X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Gdzie rodzić w Krakowie?
Odpowiedz

Gdzie rodzić w Krakowie?

Oceń ten wątek:
  • regeraga Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 25 marca 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta.be wrote:
    o proszę :) ja na 17 maja i też wybieram się do Narutowicza, więc albo się spotkamy albo miniemy :) w każdym bądź razie zdawaj relacje jak coś :)
    Witam ja również planuję rodzić na Narutowicza chociaż słyszałam od mojego lekarza pierwszego kontaktu nie za dobre opinie :/ Mój termin 10 maj. Boję się oblężenia w maju na porodówkach :D

    Filipek <3 czekamy na ciebie.
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 26 marca 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrysia84 wrote:
    Czy któraś z Was wie czy w szpitalu Rydygiera był już remont porodówki?
    Nie było i nie będzie w najbliższym czasie

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • aneta.be Ekspertka
    Postów: 206 276

    Wysłany: 27 marca 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    regeraga wrote:
    Witam ja również planuję rodzić na Narutowicza chociaż słyszałam od mojego lekarza pierwszego kontaktu nie za dobre opinie :/ Mój termin 10 maj. Boję się oblężenia w maju na porodówkach :D

    też się boję oblężenia bo każdy komu odpowiem ze mam termin na maj straszy że dużo osób właśnie w maju ma rodzić ;) oby to było tylko gadanie. A co do 10 maja to słyszałam, że wtedy ma być pełnia i ponoć najwięcej porodów jest jak jest pełnia, także może się spotkamy na porodówce ;)

    A byłaś może zobaczyć oddział albo ewentualnie wiesz co oni tam dają od siebie ?

    w4sqyx8dsjd4ltms.png

    860ie6yd3fivfyk5.png
  • regeraga Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 30 marca 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta.be wrote:
    też się boję oblężenia bo każdy komu odpowiem ze mam termin na maj straszy że dużo osób właśnie w maju ma rodzić ;) oby to było tylko gadanie. A co do 10 maja to słyszałam, że wtedy ma być pełnia i ponoć najwięcej porodów jest jak jest pełnia, także może się spotkamy na porodówce ;)

    A byłaś może zobaczyć oddział albo ewentualnie wiesz co oni tam dają od siebie ?

    Nie byłam jeszcze ale od swojego lekarza pierwszego kontaktu słyszałam złe opinie :/ Ze na oddziale poporodowym jest za mala liczba położnych i nie ogarniają , nawet trzeba sie prosic o tabletke przeciwbólową kilkukrotnie. Nie mówiąc o tym że nie ma żadnej pomocy przy noworodku z ich strony. Dlatego teraz się waham nad szpitalem czy nie pojechac na Hutę jednak.

    Filipek <3 czekamy na ciebie.
  • aneta.be Ekspertka
    Postów: 206 276

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    regeraga wrote:
    Nie byłam jeszcze ale od swojego lekarza pierwszego kontaktu słyszałam złe opinie :/ Ze na oddziale poporodowym jest za mala liczba położnych i nie ogarniają , nawet trzeba sie prosic o tabletke przeciwbólową kilkukrotnie. Nie mówiąc o tym że nie ma żadnej pomocy przy noworodku z ich strony. Dlatego teraz się waham nad szpitalem czy nie pojechac na Hutę jednak.


    Powiem szczerze, że odkąd wiem że jestem w ciązy czytam dużo opinii na temat Narutowicza i są zazwyczaj nie najlepsze, ale od trzech koleżanek z pracy słyszałam że jest w porządku. Ogólnie wychodzę z założenia, że jak mam trafić na jakiś wredny personel to nie ważne gdzie pojadę to i tak trafię. Pozostało tylko mieć nadzieję, że akurat trafię na te bardziej życzliwe osoby :) Grunt to się dobrze nastawić a nie zakładać od razu że ktoś będzie niemiły.

    P.S. Pewnie po wszystkim zmieni się moje podejście :D

    w4sqyx8dsjd4ltms.png

    860ie6yd3fivfyk5.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    regeraga wrote:
    Witam ja również planuję rodzić na Narutowicza chociaż słyszałam od mojego lekarza pierwszego kontaktu nie za dobre opinie :/ Mój termin 10 maj. Boję się oblężenia w maju na porodówkach :D

    Ja urodziłam dwa razy w maju w Narutowicza i wszystko zależy jak trafisz :) Dwa razy rodziłam w nocy z soboty na niedzielę, więc na porodówce było spokojnie i jak przewozili mnie na noworodkowy to też było spokojnie. Przy drugim porodzie to była nawet taka sytuacja, że chyba jakoś we wtorek lub w środę tak dużo kobiet wypisali, że na oddziale były prawie pustki. Przez pół dnia leżałam SAMA na czteroosobowej sali. W nocy była burza i następnego dnia momentalnie zapełniły się miejsca i w następnych dniach w ogóle nie było wolnych miejsc i kobiety po porodzie leżały na patologii bez dzieci i na pooperacyjnej (będąc po sn).

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    regeraga wrote:
    Nie byłam jeszcze ale od swojego lekarza pierwszego kontaktu słyszałam złe opinie :/ Ze na oddziale poporodowym jest za mala liczba położnych i nie ogarniają , nawet trzeba sie prosic o tabletke przeciwbólową kilkukrotnie. Nie mówiąc o tym że nie ma żadnej pomocy przy noworodku z ich strony. Dlatego teraz się waham nad szpitalem czy nie pojechac na Hutę jednak.

    Moje doświadczenie jest zupełnie inne. Chyba, że coś zmieniło się w przeciągu dwóch lat. Cóz, dowiem się na jesieni, bo zamierzam wtedy tak trzeci raz rodzić ;)

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta.be wrote:
    Powiem szczerze, że odkąd wiem że jestem w ciązy czytam dużo opinii na temat Narutowicza i są zazwyczaj nie najlepsze, ale od trzech koleżanek z pracy słyszałam że jest w porządku. Ogólnie wychodzę z założenia, że jak mam trafić na jakiś wredny personel to nie ważne gdzie pojadę to i tak trafię. Pozostało tylko mieć nadzieję, że akurat trafię na te bardziej życzliwe osoby :) Grunt to się dobrze nastawić a nie zakładać od razu że ktoś będzie niemiły.

    P.S. Pewnie po wszystkim zmieni się moje podejście :D

    To jest prawda. W każdym szpitalu znajdą się osoby z personelu, które nie są zbyt miłe albo mają gorszy dzień. Po pierwszym i drugim porodzie siedziałam ponad tydzień, więc siłą rzeczy trochę widziałam i słyszałam. Dodatkowo przez pierwsze dni dzieci leżały w dyżurce pielęgniarek pod obserwacją lub na intensywnej więc też miałam dużo do czynienia z pielęgniarkami i lekarzami. I wiele zależało od dnia. Jednego pewna pielęgniarka była bardzo opryskliwa, nie bardzo chciała pomagać, matki uciekały od niej gdy stanęły na jej drodze, a drugiego dnia pomocna, cierpliwa, można było ją zamęczać różnymi pytaniami itp

    Wiele też zależy od tego jakie się ma "wymagania" i nastawienie do samego szpitala i personelu. Jak personel widzi, że matka "współpracuje" to też inaczej do niej podchodzą niż do takiej co wiecznie się kłóci, podważa ich wiedzę, wszystko chce po swojemu i w ogóle co chwilę powtarza, że ona natychmiast chce wyjść do domu itp itd.

    Jeszcze taka uwaga: czasami trzeba pamiętać, że w Narutowiczu wyznają zasadę, że lepiej przetrzymać matkę i dziecko dzień dłużej ale mieć pewność, że wszystko jest w porządku niż wypisać za wcześnie i potem płacz i powrót do szpitala, bo jednak nie wszystko było ok (przy pierwszym porodzie położna powiedziała mi, że mają strasznie dużo matek które za szybko zostały wypisane z Ujastka i oni teraz muszę je wyleczyć do końca lub ich dzieci). Niektóre matki strasznie się wykłócają i nie chcą się zgodzić na dodatkowe badanie lub jeszcze jeden dzień obserwacji. Takie osoby negatywnie się też wypowiadają o szpitalu ale czy to takie złe?

  • regeraga Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z wami dziewczyny, jednak sa szpitale gdzie na oddziale pracuje 2 położne na zmienie a sa takie gdzie 4 osoby. Więc osobiście pójdę tam gdzie personelu jest więcej. Powodzenia !:)

    Filipek <3 czekamy na ciebie.
  • melanie567 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej mamusie!
    a ja nie jestem z Krakowa, ale ściągnał mnie tutaj Prywatny Szpital Femina.
    uznałam, że po zapoznaniu się z opiniami na temat innych szpitali (mam też położną w rodzinie) nie ma się co zastanawiać, ani oszczędzać na dziecku - w końcu to przez całe życie będzie mój mały mercedes :)
    szpital - piękny, już na samo wejście czujesz się jak w hotelu, a potem jest tylko lepiej, przemiłe dziewczyny pracujące i w recepcji i na Oddziale, pyszne jedzenie, warunki 11/10.
    lekarze - rewelacyjni, obaj dr Jankowscy - zarówno senior jak i junior. chyba nigdy w życiu nikt tak dobrze się mną nie opiekował.
    wiem, że większość pewnie uważa, że to strata pieniędzy, ale cóż... każdy ma swoje priorytety. na nic nie musiałam czekać, wszyscy dosłownie 'skakali' koło mnie i sam poród był bardzo mistycznym przeżyciem. polecam wszystkim ten szpital! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2017, 13:01

  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:)

    Niedługo mój TP. Zastanawiam się nad szpitalem Siemiradzkiego:)

    Możecie mi napisać kilka opinii ? Wszędzie jest ale sprzd kilku lat, a mi zależy na świeżych opiniach :))

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • aneta.be Ekspertka
    Postów: 206 276

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lokokoko wrote:
    Cześć dziewczyny:)

    Niedługo mój TP. Zastanawiam się nad szpitalem Siemiradzkiego:)

    Możecie mi napisać kilka opinii ? Wszędzie jest ale sprzd kilku lat, a mi zależy na świeżych opiniach :))


    a patrzyłas na stonkę www.gdzierodzic.info
    Tam są chyba dość aktualne komentarze ale nie ma ich dużo.

    Lokokoko lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dsjd4ltms.png

    860ie6yd3fivfyk5.png
  • regeraga Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lokokoko wrote:
    Cześć dziewczyny:)

    Niedługo mój TP. Zastanawiam się nad szpitalem Siemiradzkiego:)

    Możecie mi napisać kilka opinii ? Wszędzie jest ale sprzd kilku lat, a mi zależy na świeżych opiniach :))
    Co do tego szpitala moja znajoma która rodziła pół roku temu ma mieszane uczucia. Opieka i warunki dobre ale sale poporodowe 5cio osobowe i porodówki też tego typu że możesz trafić na sale oddzielna tylko sciankami dzialowymi wiec rodzisz i slyszysz kogos jak rodzi. Jak dla mnie odpada. Od razu skreslilam szpitale z tego typu porodowkami. Mi zalezy na samodzielnej sali porodowej. JEdnak zdaje sobie z tego sprawe ze moze byc tak ze pojade do szpitala a okaze sie ze nie ma miejsca. A o takich przypadkach tez slyszalam ;)

    Lokokoko lubi tę wiadomość

    Filipek <3 czekamy na ciebie.
  • regeraga Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melanie567 wrote:
    hej mamusie!
    a ja nie jestem z Krakowa, ale ściągnał mnie tutaj Prywatny Szpital Femina.
    uznałam, że po zapoznaniu się z opiniami na temat innych szpitali (mam też położną w rodzinie) nie ma się co zastanawiać, ani oszczędzać na dziecku - w końcu to przez całe życie będzie mój mały mercedes :)
    szpital - piękny, już na samo wejście czujesz się jak w hotelu, a potem jest tylko lepiej, przemiłe dziewczyny pracujące i w recepcji i na Oddziale, pyszne jedzenie, warunki 11/10.
    lekarze - rewelacyjni, obaj dr Jankowscy - zarówno senior jak i junior. chyba nigdy w życiu nikt tak dobrze się mną nie opiekował.
    wiem, że większość pewnie uważa, że to strata pieniędzy, ale cóż... każdy ma swoje priorytety. na nic nie musiałam czekać, wszyscy dosłownie 'skakali' koło mnie i sam poród był bardzo mistycznym przeżyciem. polecam wszystkim ten szpital! :)
    Gdybym miala duzo pieniążków tez wybrała bym szpital prywatny. I nie żałowała bym ani grosza ;) Z racji tego iż jestem studentką zostaje wybór pomiędzy szpitalami jakie są dostępne ,,za darmo''.

    Filipek <3 czekamy na ciebie.
  • Heleneczka Przyjaciółka
    Postów: 281 37

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest tu ktoś, kto miał planowane cc na Kopernika? Czy była możliwość kangurowania przez tatę?

    2nn343r8myc9wlws.png
  • ollqa Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś rodziła w prywatnej klinice w Krakowie? Jakie macie wrażenia? Ja publicznego szpitala trochę się obawiam... a z drugiej strony trochę mnie wkurzam, że składki płacę a nigdy nie korzystam bo zawsze chodzę prywatnie.

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melanie567 wrote:
    hej mamusie!
    a ja nie jestem z Krakowa, ale ściągnał mnie tutaj Prywatny Szpital Femina.
    uznałam, że po zapoznaniu się z opiniami na temat innych szpitali (mam też położną w rodzinie) nie ma się co zastanawiać, ani oszczędzać na dziecku - w końcu to przez całe życie będzie mój mały mercedes :)
    szpital - piękny, już na samo wejście czujesz się jak w hotelu, a potem jest tylko lepiej, przemiłe dziewczyny pracujące i w recepcji i na Oddziale, pyszne jedzenie, warunki 11/10.
    lekarze - rewelacyjni, obaj dr Jankowscy - zarówno senior jak i junior. chyba nigdy w życiu nikt tak dobrze się mną nie opiekował.
    wiem, że większość pewnie uważa, że to strata pieniędzy, ale cóż... każdy ma swoje priorytety. na nic nie musiałam czekać, wszyscy dosłownie 'skakali' koło mnie i sam poród był bardzo mistycznym przeżyciem. polecam wszystkim ten szpital! :)
    A tak z ciekawości - ile taka przyjemność?

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Anelka Koleżanka
    Postów: 58 51

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, powiedzcie mi czy Wasz lekarz prowadzący pracuje w szpitalu gdzie rodziłyście / będziecie rodzic?

    Nie wiem czy szukać gina co pracuje w danym szpitalu czy to nie ma znaczenia?

    Pozdrawiam i spokojnego plum dla rodzących :)

    yUD8p2.png VcYSp1.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :))

    Ja będę na Siemiradzkiego miała poród indulowany gdy nic nie rusy do 28.04.:)
    Mam.w tym szpitalu swoją doktor i mam nadzieję,ze będzie ok. A wiecie może jK jest na Siemiradzkiego z zzo?

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anelka wrote:
    Cześć dziewczyny, powiedzcie mi czy Wasz lekarz prowadzący pracuje w szpitalu gdzie rodziłyście / będziecie rodzic?

    Nie wiem czy szukać gina co pracuje w danym szpitalu czy to nie ma znaczenia?

    Pozdrawiam i spokojnego plum dla rodzących :)

    Żaden z lekarzy prowadzących nie pracował w szpitalu gdzie rodziłam. Za trzecim razem będzie tak samo.

‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ