X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr trądzik jak sobie z nim poradzić?
Odpowiedz

trądzik jak sobie z nim poradzić?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Alicja 28 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 27 maja 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem w 28 tygodniu ciąży. Mam ogromny problem z trądzikiem. Pojawił się na twarzy, ramionach i plecach. Próbowałam już maść cynkową, maseczki oczyszczające ale jest coraz gorzej :( Pomocy

    Alicja
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 27 maja 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez nic nie pomagało, ani maść cynkowa, ani kremy czy toniki oczyszczające, ale ostatnio zaczęłam krostki smarować sudocremem i o dziwo pomaga. Na buzi większość znikła, blizny bledną i chyba jest szansa że zaczną być niewidoczne. Teraz zajmę się ramionami i plecami. Może też spróbuj?

    Alicja 28 lubi tę wiadomość

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Alicja 28 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 27 maja 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo :) Spróbuje jeszcze dzisiaj, mam nadzieje że chociaż trochę się poprawi.

    Alicja
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w ciąży cera bardzo się wygładziła.. Mam tam jakieś drobne syfki od czasu do czasu,ale jest spora różnica . Przed ciążą miałam bardzo problematyczną cerę i z doświadczenia wiem,że im lepiej roboty przy niej, tym lepiej. Zero maści,zero toników.

    Myj twarz jakimś delikatnym żelem bez barwników i zapachów, przetrzyj płynem micelarnym i nałóż krem nawilżający z dobrym składem :)

    Alicja 28 lubi tę wiadomość

  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 27 maja 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro pojawił się trądzik teraz, to najprawdopodobniej szybko zniknie, jak tylko hormony przestaną szaleć :)
    Mogę tylko spróbować doradzić coś odnośnie pielęgnacji, bo od czasów nastoletnich do 23 roku życia miałam ciężki trądzik leczony silnymi lekami (m.in. musiałam podpisać oświadczenie, że wiem, że nie wolno mi zajść w ciążę przez rok od kuracji, bo leki uszkadzają płód). Dorze, że kuracja pomogła :)
    1. nawilżaj
    2. jak najmniej dotykaj
    3. NIE DRAP I NIE WYCISKAJ
    4. Jeśli otworzy ci się jakiś prychol ( tylko go sama nie rozdrapuj) to posmaruj wodą utlenioną w żelu. Żaden krem nie jest tak dobry. Ranę najlepiej po prostu odkazić, wtedy szybciej się goi.
    5. Na uspokojenie cery może rzeczywiście pomogą sudokremy i inne, ale one wysuszają i może być po pewnym czasie gorzej. Sama zaobserwujesz.
    6. Nie opalaj - poprawa będzie tylko chwilowa jak przy wysuszających kremach
    7. Maluj się, żeby mieć lepsze samopoczucie :) Sprobuj kosmetyków mineralnych, przypudruj sobie nawet dekold, czy plecy podkładem annabelle minerals
    8. Zrezygnuj z mechanicznych peelingów i płynów do mycia z granulkami - podrażniają i pogarszają cerę
    9. Myj buzię w tym co sama zaobserwujesz skóra czuje się najlepiej. Na niektórych działa mydło bambino, na innych preparaty do cery trądzikowej, na innych mleczko i wacik.
    10. Niektórym osobom stan cery pogarsza się po czekoladzie i pikantnych potrawach.

    Mam nadzieję, że problem sam szybko zniknie i nie będziesz musiała testować różnych metod :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2017, 22:11

    Alicja 28 lubi tę wiadomość

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 30 maja 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem, to masci z cynkiem na tradzik w ciazy uzywac nie mozna, ale moze mi sie cos pomylilo... Sprawdzilabym to jeszcze.

    Ja mialam ten problem w III trymestrze pierwszej ciazy, a teraz w drugiej to jeszcze przed polmetkiem mnie strasznie wysypalo. Krosty mam wszedzie na ramionach plecach, nawet bokach (talii, ktorej nie ma ;) ), ale o dziwo nie na buzi. Obwiniam hormony. Taka widac moja ciazowa watpliwa uroda :/ W przypadku # 1 przeszlo mi jakies 3-4 miesiace po porodzie.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 30 maja 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do maści zawierających cynk: pytałam swojego ginekologa, pozwolił ale cienkie warstwy i tylko na zmiany (krosty), żebym nie smarowała się cała po prostu. Niewielka ilość nie zaszkodzi taka jest jego opinia.

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 30 maja 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba unikać cynku? O, nie wiedziałam!
    Probuję znależć jakieś informacje o szkodliwości, ale póki co znajduję pozytywne wiadomości.
    Dlaczego nie wolno takiej maści używać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2017, 22:57

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Milenka~11 Autorytet
    Postów: 632 449

    Wysłany: 13 lipca 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cikalfate z Avene i krem z filtrem na dzień też avene, taki mineralny filtr 50, co do reszty zaleceń pielęgnacyjnych przychylam się do zasad zokei.
    Cikalfate używam 4 lata, mąż mi go podkrada i smaruje się po goleniu a to coś znaczy.
    Cikalfate zalecają po kuracjach złuszczających albo laserowych bo ma wodę termalną i kompleks przeciwzapalny. Już zaplanowałam, że "becikowe" idzie na mój laser, coś muszę mieć z życia za trud porodu, a porsche od męża raczej nie dostanę;-)

    dqpri09k6uedld97.png
  • dkdk Koleżanka
    Postów: 90 1

    Wysłany: 23 stycznia, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niekoniecznie polecam leczyć się samodzielnie. Moim zdaniem dobrze jest wybrać się do dermatologa oraz niech lekarz doradzi jakie są najlepsze sposoby na pozbycie się trądziku.

    Dobrze jest również dbać o zbilansowaną dietę i pić codziennie dużo wody. Wiele składników diety potrafi znacznie pogorszyć stan naszej twarzy.

    https://loremvit.pl/herbata-na-tradzik
    Poczytajcie sobie również o herbacie na trądzik. I jej działaniu na skórę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca, 13:31

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ