X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Termin cesarki.
Odpowiedz

Termin cesarki.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 2 listopada 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie będziesz rodzić?
    Słyszałam,że na Madalińskiego też jest całkiem spoko no i Żelazna :)

    basiurka wrote:
    a to jakby taka jednoosobowa, to sie płaci. Też jestem z Warszawy :) U mnie w szpitalu to nawet nie wiem jakie są sale bo jeszcze nie pytałam.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Melissa04 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 listopada 2015, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z perspektywy matki po jednej cesarce i w oczekiwaniu na drugą mogę spokojnie stwierdzić, że nie ma się co denerwować i spieszyć z cięciem, jeśli oczywiście dziecko ma się dobrze. Im dłużej dziecko donoszone, tym łatwiejsza potem opieka nad nim. Sama ciąża i poród to pikuś w porównaniu do tego co dzieje się po przyjściu na świat dziecka. Mój synek urodził się w 41. tygodniu ciąży i myślę że między innymi dzięki temu przez 1,5 roku ani razu nie zachorował, nawet na przeziębienie i od początku rozwijał się bez problemów. Im dłużej maluszek siedzi w brzuchu, tym będzie silniejszy i większy. Szacowanie wagi na podstawie USG jest bardzo złudne (miał ważyć ponad 4 kg a ważył 3.300, na sali leżałam z dziewczyną której miał ważyć 4.5 a ważył jeszcze mniej niż mój!), a niska waga urodzeniowa wprowadza dużą dozę niepokoju w już w i tak dosyć trudnym dla matki momencie i może znacznie opóźnić wyjście ze szpitala. W pierwszej ciąży pod koniec też miałam rozejście spojenia, zastój w nerkach, zespół cieśni nadgarstków i czułam się fatalnie, ale mimo wszystko uważam, że warto było się przemęczyć te kilka tygodni. Wszystko po porodzie przeszło jak ręką odjął i teraz śmiech zdrowego i szczęśliwego synka wynagradza mi wszystkie trudy pierwszej ciąży.

    Melissa
  • basiurka Ekspertka
    Postów: 205 277

    Wysłany: 7 listopada 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika87 wrote:
    A gdzie będziesz rodzić?
    Słyszałam,że na Madalińskiego też jest całkiem spoko no i Żelazna :)
    chyba w brodnowskim. Tam sa sale dwuosobowe :)

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 9 listopada 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :-) Mogę dołączyć do wątku ? :-) Miałam wizytę 5 dni temu i mała wciąż główką u góry, więc jeśli nic się nie zmieni to bede mieć cesarke, jeśli akcja porodowa nie zacznie się sama szybciej, to lekarz umawia sie ze mną na cc w terminie porodu wdłg miesiaczki :-)

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poz!omka. wrote:
    hej dziewczyny :-) Mogę dołączyć do wątku ? :-) Miałam wizytę 5 dni temu i mała wciąż główką u góry, więc jeśli nic się nie zmieni to bede mieć cesarke, jeśli akcja porodowa nie zacznie się sama szybciej, to lekarz umawia sie ze mną na cc w terminie porodu wdłg miesiaczki :-)
    czesc A Ty juz w 36 tyg to juz juz :)

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 9 listopada 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, juz blisko, ale termin z miesiaczki na 3 grudnia, lekarz uważa ze w okolicach terminu porodu bedzie cesarka, a wszedzie czytam ze dziewczyny maja ustalany szybciej termin, moze chce jej dac szanse na obrót do samego konca :D

    green lubi tę wiadomość

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2015, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poz!omka. wrote:
    Tak, juz blisko, ale termin z miesiaczki na 3 grudnia, lekarz uważa ze w okolicach terminu porodu bedzie cesarka, a wszedzie czytam ze dziewczyny maja ustalany szybciej termin, moze chce jej dac szanse na obrót do samego konca :D
    to zalezy od lekarza, niektorzy czekaja jakby do ostatniej chwili, moze własnie chce dac szanse by sie obrociła :)

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 10 listopada 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja bratowa jest położna. Pracuje w szpitalu ok 10 lat. Z tego co mi mówiła to planowane cc robią w 38-39 tygodniu. Nie później. Znam też przypadki kiedy lekarz mimo planowanego cc czekał na skurcze porodowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2015, 12:36

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • kejt84 Przyjaciółka
    Postów: 62 34

    Wysłany: 11 listopada 2015, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam teemin na 1 grudnia i ze względu na wade wzroku mam cc. Mam isc na ktg 26 listopa jesli nie bedzie sie nic dziac to cc 3 grudnia

    20d4234264.png
  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 11 listopada 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt przepraszam że pytam, ale jaką masz wadę wzroku? Bo ja też mam i mi lekarz powiedział że wada wzroku nie jest wskazaniem do cc

  • Mapciunia Przyjaciółka
    Postów: 65 30

    Wysłany: 11 listopada 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dokladnie ten sam problem co Martika i mam wielka nadzieje ze jakoś sie to poskłada. Ktoś miał może ostatnio planowana cesarkę na Madalińskiego w Warszawie?

  • basiurka Ekspertka
    Postów: 205 277

    Wysłany: 12 listopada 2015, 05:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniiusiaaa5 wrote:
    Kejt przepraszam że pytam, ale jaką masz wadę wzroku? Bo ja też mam i mi lekarz powiedział że wada wzroku nie jest wskazaniem do cc
    musi byc odklejenie siatkówki, ale lekarz może podciagnąc pod cc ;)

  • basiurka Ekspertka
    Postów: 205 277

    Wysłany: 12 listopada 2015, 05:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika87 wrote:
    Moja bratowa jest położna. Pracuje w szpitalu ok 10 lat. Z tego co mi mówiła to planowane cc robią w 38-39 tygodniu. Nie później. Znam też przypadki kiedy lekarz mimo planowanego cc czekał na skurcze porodowe.
    bo w państwowym tak jest, natomiast w prywatnym bo ja myślałam o Medicoverze to robią po 38 do 41 tyg. w zalezności od decyzji pacjentki.

  • kejt84 Przyjaciółka
    Postów: 62 34

    Wysłany: 14 listopada 2015, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniiusiaaa5 wrote:
    Kejt przepraszam że pytam, ale jaką masz wadę wzroku? Bo ja też mam i mi lekarz powiedział że wada wzroku nie jest wskazaniem do cc
    Mam wade - 6.5 i cylindy - 1.5 plus zmiany na dnie oka ojulista dal mi zaświadczenie o skróceniu II fazy porodu ale moj ginekolog radzi mi cc ze przy takiej wadzie jest ryzyko ze mi sie pogorszy wzrok

    20d4234264.png
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie kieruje lekarz na CC tydzień przed planowanym terminem porodu. Mam nadzieję, że wcześniej nic się nie wydarzy....

    85999n73ze96h91v.png
  • AqusiQ Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również mam wskazanie do CC, mam być gotowa i jak zacznie się pierwsza faza porodu, to jechać do szpitala i wtedy będą działać. Jak do terminu porodu w 40 tc nic sie nie wydarzy, wtedy mam się spotkać z lekarzem i uzgodnimy termin CC.
    Każdy dzień w brzuszku nieoceniony dla maleństwa, jak nie ma przeciwwskazań, lepiej dać mu sobie posiedzieć :) powodzenia!

    3jgxp07wp1l9pirn.png
    93scqh4ssispbe1s.png
  • Abradaba Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem ciężarówką czekającą na planowe cc z ułożeniem pośladkowym. Zgodnie z tym co mówią moi lekarze - z dupeczką na dole nie czeka się dłużej niż do wyznaczonego terminu porodu gdyż zachodzi niebezpieczeństwo pojawienia się wady bioderek u maluszka. Stąd też przy nierozpoczęciu się wcześniej samoistnej akcji porodowej czeka mnie cięcie elektywne "na zimno". Takie cc jest najmniej przyjazne dla dziecka :( Bardzo chciałabym urodzić SN ale jak tu przekonać dzieciaczka... ;) Jestem w 38 tc.

    Abradaba
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abradaba i jak? jeszcze w dwupaku? u mnie podobna sytuacja do Twojej ;)

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam planowane cc za 2 tygodnie, bede wtedy w 38tyg 5 dniu ciąży

  • Abradaba Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-m-b, jutro 05.01.2017 powitamy naszą córeczkę, rozsiadła się na dobre i po dzisiejszej wizycie wiemy już że nie ma na co czekać. Szyjki nie ma ;), rozwarcie 2 cm z pełną gotowością. Wody mogą pójść w każdej chwili a usłyszałam, że to byłaby jednak gorsza opcja ze względu na to, że zabieg cc musiałby być na cito i niepotrzebne są nikomu nerwy. Tak więc umówione jesteśmy z córką na jutro ;) trochę byłam zaskoczona taką decyzją z dnia na dzień bo myślałam, że doczekamy terminu wyznaczonego przez miesiączkę (12.01). Jednak za dużo jest 'za' za terminem na jutro. Lecim z tym koksem *_*
    Dzisiaj 39+1

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 17:21

    Abradaba
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ