X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród czop śluzowy
Odpowiedz

czop śluzowy

Oceń ten wątek:
  • aila Ekspertka
    Postów: 230 289

    Wysłany: 21 lipca 2013, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry Dziewczyny!!!Mam pytanko:Jakie sa u Was doswiadczenia z czopem sluzowym?Przy pierwszym dziecku wogole takowego nie zauwazylam.Prawdopodobnie zostal wydzielony podczas porodu.Dwa dni temu zauwazylam na bieliznie galaretowana,bialawa,bardzo gesta wydzieline.Nie bylo to normalne.Podejzewam,ze byl to czop sluzowy,bo serduszkowanie hm...bylo 1,5 dnia wczesniej i raczej nie biore tego pod uwage,ze to byla moja, zwiekszona wydzielina z pochwy-zbyt duzy juz odstep czasowy.W poniedzialek zadzwonie do poloznej.Byc moze w tygodniu pofatyguje sie do gin.,gdyz termin mam teraz na 5 sierpnia.Mam nadzieje,ze maly pobedzie w brzuchu Minimum do konca sierpnia-termin porodu jest na 30 wrzesnia.Pierwszego syna urodzilam 3,5 tygodnia przed planowana data porodu...Dlatego sie boje,bo jeszcze wiele rzeczy nie mam-tzn.ubranka tak,ale wozek,kolyska i komoda do przewijania jeszcze nie:(Ciekawa jestem Waszych doswiadczen w danej kwestii-kiedy Wam odszedl czop sluzowy.Wiem,ze moze odjesc 1,2 dni,tydzien albo nawet pare tygodni przed porodem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2013, 12:58

    Czekamy na Ciebie Adrianku!!!:)
    [link=https://www.suwaczki.com/]82do3e5eiide99pv.png[/link]
    tb733e5ezrvezdb0.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 21 lipca 2013, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi odszedl jakies 2 tygodnie temu i nadal nie rodze. Z wygladu to taka przezroczysto-białawo-brazowy glut był. Z tego co czytalam to moze odejsc w tym samym dniu, tydzien, dwa, czy nawet monat wczesniej, wiec nie ma co sie stresowac samym czopem :) Co innego jak beda inne objawy jak skracajaca sie szyjka itd.

  • aila Ekspertka
    Postów: 230 289

    Wysłany: 21 lipca 2013, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam bez brazowawego czy tez czerwonego koloru.Nie wiem czy isc w tygodniu do gin.czy zaczekac do wyznaczonego terminu-5 sierpnia,bo poza tym zadnych dolegliwosci nie mam.

    Czekamy na Ciebie Adrianku!!!:)
    [link=https://www.suwaczki.com/]82do3e5eiide99pv.png[/link]
    tb733e5ezrvezdb0.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 22 lipca 2013, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt za Ciebie zdecydowac nie moze. Jesli masz byc niespokojna to chyba lepiej zrobic wczesniejszy termin i sie nie stresowac :) Tym bardziej, ze masz za soba jeden przedwczesny porod.

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 22 lipca 2013, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aila, ja myślę, ze to dosyć wcześnie na czop śluzowy. Ja niejednokrotnie miałam podczas ciąży momenty z silniejsza wydzieliną.

    A co do czopa, to ja czekam czekam, a on nie wychodzi;(

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 lipca 2013, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga ja tez czekam na czopa haha za kazdym razem po siusiu patrze czy cos nie wypadlo albo czy zabarwienie papieru sie nie zmienilo hehe
    sasiadka pojechala z delikatnymi skurczamim sprawdzic,pan ordynator ja tak zbadal ze pod prysznicem jej wylecial dopiero czop i zaczal sie porod..nie ma reguly musle..

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 22 lipca 2013, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pasia, robię dokładnie tak samo, hehehe;)))

    pasia27 lubi tę wiadomość

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • AniaBania Ekspertka
    Postów: 228 205

    Wysłany: 22 lipca 2013, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aila: wydaje mi sie, ze 2 miesiace przed poroem to troche za wczesnie na czop sluzowy...ale po Twoim opisie, to moze byc to. Moj czop tez wypadl, a w zasadzie zaczal wypadac gdzies na dwa tygodnie przed plnowana data porodu i schodzil po trochu do konca. Z wygladu, rzeczywiscie przypominal gluta i byl bialy, chyba, ze bylam u lekarza, ktory robil mi masaz szyjki, to wtedy byl troche podbarwiony krwia...

    Ja chyba skonsultowalabym sie z lekarzem lub polozna, bo moze cos tam ci se dzieje z szyjka..

    0ylvqca.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 22 lipca 2013, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie na papierze toaletowym zauważyłam niewielką ilość takiego glucika bezbarwno - żółtawego. Ciekawe czy to ten czop? nie było tego dużo, było to takie ciągnące i nie było zabarwione w ogóle krwią, a zazwyczaj pisze, że jest z pasmami krwi.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 lipca 2013, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie tez sie zmienila wydzielina na konsystencje sluzu plodnego ale nic tam nie widze ciekawego oprocz tego hehe czekam dalej hehe

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • aila Ekspertka
    Postów: 230 289

    Wysłany: 22 lipca 2013, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie innych objawow nie mam,wiec jeszcze zaczekam.Agga84-nie zawsze czop musi byc zabarwiony krwia.Acha,rozmawialam z polozna,mowila,ze jesli nie mma innych objawow np. jesli brzuch mnie nie ciagnie to jest ok.Ma przyjsc do mnie w tym tygodniu i pogadamy.Zobacze,jesli cos dodtakowo zacznie sie dziac die do gin.

    Czekamy na Ciebie Adrianku!!!:)
    [link=https://www.suwaczki.com/]82do3e5eiide99pv.png[/link]
    tb733e5ezrvezdb0.png
  • Mikusia2 Autorytet
    Postów: 439 402

    Wysłany: 26 lipca 2013, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy pierwszej ciazy czop odszedł mi 3 lipca a 5 urodziłam był podbarwiony krwią było tego dużo i bardzo galaretowate

    oeuak0s3wt902skk.png
    9ltfxzdvyikp4icy.png
    km5scwa1m8wagzpl.png[/url
  • Mikusia2 Autorytet
    Postów: 439 402

    Wysłany: 26 lipca 2013, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aila wrote:
    Ja mialam bez brazowawego czy tez czerwonego koloru.Nie wiem czy isc w tygodniu do gin.czy zaczekac do wyznaczonego terminu-5 sierpnia,bo poza tym zadnych dolegliwosci nie mam.
    zadzwoń do gin i się dowiedz o co kaman :)

    oeuak0s3wt902skk.png
    9ltfxzdvyikp4icy.png
    km5scwa1m8wagzpl.png[/url
  • judith Koleżanka
    Postów: 41 60

    Wysłany: 4 maja 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wczoraj zaczął odchodzić ten czop. Już wcześniej przyglądałam się innym wydzielinom czy to to, ale czop jest dosłownie jak galareta! Przypomina silikon albo przezrczysty klej. Mi wychodzi takimi kulkami. Nie jest podbarwiony krwią, więc pewnie jeszcze poczekam. Bo jak jest krew, znaczy że szyjka się skraca i otwiera - a u mnie czysto.

    relg73sbz3tzgru8.png
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 4 maja 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie czop się pojawił po pierwszych skurczach, był taki żółtawy, jak galaretka z góry gulaszu angielskiego. Dosłownie :D

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 4 maja 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na oczy nie widziałam "swojego" czopu ;) Ciekawe czy przy następnych porodach będzie mi dane zobaczyć jak to w ogóle wygląda ;)

  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 21 września 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc! Jestem w 37/5 od paru dni mam kilka razy dziennie lekkie wycieki mlecznego sluzu.. pare razy sprawdzalam sie w srodku I na palcach zostala dosc spora ilosc maziowatej wydzieliny przypominajacej krem.. wiecie co to moze byc.. czopu to raczej mi nie przypomina bo w poprzedniej ciazy mi odszedl tydzien przed porodem.;)

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Vilenka Przyjaciółka
    Postów: 78 42

    Wysłany: 30 września 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia64 wrote:
    Czesc! Jestem w 37/5 od paru dni mam kilka razy dziennie lekkie wycieki mlecznego sluzu.. pare razy sprawdzalam sie w srodku I na palcach zostala dosc spora ilosc maziowatej wydzieliny przypominajacej krem.. wiecie co to moze byc.. czopu to raczej mi nie przypomina bo w poprzedniej ciazy mi odszedl tydzien przed porodem.;)

    Mnie też tak "zalewa" mleczną wydzieliną. Raczej to czop nie jest..

    7u22flw1a3vjzwk7.png
  • KasiaMJ Autorytet
    Postów: 288 242

    Wysłany: 7 października 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziś po raz pierwszy założyłam sobie dopochwowo wiesiołka (4 kapsułki) - wg zaleceń położnej. Miałam to robić od początku 38 tygodnia, ale zaczęłam dziś. Zrobiłam to ok. godziny 11, a o 16 wyleciało mi coś, co chyba jest czopem śluzowym. Była to żółtawa ciągnąca wydzielina w dość dużej ilości (na wkładce)i jedno pasmo było podbarwione krwią, taką ciemną. I tak sobie myślę, że może ten wiesiołek tak rozmiękczył szyjkę, że czop wyleciał. Wczoraj byłam u ginekologa i szyjkę mam odgiętą do tyłu, skróconą i rozwarcie na 1 palec. Brzuch mam nadal wysoko i nie wiem czy mam się czegoś spodziewać w najbliższym czasie:) w końcu to jeszcze 2,5 tyg do terminu:) Może macie jakieś zdanie na ten temat?

    zrz6sg18nurk8eki.png[/url]23b4270bd76f9de3.png[/url]
  • PolaPola Znajoma
    Postów: 18 13

    Wysłany: 19 października 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez ostatnie tygodnie cały czas myślałam, że wylatuje czop bo była to gęsta zielonkawa galaretka ale jak wyleciał ten prawdziwy to nie miałam wątpliwości, że właśnie się go pozbywam:))) także jeśli któraś z Was nie jest pewna to oznacza tylko tyle, że nie jest to właściwy czop i jeszcze musicie poczekać:)myślałam, że zabraknie mi papieru jak zaczął wylatywać i był obrzydliwy więc możecie sobie tylko wyobrazić jak to się odbywa;)

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ