X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród czop śluzowy
Odpowiedz

czop śluzowy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony? Położna kazała natychmiast jechać do szpitala jeśli coś zielonego wydobywa się z nas.

  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie-jeśli odeszły wody płodowe o zabarwieniu zielonym należy udać się natychmiast do szpitala. Zielonkawy kolor oznacza, że dzieciątko zrobiło pierwszą kupkę ( a nie powinno) i trzeba jechać szybciutko i sprawdzić co jest tego przyczyną.

    Jeśli odeszły wody płodowe czyste, przezroczyste - to powinniśmy się udać do szpitala w ciągu 4h. Taką uczą w SR.

    oz14qxb.png

    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • mała2930 Autorytet
    Postów: 440 323

    Wysłany: 27 grudnia 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi czop śluzowy odszedł 3 godziny przed porodem razem z wodami to była taka biała maź

    https://www.maluchy.pl/li-69402.png
    https://www.maluchy.pl/li-72296.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 27 grudnia 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie to czop wyszedł dzień przed porodem w postaci plamienia brązowego, gęsta brązowa wydzielina jest to do zauważenia. Zresztą popatrzeć można na google na galerię tam wszystko pokazane


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pakima wrote:
    u mnie to czop wyszedł dzień przed porodem w postaci plamienia brązowego, gęsta brązowa wydzielina jest to do zauważenia. Zresztą popatrzeć można na google na galerię tam wszystko pokazane

    hehe wujek Google na wszystko odpowie i wszystko pokarze :)


    pasia27 lubi tę wiadomość

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama z groszkiem a żebyś wiedziała co nim można jeszcze znaleźć czego to ludzie nie pokażą:P


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • LadyMK Autorytet
    Postów: 912 726

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, mi dziś właśnie wyleciał czop śluzowy. Zanim wylecial to zastanawiałam się jak on może wyglądać i czy to zauważę, ale dziś jak wyleciał to...byłam pewna, że to jest to. Wielkie coś galaretowane o barwie przezroczysto-żółtawej zrobiło "plum" przy wstawaniu i miało około 15cm, a drugie przy podcieraniu miało około 7cm. Myślę, że to sporo.

    Ciekawe co dalej się będzie działo...

    Malutek i jego czkawka na ktg: http://youtu.be/dH-ur0Zs7yE
    Wituś urodzony w 41tc 3560g 54cm
    34tc 4d - 2400g; 30tc 4d - 1950g; 20tc 4d - 400g

    3523x2t.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LAdyMK poczekasz aż pojawią się skurcze albo pękną co wódy płodowe i pojedziesz urodzić maleństwo:) to kwestia od kilku godzin do dni:)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • LadyMK Autorytet
    Postów: 912 726

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pakima - mam nadzieję, że jeszcze z 1,5tygodnia ponoszę maluszka, wtedy wkroczymy w magiczny 9ty miesiąc :)

    Ile tego czopu powinno być?

    Malutek i jego czkawka na ktg: http://youtu.be/dH-ur0Zs7yE
    Wituś urodzony w 41tc 3560g 54cm
    34tc 4d - 2400g; 30tc 4d - 1950g; 20tc 4d - 400g

    3523x2t.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LadyMK to trzymam kciuki żeby jeszcze maleństwo posiedziało w brzuszku więc jak możesz to leż dużo:). A ile czopu? tego nie wiem bo może lać się w małych ilościach albo raz a dużo. To plamienie takie więc trudno stwierdzić, ważne żeby porę zareagować gdyby wód płodowych zaczęło ubywać bo to niebezpieczne dla dziecka. Ale myślę że jak to bedzie już 9 miesiąc to będziesz chodziła potem na ktg więc lekarz pod ręką:)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 12 lutego 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie od tygodnia zalewa biała, przezroczysta, ciągnąca się wydzielina. Jest jej dużo. Czasem o zabarwieniu żółto-zielonym galaretowata. Jutro wizyta u lekarza i dowiem się, czy coś się ruszyło z szyjką. Do ostatecznego terminu porodu zostało 20 dni.......

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    wczoraj w nocy zauważyłam na bieliźnie taki 2 cm galaretowaty glut i nie wiem czy to może być juz czop?? 2 dni temu byłam u gina i szyjka niby na 1cm rozwarta ale lekarz nie kazał panikować, zadnych skurczy nie mam albo ich nie czuję

  • Patuchna Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 4 marca 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile czasu może odchodzić taki czop? (Wiem, ze odejść może nawet na 2 tyg przed porodem;) ) w piątek część zrobila chlup do kibelka, w niedziele nad ranem odszedł kolejny "kawalek" ale mocno zabarwiony krwią. Myslalam, ze na tym koniec ale dziś wyszedl kolejny wielki "glut" (przepraszam za doslownosc) ile on jeszcze może wylazic?

    Serduszko... proszę bądź...
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 5 marca 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest to powiedziane ile czasu potrzeba na wydostanie się czopu, może on wychodzić małymi porcjami, albo dużymi, jednak to jest fałszywy alarm porodowy, jedynie czekać wam pozostaje i obserwować, w przypadku wątpliwości to jechać na szpital. Niepokoić nas mogą zielone, pobarwione krwią śluzy czy wody płodowe, albo inne kolory poza przezroczystym, wówczas mamy doczynienia z wodami płodowym prawidłowymi i możemy udać się do szpitala w ciązgu 4-5 godzin;)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2015, 10:40

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi wyłazi coś białego i gęstego? Co to może być? Bo czop na pewno nie

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziś mi wypadł wielki kawał czopu śluzowego kolor brązowy nie bylo krwi. Trochę się boje bo to dopiero 35 tydzień a we środe byłam u gina i badał mnie na fotelu więc może przez to badanie wyleciał czy u was wypadł też wcześniej i nic sie nie działo ??

  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 12 maja 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Hejka dziś mi wypadł wielki kawał czopu śluzowego kolor brązowy nie bylo krwi. Trochę się boje bo to dopiero 35 tydzień a we środe byłam u gina i badał mnie na fotelu więc może przez to badanie wyleciał czy u was wypadł też wcześniej i nic sie nie działo ??

    U mnie po badaniu ginekologicznym również zaczął odchodzić czop śluzowy i plamiłam. Trwało to około tygodnia. Po tygodniu miałam masaż szyjki macicy i po tym tego samego wieczora zaczęłam rodzić. Dodam, że byłam już tydzień po terminie, także odejście czopa śluzowego nie oznacza szybkiego porodu. Może to jeszcze potrwać parę tygodniu.
    A masz skurcze?

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 21 lipca 2016, 04:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest mizliwe zeby przy 1 cm rozwarciu czop jeszcze siedzial w szyjce? Mam rizwarcie na centymetr a nie zauwazylam zeby mi czop odszedl.Pezez ostatni miesiac mialam sporo gestej wydzieliny ale watpie zeby to byl czop - musialoby go byc baardzo duzo zeby tak przez miesiac odchodzil :)

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • sia Przyjaciółka
    Postów: 81 20

    Wysłany: 21 lipca 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.

    Mam pytanie do Was dziewczyny. Termin porodu mam na 30.07. Dzisiaj rano na papierze ujrzałam śluz ze świeżą krew. Chwilę wcześniej słyszałam jak do toalety "coś wpadło", czyzby odpadał czop. Żadnych skurczy, żadnego sączenia się wód nie mam. Czyżby tak krew oznaczała, że szykuje się pomału poród ? Czy mam się zacząć martwić tym faktem i jechać do lekarza/szpitala ? Ta krew z tym sluzem była chwilowa, juz nie plamię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2016, 10:52

    1kk0x1hpe17u1349.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ