X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr urlop po urlopie macierzyńskim/rodzicielskim
Odpowiedz

urlop po urlopie macierzyńskim/rodzicielskim

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny orientuje się któraś z was jak to jest z urlopem w pracy? Dokładnie chodzi mi o to, że pracowałam kilka miesięcy na umowe zlecenie, a w listopadzie 2015 dostałam u tego samego pracodawcy umowę o pracę na czas nieokreślony. Przepracowałam 2 miesiące i od stycznia 2016 juz byłam na zwolnieniu w ciąży ( niestety od samego początku ciaża była problematyczna..) Urlop rodzicielski konczy mi się 14 sierpnia i zastanawiam się czy po tak krótkim stażu przysługuje mi jakis urlop u pracodawcy, zebym do konca sierpnia mogła wykorzystac? Kilka osób mówiło mi, ze na zwolnieniu lekarskim też się naliczają dni do urlopu. Wiecie może jak to jest?

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • nikafika Przyjaciółka
    Postów: 77 44

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczas l4 naliczany jest urlop. Weź pod uwagę tylko fakt, że pracodawca nie musi się zgodzić na wykorzystanie urlopu bezpośrednio po macierzyński.trzeba to dogadać z pracodawca.

    28whskjouhaur8dt.png

    lprk8ribnnhp0hqi.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pracodawca musi Ci umożliwić wykorzystanie urlopu z ubiegłego roku do końca września, za odmowę grożą mandaty. Urlop masz naliczany od dnia podpisania umowy o pracę w wymiarze należnym zgodnie z kodeksem pracy. Skontaktuj się z działem kadr w swojej firmie i ustal z nimi na jakich zasadach możesz wykorzystać ten urlop :)

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Mamą_Być Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 lutego 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,mam pytanie jak wogóle to wygląda z urlopem macierzyńskim a później rodzicielkim..
    Od początku ciąży jestem na L-4 pracuje na umowie o prace na czas nieokreslony.
    Za ubiegły rok mam niewykorzystany cały urlop (wiec zostało mi 26dni!) + oczywiście za ten rok się nazbiera...
    Jak to w kolejności wygląda? Najpierw macierzyńki i rodzicielski? Jeśli tak to ile?
    A pozniej muszę wybrac zaległy stary urlop?

    Pozdrawiam :)

    Mamą Być...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ