X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Cesarka z wyboru - poszukiwanie wskazań do cesarki
Odpowiedz

Cesarka z wyboru - poszukiwanie wskazań do cesarki

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    Zdecydowałam, że chciałabym wydać moje dzieciątko upragnione na świat poprzez cesarskie cięcie. Wiele osób to krytykuje jednak ja boję się powikłań a przede wszystkim uszkodzeń dziecka podczas porodu siłami natury. Niestety były takie przykre przypadki w moim najbliższym otoczeniu :(
    Jestem po 5 obumarłych ciążach i teraz jestem aktualnie w 6 ciąży.
    Zapraszam do rozmów osoby, które z własnego wyboru zdecydują się na cesarkę.
    Niestety mój ginekolog jak usłyszał o cesarce to zaraz rzucił w moim kierunku kwotą 2500 zł. Prawie padłam z wrażenia w gabinecie. Zastanawiam się czy jeśli udałoby mi się otrzymać od innego specjalisty (np. kardiolog, okulista czy neurolog) zaświadczenie o wskazaniu do cesarskiego cięcia to czy wtedy również może zawołać ode mnie kasę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2016, 13:01

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 3 września 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w ciąży z 1 dzieckiem i nie mam przeciwwskazań do SN i chcę SN, więc za dużo nie mogę powiedzieć. Na pewno jeśli nie masz aktualnie wskazań do CC to będzie trudniej, bo 1) musisz znaleźć kogoś, kto się zgodzi trochę pościemniać (np. ja byłam u okulisty, bo mam dużą wadę wzroku to był bardzo przepisowy i powiedział, że okulistycznie jest bardzo mało wskazań do CC i ja jak najbardziej mogę SN) 2) myślę, że jak najbardziej będą oczekiwać jakiejś kasy za to. Przedwczoraj zawoziłam zwolnienie do pracy i koleżanka też w ciąży też chce CC jak Ty i mówi, że musi po prostu dać w łapę i znaleźć kogoś, kto jej wpisze cokolwiek na skierowaniu. Ona akurat miała ciężki pierwszy poród, który się skończył CC.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2016, 16:39

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Tysia :) Autorytet
    Postów: 759 156

    Wysłany: 3 września 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciężko będzie z cesarka tak na żądanie jeśli nie ma wskazan . Możesz sprobowac z zaświadczeniem od psychiatry o tokofobii że panicznie boisz się porodu sn . Chociaż w szpitalu średnio biorą to pod uwagę tzn zależy od lekarza :) ja jestem po 1 cc w grudniu będę mieć drugie ze względów medycznych :) i szczerze odradzałabym Ci cięcie no ale to już Twój wybór :) ja się panicznie boje cesarki znowu ale ja nie mam wyboru :/ a szkoda bo wybrałabym sn :)

    Nadzieja1988!, Natka88 lubią tę wiadomość

    Tysia :) eiktflw12fwpveux.png
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 4 września 2016, 04:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tokofobia - choc u Ciebie obciążenie w wywiadzie tez powinno pomóc.

    Nadzieja1988! lubi tę wiadomość

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam cc na życzenie tylko nie w PL. Oczywiście bylo pytanie w wywiadzie dlaczego, powiedziałam, ze od zawsze wiedziałam, ze w gre wchodzi tylko cc, ze się boje i dla mnie to mniej inwazyjne. Lekarka nie wnikala, powiedziala tylko ze to pytanie zadac musiała i bylo tak jak chciałam.
    2500 to i tak nie duzo. Jak jestes z okolic Katowic to moja sioatra miala cc na Lubinowej, a kolezanka miala tam na zyczenie, wystarczylo chodzic tam do lekarza (chyba 2 wizyty wystarczyły).

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 5 września 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM wrote:
    dla mnie to mniej inwazyjne.
    cc mniej inwazyjne od sn o.O Ludzie...

    Natka88, Mamma-mia, Marietta lubią tę wiadomość

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 5 września 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przecież napisała że dla NIEJ to mniej inwazyjne, co sie tak spinasz.

    kark, MonikaDM, Sunflower, Paula_29, KasiaMarysiaaa, karmar lubią tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakocona wrote:
    cc mniej inwazyjne od sn o.O Ludzie...

    Czytaj ze zrozumieniem, dobrze?

  • Nora90 Znajoma
    Postów: 18 5

    Wysłany: 8 września 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale cesarka nie jest mniej inwazyjna :) mam przypadek w bliskiej rodzinie (siostra) - w wyniku powikłań po cesarce leżała nieprzytomna 2 tyg, do tego ją kilka razy reanimowali i długo trwało zanim ustabilizowali ją na tyle, żeby spodziewać się, że w ogóle z tego wyjdzie :)
    Cesarka to jednak operacja, cięcie brzucha i macicy. Dla dziecka też to nie jest zdrowe.
    Zresztą ja sama miałam operację, rozcinany brzuch i bolało to przez parę dobrych tygodni, bez mocnych leków się nie obyło, do tego 3 miesiące bez przemęczania się, jedzenie jakichś jałowych potraw.... dobrze, że nie musiałam się wtedy zajmować noworodkiem.

    Teraz są też dostępne znieczulenia, które podobno pozwalają przetrwać naturalny poród w komfortowych "warunkach"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja napisałam wyraźnie i jasno "dla mnie"!!!
    Bylam 2 dni na przeciwbólowych, zielone światło do ćwiczeń (lekkich), dostalam dokladnie po 19 dniach od cc. Chodziłam (powoli) 5,5 godz. po cc, a w trzeciej dobie pielęgniarki same mowily, ze "biegam po tym cc lepiej niz niejedna po sn". Cc jest mocno inwazyjne przeprowadzane w pośpiechu, zgadzam sie w 100%. Ja mialam planowane, bylam wyluzowana, bez kropli stresu. Moja lekarka sama powiedziała "cc na zyczenie? I bardzo dobrze". Wątek jest o cc na zyczenie wiec nie rozumiem wtracania sie zwolennikow porodu sn i dramatyzowania. Ja sie nie wypowiadam w wątkach poswieconych sn, a przykładów powiklan po takich porodach znam mnóstwo. Dalsze polemizowanie uwazam za zbędne bo jest juz na tym forum watek poswiecony porodowi sn czy cc, tam mozecie wyglaszac swoje mądrości.

    Sunflower, Dagn_, jej odbicie, Bluberry, _analiza, M_ia, Paula_29, KasiaMarysiaaa lubią tę wiadomość

  • Kasia! Znajoma
    Postów: 27 118

    Wysłany: 8 września 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rownież planuje cc na życzenie w prywatnej klinice. Moj gin wysłał mnie do innego lekarz po zaświadczenie. Nie oceniam decyzji innych kobiet co do sn i powinny sie tu wypowiadać kobiety ktore sa zainteresowane tematem.

    Nadzieja1988! lubi tę wiadomość

    km5suay31n7mm376.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 10 września 2016, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś słyszałam że jeśli kobieta panicznie boi się rodzic naturalnie to jest to wskazanie do cesarki. Nie wiem tylko kto daje takie zaświadczenie i czy rzeczywiście tak można :)
    Sama rodziłam naturalnie ale nie potępiam Twojej postawy. Grunt to rodzic zgodnie z samym sobą :) powodzenia!

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • kuba_monika Koleżanka
    Postów: 48 5

    Wysłany: 16 września 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    obecnie,skierowanie od psychiatry nie jest podwazane(oczywiscie sa wyjatki zalezy od szpitala) poniewaz tego nie sa wstanie zweryfikowac .Sama jestem po 2 cc.

  • mysia89 Autorytet
    Postów: 316 105

    Wysłany: 16 września 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może i ja się przyłączę. Jestem z Olsztyna i tam będę rodziła. do porodu mam jeszcze sporo czasu ale juz siedze i przeglądam fora na temat porodu. strasznie się tego boję, zastanawiam się czy urodzic sn czy cc. Koleżanka powiedziała mi że można wziąć zaświadczenie od psychologa o tokofobii i wtedy muszą zrobic cesarkę, jednak nie wszystkie szpitale honorują takie zaswiadczenia. Stąd pytanie, czy wiecie może gdzie w Olsztynie można sobie załatwić cesarkę na zyczenie i ile to kosztuje?

    myśka
    be29429a74764a3f49c23da492415aac.png
  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 19 września 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a ja słyszałam o co najmniej 2 zgonach po cc w ostatnim miesiącu... matek oczywiście.. poza tym jest szeroko dostępna literatura na temat korzyści z porodu naturalnego. Wierze ze nie stajemy się tak słabe i tchorzliwe by coraz częściej poddawać się cc. I mam nadzieje ze ta chora moda odejdzie niebawem w zapomnienie.

    kark, chivas, Koralinka, Cabank84 lubią tę wiadomość

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 19 września 2016, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to nie jest watek o korzysciach porodu sn tylko o cc! Na temat prosze :)

    Nadzieja1988!, Dagn_, MonikaDM, Eklerka lubią tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobas2015 wrote:
    No a ja słyszałam o co najmniej 2 zgonach po cc w ostatnim miesiącu... matek oczywiście.. poza tym jest szeroko dostępna literatura na temat korzyści z porodu naturalnego. Wierze ze nie stajemy się tak słabe i tchorzliwe by coraz częściej poddawać się cc. I mam nadzieje ze ta chora moda odejdzie niebawem w zapomnienie.
    Dziewczyno ja mam za sobą 5 nartwych ciąży więc odwagi mi nie brak!

    Ruda82 lubi tę wiadomość

  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 23 września 2016, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    Ja pierwszą ciąże rodziłam siłami natury. Poród był dla mnie ogromnym wysiłkiem, napakowali mnie oksytocyną i miałam zastój pokarmu przez dwa dni. Mały był przez to na butli, potem nie chciał już piersi i bardzo się nagimnastykowałam aby zaczął cycać.Po urodzeniu miał wielkiego krwiaka na czole który się bardzo szybko organizował. Usunęliśmy go w ostatnim momencie pomimo bagatelizowania go przez pediatrę. A krocze latem wierzcie mi goi się i goi i cuda wianki się tam dzieją. Jest jeszcze teoria że dzieci rodzone naturalnie są lepiej dociśnięte i lepiej się rozwijają neurologicznie, sensorycznie itd. W przypadku mojego dziecka się nie sprawdziło. Logopeda, integracja sensoryczna, i inne przechodziliśmy przez to wszystko pomimo porodu siłami natury. Teraz lekarz prowadzący ciążę ciągle mnie pyta jak rodzimy i tę decyzję pozostawia ostatecznie mnie (choć nie ukrywa, że lepiej byłoby mnie ciachnąć), ze względu na to, że mały jest duży, a dodatkowo rozchodzi mi się spojenie łonowe. Długo nad tym myślałam i chylę się coraz bardziej ku cesarce. Nie było mi łatwo dojść do siebie po porodzie sn, choć wiem, że każdy poród jest inny jak każda ciąża.Zaplanowana cesarka, moim zdaniem jest choć mniej naturalna to zapewne łagodniejsza zarówno dla organizmu matki jak i dziecka. W środę rodziła moja szwagierka, zrobili jej cesarkę choć wcześniej nie była planowana, okazało się, że malutki jest owinięty pępowiną i zanika tętno. Dziś wyszła do domu (mamy piątek), oboje czują się świetnie.
    Jestem po sześciu poronieniach i bardzo boję się przenoszenia i niewydolności łożyska. Dlatego naprawdę uważam, że cesarka to nie jakaś tam fanaberia i strach przed porodem sn też jest wskazaniem. Jeśli chodzi o wskazania to pominąwszy te ścisłe zalecane przez PTG to: rozchodzące się spojenie łonowe, wady postawy (skolioza, dyskopatia), duża masa dziecka (powyżej 4 kg.),niewspółmierność porodowa, czyli drobna mama, a duża główka u dziecka, wady wzroku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2016, 23:19

    FreshMm lubi tę wiadomość

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • Ruda82 Debiutantka
    Postów: 15 9

    Wysłany: 29 października 2016, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Jestem w pierwszej ciąży i też od zawsze brałam pod uwagę wyłącznie cc, gdyż nie czuję misji rodzenia drogami natury tak samo jak karmienia piersią.Nie toleruję terroru jaki serwują niektóre kobiety dot sn i laktacji i nikt mnie nie zmusi żebym zrobiła coś wbrew sobie.Jeśli ktos jest orędownikiem sn proponuję swoje opinie wygłaszać na forach poświęconych temu zagadnieniu.Ja poszłam do psychiatry i opowiedziałam o swoich lękach, dostałam zaświadczenie ze wskazaniem do cc i nikt nie ma prawa tego podważyć w żadnym szpitalu gdyz jest to zaświadcenie lekarskie (uwaga psycholog to nie lekarz!!)i w razie zignorowania go personel łamie prawo.

    Dagn_, ayka lubią tę wiadomość

    p19u9jcg5c6k1i21.png
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 1 listopada 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja malutka po planowanym cc nie oddychała, żyje, ma się dobrze i rozwija świetnie... gdyby przyszło mi rodzić dwadzieścia kilka godzin nie wiem czy miałabym dziecko przy sobie... czasem strach pomieszany z intuicją są dobrymi doradcami...
    aha u mnie wskazanie do cc - tokofobia plus rozlatujące się łożysko

    M_ia lubi tę wiadomość

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ