pomorzanach i w Policach? Jeśli tak, to czy są ustalone specjalne dni czy można przyjść kiedy się chce?

    1usaj44j4lhannik.png
  • monkaboom Debiutantka
    Postów: 15 6

    Wysłany: 22 września 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomorzany można zwiedzać:) Tylko trzeba dzwonić i pytać, czy akurat jest jakaś wolna sala porodowa do pokazania. Jak dzwoniłam 2 dni temu to mieli pełne obłożenie i akurat nie było takiej możliwości..Pani powiedziała, że zazwyczaj w okolicach weekendu jest nieco luźniej.

  • Dorisss Przyjaciółka
    Postów: 71 90

    Wysłany: 22 września 2016, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opiszę Wam dziewczyny wrażenia z porodu i opieki na Pomorzanach jak wrócę z wczasów (26.09). Rodziłam tam 30 czerwca :-)

    Mój Wielki Cud!!!
    Oliś, 06/2016 - 3710g, 56 cm - CC 38+4 tc
  • fisi Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 23 września 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monkaboom wrote:
    Pomorzany można zwiedzać:) Tylko trzeba dzwonić i pytać, czy akurat jest jakaś wolna sala porodowa do pokazania. Jak dzwoniłam 2 dni temu to mieli pełne obłożenie i akurat nie było takiej możliwości..Pani powiedziała, że zazwyczaj w okolicach weekendu jest nieco luźniej.

    Dzięki za informację Monkaboom. Też będę musiała w takim razie zadzwonić, bo waham się między Pomorzanami a Policami.

    1usaj44j4lhannik.png
  • monkaboom Debiutantka
    Postów: 15 6

    Wysłany: 23 września 2016, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorisss, czekamy niecierpliwie w takim razie na Twoją relację!!:)

  • Dorisss Przyjaciółka
    Postów: 71 90

    Wysłany: 24 września 2016, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Tak jak pisalam wcześniej 30 czerwca poprzez cc przyszedł na świat mój synuś. Podczas ciąży leżałam na Pomorzanach kilkakrotnie. Za każdym razem jak coś mnie niepokoiło, byłam dokładnie przebadana i zostawałam na oddziale 1-2 dni.
    Oddział patologii ciąży jest na dwóch piętrach, na 2 (lub pierwszym - nie pamiętam) jest ginekologia i oddział patologii ciąży niższej, a piętro wyżej jest też patologia ciąży, tam są 2 sale gdzie leżą dziewczyny przed porodem oraz z problemami w ciąży. Położne są bardzo miłe, przyjaźnie nastawione, sprawdzają często serduszko detektorem, ktg i usg wg wskazań lekarza. Ja nigdy nie miałam z nimi żadnych problemów.
    Na oddział byłam przyjęta dzień przed cc, leżałam w sali na górze. Sala jest 8 osobowa, raczej zawsze pełna, bo jest za mało szpitali z oddziałem położniczym w Szczecinie.
    Porodówka i sala cięć cesarskich jest piętro niżej. Każdą rodzącą sprowadza lub zwozi tam położna.
    Do porodu(sn, i cc) dają koszulę szpitalną albo białą zwykłą (materiałową) albo taką jednorazową, która nie jest za dobra wg mnie bo ma taki wielki dekolt, którego nie można niczym zawiązać.
    Ja miałam cc jako trzecia w kolejce, wieczorem można podpytać się położnej w dyżurce jaka jest kolejność.
    Podczas cc na sali operacyjnej może być obecny, mąż, mama, siostra. Siedzi przy stole operacyjnym przy lewej ręce. Ze mną był mąż. Nie widać nic, bo jest parawan ale taka obecność naprawdę jest super. Jak już dzidziola wyciągnęli z brzucha mój mąż poszedł z położną i Małym do innej sali i cały czas tam był, widział wszystko jak Malucha ważyli mierzyli itd. Mnie przez ten czas zszywali jeszcze na sali operacyjnej.
    Od razu po cc wraz z maluchem wróciłam do .....sali patologii ciąży, niestety nie było miejsc w innych salach gdzie się leży po porodach i cc. Mi to wcale nie przeszkadzało. Ok 19 zwolniły się miejsca i ja i jeszcze jedna pani pojechałyśmy już na oddział położniczy do sali 3 - osobowej. Ja miałam cc o godz 12, przed 20 poszłam się wykąpać pod prysznic, bo nie dawałam już rady leżeć w sali gdzie było ok 40 stopni, a jedna z pań nie pozwalała otwierać drzwi i okna. Na wstawanie położne nie naciskają, jak ktoś nie ma siły to może wstać dopiero rano. Zresztą tak mówił anestezjolog. Ja pewnie poleżałabym jeszcze ale temperatura w sali mnie totalnie dobijała. Pod prysznic, ja i koleżanka z sali szłyśmy jeszcze z cewnikiem, bo położna miała wyjmować dopiero rano. Oczywiście pomagali nam mężowie, bo same byśmy raczej nie dały rady.
    Ja przez to, ze wstałam tak szybko miałam zespół popunkcyjny, okropny ból głowy, masakra. Dobrze że przechodzi jak się położy głowę. Tabletki przeciwbólowe położne przynoszą same i na każdą prośbę.
    Dzidzie są kąpane przez pielęgniarki, pod bieżącą wodą nad wanienką. Wanienki są w każdej sali. Są podkłady porodowe w dużych ilościach, nie trzeba mieć swoich.
    Do domu wypuszczają bardzo szybko, ja miałam cc w czwartek o 12, a w sobotę o 12 miałam wypis w ręku.
    Do szpitala trzeba wziąć pampresy dla dzidzi, chusteczki do pupci jakieś kosmetyki dla dzidzi, ubranka i ze dwie pieluchy tetrowe. Przy dziecku wszystko robi się samemu. Pierwszą noc po cc można dzidzię oddać do sali noworodkowej żeby odpocząć ale ja nie chciałam. Nie wiem jak jest po porodzie SN. Jak się wychodzi do domu tez dzidzię trzeba ubrać samemu. Przy braku pokarmu mleko w szpitalu jest dostępne bez problemu. To mleko jest od razu w butelkach jednorazowych ze smoczkami, nie trzeba brać swoich.
    Ja jestem bardzo zadowolona z opieki, choć wydaje mi się że wypisywanie wszystkich po cc po dwóch dobach to trochę za wcześnie.
    Co do warunków to nie ma rewelacji, taki zwykły szpital bez komfortu. Polecam wziąć lusterko, bo w żadnej toalecie nie ma - chyba żeby się nie oglądać po porodach :-)
    Ja polecam ten szpital, na pewno kolejny raz też wybrałabym Pomorzany :-)
    Jak macie jakieś pytania to piszcie

    monkaboom, Isia86 lubią tę wiadomość

    Mój Wielki Cud!!!
    Oliś, 06/2016 - 3710g, 56 cm - CC 38+4 tc
  • monkaboom Debiutantka
    Postów: 15 6

    Wysłany: 26 września 2016, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorisss, dzięki za taki dokładny opis, od razu jakoś lepiej się czuję, że nieco więcej wiem:) A powiedz, jak było ze szczepieniami w 1 dobie? Czy ktoś Cię pytał o to, czy się zgadasz i czy gdybyś chciała to mogłabyś być obecna przy szczepieniu? I jak jedzenie oceniasz szpitalne? Domownicy muszą dowozić, czy da się przeżyć na tym co jest?:)

  • monkaboom Debiutantka
    Postów: 15 6

    Wysłany: 27 września 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia86, jeszcze nie dzwoniłam się umawiać, bo dopadł mnie nerwoból międzyżebrowy i póki co to ledwo oddycham z bólu, czekam aż mi przejdzie.. Dziś na Pomorzanach rodzi moja koleżanka, jak będę od niej miała relację to też napiszę:) A Ty Isia na kiedy masz termin??

  • monkaboom Debiutantka
    Postów: 15 6

    Wysłany: 27 września 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak pomiędzy 3-6 listopada, więc już praktycznie miesiąc mi został!!

  • Lena19938 Autorytet
    Postów: 1748 925

    Wysłany: 30 września 2016, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ponoć w Szczecinie i Policach po cc wychodzi się po 48 godzinach... Czy któraś wie coś na ten temat?
    Chciałabym się dowiedzieć o zzo w Policach czy jest już dostępne?

    pvjscwa1hoshhau2.png
    fx3wvhpg4pi4baou.png
  • Lena19938 Autorytet
    Postów: 1748 925

    Wysłany: 30 września 2016, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Isia za odpowiedź :-) ja się zastanawiam nad tym żeby rodzić na Pomorzanach bo tam mam najbliżej no i zależy mi na dobrym oddziale neonatologii. O zdrojach nawet nie myślę bo i tak tam nigdy miejsc nie ma. Szpital w zasadzie nie musi być super ładny. Ważne żeby opieka była w porządku i żeby poród nie był rzeźnią ;-) przejrzałam wątek i dużo dobrych opinii na temat Pomorzan. A Wy już zdecydowane który szpital?

    pvjscwa1hoshhau2.png
    fx3wvhpg4pi4baou.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ