X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Twardnienie, napinanie brzucha
Odpowiedz

Twardnienie, napinanie brzucha

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nisia2901 Ekspertka
    Postów: 133 62

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od jakiegoś czasu po toalecie (siusiu) twardnieje i napina mi się brzuch, następnie zaczyna boleć jak na miesiączkę i ból promieniuje na nogi. Dodam że skurcze braxa mam już od 20 tygodnia ale wtedy brzuch tylko robił się twardy i rozluźniał- nie towarzyszył temu ból.
    Czy któraś z Was doświadczyła czegoś podobnego ?
    Co robić ? Czy to zbliżający się poród ?

    oar8vfxmb84zoiiv.png
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 32 tygodniu i oprocz twardnienia czuje jeszcze taki bol/dyskomfort w kroczu ... Spojenie lonowe tez boli.. Zwlaszcza kiedy leze w jednej pozycji .. Np w nocy kiedy wstaje to bol jest silniejszy... Takie cuda to ja miala,m w pierwszej ciazy ale wlasnie ok 38 tyg..

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • MałaMaja93 Przyjaciółka
    Postów: 93 26

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twardnieje brzuch chyba każdej kobiecie w ciąży... Nieodłączny urok. Ważne by to nie było bardzo regularne, nie występuje krwawienie lub inne tego typu niepokojące objawy... Jestem w 31tc także mam napinania/stawianie brzucha ale to moja 2 ciąża i wiem że nie ma co panikować i na zapas szukać problemu.ciaza to wyjątkowy stan ale nie trwa wiecznie i trzeba do niektórych rzeczy przywyknąć :) magnez pomaga polecam. Pozdrawiam i zdrówka :)

    6sutgywl8eldt4rx.png
  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie brzuch twardnieje po wysiłku

    oar8yx8d9fawxkqt.png
  • E_85 Znajoma
    Postów: 28 10

    Wysłany: 11 maja 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecnie 33tc
    U mnie bezbolesne twardnienie brzucha pojawia się gdy szybko wstanę, przy wysiłku i również po wizycie w toalecie;)

    Katarzyna1985,suwaczek.png
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie także twardnienie brzucha po skorzystaniu z WC , czasami po spacerze lub jak położę się na chwilę na plecach... Kilka dni temu byłam na wizycie i było wszystko ok i szyjka też trzyma:-) po prostu takie uroki ciąży ♥

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja twardnienia mam chyba od 16 tc o ile dobrze pamiętam.
    Dziś zaczynam 31 tydzień i brzuch twardnieje co kilka minut. Na wizycie u gina niby wszystko ok, więc nie będę się tym przejmować. Tak musi być :)

  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twardnienia to moja codzienność. Za ciasne spodnie, wysiłek, orgazm, siku itd. Ważne ze nie są to skurcze, które byłyby bolesne. To tylko wrażenie stwardnienia i uformowanie brzucha w kuleczke.

    Mas lubi tę wiadomość

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zaczął twardniec ostro i regularnie co 5min w nocy w 29tc, na szczęście bez krwawienia. Migusiem wyladowalam z SORu na oddziale. Teraz leżę pod kroplowka, sterydy na płuca podane i oby sytuacja się unormowala bo tak to nawet do domu nie wrócę. Ale trudno, ważne żeby z córcia wszystko było OK. Mi lekarz na oddziale powiedział, że z tak regularnych i dość bolesnych skurczów/napięć mogłoby dojść do przedwczesnego porodu. Co innego gdyby to były nieregularne i bezbolesne twardnienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2017, 15:13

  • Odolanka Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem w 31 tygodniu i te napinanie częste- zaczęło się dopiero teraz..
    Przyznam, że trochę mnie to przeraża.
    Masuje brzuch, zwalniam jeśli szybko gdzieś idę, bo wtedy najczęściej mi się to przytrafia.
    Nie lubię tego:(

    +Alicja+ 17.04.2016 r.
    Czekamy na...Malwinkę <3!!!
  • Arewena Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem w 39 t.c. około 21 t.c. również miałam twardnienia tzw. Stawianie się brzucha. W szpitalu dostałam m.in.kroplowke z magnezem A później brałam regularnie magnez a do tego całkowity zakaz "glaskania brzuszka"
    Teraz gdy twardnieje mam po prostu usiąść ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2017, 16:15

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ