X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Gdzie rodzić w Krakowie?
Odpowiedz

Gdzie rodzić w Krakowie?

Oceń ten wątek:
  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, opisywałam tu kiedyś swój poród w Ujasku - nie było dramatycznie, bo akuratna szczęście chyba należał do łatwiejszych, ale zdecydowanie nie było to zasługą personelu...
    Dlatego mimo, że mam fantastyczną lekarkę z Ujastka to coraz bardziej skłaniam się do wybrania tym razem innego szpitala.
    Zależy mi bardzo na możliwości wyboru pozycji do porodu. Dla mnie rodzenie na fotelu było kompletnie wbrew temu co podpowiadało ciało, nie mogłam w tej pozycji oddychać...
    Doradzicie, gdzie pozwalają na poród w pozycji wybranej przez rodzącą, podpowiadają jak oddychać i jak się poruszać, żeby dzieciątku (i sobie) ułatwić? I gdzie po ewentualnym zzo można się ruszać?

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • Kacha Sz Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 01:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to wciąż aktualne ale ktoś pytał o anestezjologów w Żeromskim. Jest tam pan doktor Krzysztof (nazwiska nie pamiętam) jest rewelacyjny. Nic nie bolało, lekarz bardzo delikatny i ma super podejście. Ja rodziłam co prawda sn ale dostałam zzo.

    Kacha
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelka, to mnie twój post niezbyt ucieszył, bo akurat podczas pierwszego porodu też na fotelu miałam problemy z oddychaniem, a jak wstawałam czy byłam na piłce to mogłabym jeszcze 2 dni pociagnąć...
    To mówisz, że na Ujastku raczej każą być na fotelu? Ale czemu po zzo nie mogłaś się ruszać? Nie pozwolili Ci?

    Ja się zastanawiam na Rydygierem, bo Siemiradzki odstrasza mnie masą opłat i tym, że w razie czego to strasznie długo odwlekają cięcie. Z drugiej strony boję się, że jak mąż ozabczy warunki na Rydygierze to ucieknie :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ktoś ostatnio odwiedzał Siemiradzkiego?
    Bo za poród rodzinny płaci się 200zł i w tym jest sala do porodu rodzinnego, dobrze rozumiem?
    A potem się płaci coś za sale? Bo dochodzą mnie różne informacje, że niby od lipca już się nie płaci i nie wiem jak jest...

    W Rydygierze mają ruszyć w końcu z remontem?

  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark, w Ujastku po zzo podpinają na stałe pod ktg i każą leżeć. Dla mnie to było chyba najgorsze - kiedy znieczulenie przestało działać i zaczęły się skurcze co pół minuty (miałam tzw. bóle krzyżowe/plecowe - chyba cios siekierą w plecy boli mniej :P)
    Z parciem na fotelu zapowiadało się nieźle bo pierwsza położna ustawiła mi go tak jak było mi w miarę wygodnie ale zaraz przyszła jakaś starsza, mało przyjemna, która przestawiła mi go po swojemu (mimo moich protestow).
    Właśnie też się nad Rydygierem zastanawiam. Przymierzałam się do niego przy pierwszym porodzie ale za ujastkiem przeważyło to że tam mam lekarke i rydygier trochę mnie rozmiarem odstraszył...

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • Fiolk@ Ekspertka
    Postów: 238 237

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kacha Sz wrote:
    Nie wiem czy to wciąż aktualne ale ktoś pytał o anestezjologów w Żeromskim. Jest tam pan doktor Krzysztof (nazwiska nie pamiętam) jest rewelacyjny. Nic nie bolało, lekarz bardzo delikatny i ma super podejście. Ja rodziłam co prawda sn ale dostałam zzo.


    Kocha Sz
    pytanie do Ciebie - czy miałaś jakieś problemy z otrzymaniem zzo? Czy poprostu zaraz po przyjedzie załatwiłaś sprawę w szpitalu? Ja bylam ostatnio zobaczyć na "bocianówkę" i pytałam o znieczulenie to położna powiedziała że różnie z tym jest. Z cyklu zależy czy będzie anestezjolog... Mam zamiar tam rodzić naturalnie, a chciałabym skorzystać ze znieczulenia. Jak byś mogła napisać parę słów od siebie. Pozdrawiam.

    w5wqio4puxjzt1om.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark ja miałam zzo w Rydygierze i również po zostałam podpięta pod ktg i położona na fotel, także tam też takie zwyczaje

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, dzięki za informację niezbyt dobrą. No to chyba nie zostaje mi nic innego jak za miesiąc wybrać się do Siemiradzkiego, bo żaden inny szpital nie zgodzi się na sn po cc :(

    Frelka, niestety dobrze wiem jak bolą krzyżowe :/ Dlatego teraz wolałabym szpital, który albo nie bada często ktg albo można podczas niego choćby stać, bo dla mnie leżenie było masakryczne.

  • Serducho Autorytet
    Postów: 492 277

    Wysłany: 1 stycznia 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba wybiorę Kopernika. Mam gin która tam pracuje. Druga opcja to Ujastek polecany przez siostre i wielu znajomych.
    Rydygiera pod uwage nie bralam, Siemiradzki słabe zaplecze w razie jak by cos sie dziecku dzialo. A w Zeromskim się dwa razy operowalam na ginekologii i dziekuje ale nie.

    Aza no i o Narutowiczu tez ostatnio dobre opinie sie slyszy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2017, 22:31

    endometrioza, 2 operacje
    29 dpt mamy ❤

    mhsvupjyytz3xgxj.png
  • cytrynka 2017 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też planuję w Koperniku, chociaż na chwilę obecną jestem dopiero w 12 tc. Znasz może nazwisko dobrej położnej, która tam pracuje?

  • Madlene.:) Autorytet
    Postów: 782 1329

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelka A do kogo chodziłaś na ujastku, jeżeli możesz się podzielić? Ja obecnie chodzę prywatnie do dr. Ufnalewskiego ale chciałam się przenieść do kogoś kto pracuje na ujastku bo najprawdopodobniej będę tam rodzić. Mam umówioną wizytę do dr. Jarząbka, może któraś ma jakieś doświadczenie z tym panem ??? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 08:44

    28whyx8d41olhvnv.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serducho a co było nie tak w Żeromskim?
    Kark wydaje mi się, że Siemiradzki to najgorszy wybór. Mojej koleżance strasznie zrobili cięcie. Poza tym słyszałam, że Ci którzy nie płacą dodatkowo traktowani są jak gorszej kategorii
    CO do znieczulenia i leżenia po chyba żaden szpital nie zgodzi się na chodzenie sobie bo wtedy muszą Cię cały czas monitorować

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, ja przy pierwszym porodzie (sn)chodziłam :) Nawet poszłam wtedy z moimi rodzicami się zobaczyć, bo akurat byli w pobliżu i wpadli na chwilę :D I w sumie podali mi zzo o 17 i wtedy było 5cm rozwarcia, a o 18.40 już miałam pełne rozwarcie i parłam, gdybym nie chodziła na znieczuleniu to pewnie następnego dnia bym urodziła, o ile wogóle by się udało :)

    Ze szpitali mam do wyboru siemiradzki (który ma najlepsze podejście do sn po cc, ale musiałabym sporo kasy tam zostawić),
    rydygiera (w którym akurat może się zacząć remont, zresztą mąż jak zobaczy warunki to mnie tam nie zawiezie :P),
    ew. ujastek (gdzie niby pracuje moja ginka, ale oni są nastawieni anty na sn po cc, bo nie mogę np mieć oksytocyny czy innych przyśpieszaczy porodu).

  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serducho wrote:
    Ja chyba wybiorę Kopernika. Mam gin która tam pracuje. Druga opcja to Ujastek polecany przez siostre i wielu znajomych.
    Rydygiera pod uwage nie bralam, Siemiradzki słabe zaplecze w razie jak by cos sie dziecku dzialo. A w Zeromskim się dwa razy operowalam na ginekologii i dziekuje ale nie.

    Aza no i o Narutowiczu tez ostatnio dobre opinie sie slyszy.

    Czy mogłabym prosić o jakis namiar do Kopernika. Jaki lekarz i przede wszystkim nr na rejestracje, mam z tym problem. :(

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cytrynka 2017 wrote:
    Ja też planuję w Koperniku, chociaż na chwilę obecną jestem dopiero w 12 tc. Znasz może nazwisko dobrej położnej, która tam pracuje?

    Pozwolę się wtrącić w rozmowę ;) rodziłam w kwietniu 2015 na Kopernika i bardzo polecam! Tyle, że jeśli nic się nie zmieniło, to raczej nie ma opcji "umówić" sobie położnej, dogadać się jakoś na boku. W każdym razie ja próbowałam, znałam osobiście kilku lekarzy i położne z ITNu, bo miałam tam sporo zajęć na studiach i dostałam informację, że Szpital nie zgada się na taką politykę i dostaje się taką położną, która akurat ma dyżur. Ja w trakcie porodu miałam 2 położne, obie były wspaniałe :) pierwszej nazwiska nie pamiętam, a druga nazywała się Beata Lewandowska, zapamiętałam, bo tak miała też na nazwisko koleżanka ze studiów ;)

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nr telefonu na porodówkę SU na Kopernika: 12 4248553 :)

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to jest nr gdzie mozna sie umowic z lekarzem? Na stronie jest nr do rejestracji gdzie odpowiada ambulatorium, na patologie gdzie chyba sie nie wybieram i na oddziały. Chciałabym sie umowic do jakiegos lekarza tam.

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • Serducho Autorytet
    Postów: 492 277

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie nie można miec swojej. Ale jakby sie zgadalo do jakies to nawet jakby nie miała dyżuru to moze szepnac koleżance żeby zerknela na mnie ;-) Podobno Lewandowska prze super- nawet jakas nagrode dostala w roku 2016. Pani W.Wolska tez super.

    Co do Zeromskiego to ginekologia operacyjna to masakra. Brudno i 10 sal z jedna łazienka na korytarzu gdzie karza sie umyc przed operacją a po ścianach chodza robaki.. Patologia wygląda tak samo.
    Porodowka jest odnowiona i tam dużo lepiej. Ale ja mam jakos uraz.
    z małymi torbielami nijaka Pani Beata Olszanska tak pociela mi jajniki ze o ciaze staralam sie bardzooo dlugo. Na porodowce ta Pani tez jest. Np robi cc.
    Bo oni między trzema oddziałami biegaja.
    Potem kolejna operacja i naprawial inny lekarz co ona zepsula (tu akurat specjalista dobry) ale zle mi sie kojarzy mega ten szpital.

    Siostra rodzila na Ujastku. Nikt ja na cc nie namawiał jak pisza w necie. Mimo tego ze tyle porodow przyjmują i mają taki "przemial" opieka super, czysto, pomagaja. Ona miala problemy np z karmienie m. Corka mala i usteczka male i ciezko bylo złapać jej brodawke. Nie pomagaly kapturki na sutki to kombinowaly inaczej ze smoczkiem z butelki (myślę ze nie kazdej chciało by sie bawic w to )

    Dlatego ja myślałam o Koperniku i Ujastku (jak w pierwszym miejsc nie będzie to i tak odesla mnie na Ujastek)

    Ja sie porodu boje i zeby po moich przejściach bylo dobrze z dzieckiem wiec wybieram miejsca gdzie mają oddzialy neonatologii i najlepsze zaplecze dla maluchow.

    Allmita lubi tę wiadomość

    endometrioza, 2 operacje
    29 dpt mamy ❤

    mhsvupjyytz3xgxj.png
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosolina wrote:
    I to jest nr gdzie mozna sie umowic z lekarzem? Na stronie jest nr do rejestracji gdzie odpowiada ambulatorium, na patologie gdzie chyba sie nie wybieram i na oddziały. Chciałabym sie umowic do jakiegos lekarza tam.

    To jest nr na porodówkę, gdzie możesz zadzwonić umówić się na oglądanie oddziału lub jak zaczną się regularne skurcze/odejdą wody by zapytać o obłożenie na porodówce (ja tak zrobiłam, żeby uniknąć odesłania do innego szpitala, co się zdarza).

    Co do lekarzy, to albo do poradni na Kopernika, albo do miejsc, gdzie prywatnie przyjmują, bo tak normalnie na oddziale się z nimi nie umówisz ;)

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja chce rodzic w Zeromskim ale chce tez miec jakis zapasowy szpital w razie gdyby w Zeromskim nie bylo miejsc- nie wiem czy zdarzaja sue takie rzeczy? Ktoras miala taka sytuacje?
    Zalezy mi aby w drugim szpitalu byla mozliwosc bezplatnego porodu rodzinnego i zalezy mi na dobrej pomocy laktacyjnej i mozliwosci rodzenia z pomoca roznych pilek itp..no i zeby nie bylo problemu ewentualnie z zzo...ktory szpital miec w obwodzie?

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ