X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Termin cesarki.
Odpowiedz

Termin cesarki.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Mam pytanie do tych które MIAŁY lub będą MIEĆ cesarskie cięcie ;)
    Na kiedy Wasz ginekolog ustalał termin?
    Ciąża donoszona jest w 37 tc. Można urodzić 2 tygodnie przed lub po ( ale w przypadku cc to nie wchodzi w grę,wiadomo :P)
    Ja mam ustalony termin na 39 tc. Zaczynam trochę panikować bo co jak mały będzie chciał wyjść wcześniej? Niby jestem już wpisana do szpitala (resztę formalności mam się dowiedzieć za tydzień bo mam wizytę ) i jakby się zaczęło jednak wcześniej to przyjeżdżam i mnie przyjmują na cc ale po pierwsze:
    -boję się,że będę mieć rozwarcie i co wtedy?
    - boję się też o wolne miejsca, w sensie takim,że będę mieć wykupioną osobną sale i swoją położną na tą konkretną datę planowanej cesarki.Co jak przyjadę do szpitala tydzień przed ?
    -no i boję się,że nie trafię na dyżur mojej ginekolog,która ma robić mi cięcie. Ufam jej,znam ją i chciałabym żeby to ona była przy mnie...

    Boże zaczynam już panikować i rozkminiać każdą możliwą opcje :P Byłabym spokojniejsza gdyby termin cesarki był 38 tygodnia ciąży... Muszę porozmawiać z moją ginekolog ale nie wiem czy można to zmienić...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2015, 01:16

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • bialy_bez Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To idiotyzm planować cesarkę na konkretny dzień. Planowe cięcie cesarskie powinno być wykonane po rozpoczęciu akcji porodowej, rozwarcie nie jest przeciwskazaniem :) . Tak jest bezpieczniej dla dziecka i matki i takie postępowanie zaleca Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Niestety to zalecenie jest w Polsce nagminne ignorowane przez lekarzy umawiających w prywatnych gabinetach pacjentki do cięć na swój oddział, w godzinach swoich dyżurów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2015, 22:41

    AqusiQ lubi tę wiadomość

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie jest zależne ode mnie. Ja po prostu wolę być przygotowana na każdą możliwą opcję.

    Lepiej i bardziej merytorycznie będzie jeżeli nie będziesz wypowiadała się na temat sytuacji której szczegółów nie znasz. Jeżeli masz tak rozległa wiedzę, to na początku powinnaś się zapytać o wszystkie szczegóły - dopiero później ferować zalecenia i wyroki.
    Zadałam konkretne pytania więc proszę się wypowiadać na temat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2015, 10:57

    nitta32 lubi tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bialy_bez wrote:
    To idiotyzm planować cesarkę na konkretny dzień. Planowe cięcie cesarskie powinno być wykonane po rozpoczęciu akcji porodowej, rozwarcie nie jest przeciwskazaniem :) . Tak jest bezpieczniej dla dziecka i matki i takie postępowanie zaleca Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Niestety to zalecenie jest w Polsce nagminne ignorowane przez lekarzy umawiających w prywatnych gabinetach pacjentki do cięć na swój oddział, w godzinach swoich dyżurów.
    IDIOTYZM to wypowiadanie sie nie na temat-to raz,a dwa-kazda kobieta ma prawo decydować o swoim ciele i o dziecku!!!
    Skąd Ty możesz wiedzieć co jest bezpieczniejsze??!!
    Znawca się od porodów znalazł!!

    Martika87, Ruth lubią tę wiadomość

  • Darkangel87 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja mam normalny termin porodu na 30 czerwca. Jednak 2 dni temu trafilam do dzpitala z bolami krocza takimi, ze nie bylam w stanie przejsc kilka krokow. Okazalo sie, ze rozchodzi mi sie juz zaawansowanie spojenie lonowe i ordynator podjal decyzje o cesarce, ktora ustali na tydzien przed.
    Jednoczesnie zagraza mi przedwczesny porod u moge wyladowac pod nozem wczesniej. Nawiazujac Martika87 do Twoich watpliwosciz to moj ginekolog (a jednoczesnie wlasnie ordynator) mowil ze spokojnie nawet juz bym mogla urodzic jezeli bol bedzie nie do zniesienia i utrudnial funkcjonowanie, wiec wydaje mi sie ze powinnas porozmawiac z lekarzen o swoich watpliwosciach. Ja mialam te same pytania o sale, mojego lekarza itp. W szpitalu powiedzieli mi, ze jezeli teafie wczesniej to rzeczywiscie moze byc tak ze sala bedzie zajeta. Ze moze nie byc mojego lekarza, niestety jak Cie wezmie wczesniej to juz loteria :) ale na pewno dobrze sie Toba zajma, wiec nie martw sie, odpoczywaj i zbieraj sily :)

    dddodiii lubi tę wiadomość

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie o to chodzi,że nawet przy planowanej cesarce nie wiadomo co się wydarzy ;)
    Ja wykupuję sale i położną na 22 lipca i będziemy płacić 1000 zł,więc gdybym trafiła wcześniej a byłoby zajęte to bym się ostro wkurzyła :P

    No nic,w środę idę do mojej gin i powiem jej co mnie martwi. Może znajdzie na to jakąś radę :)
    Dzięki za odpowiedź :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2015, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika87 wrote:
    No właśnie o to chodzi,że nawet przy planowanej cesarce nie wiadomo co się wydarzy ;)
    Ja wykupuję sale i położną na 22 lipca i będziemy płacić 1000 zł,więc gdybym trafiła wcześniej a byłoby zajęte to bym się ostro wkurzyła :P

    No nic,w środę idę do mojej gin i powiem jej co mnie martwi. Może znajdzie na to jakąś radę :)
    Dzięki za odpowiedź :)

    no wlasnie - ciekawe co w przypadku jak sie zaplaci za cesarke na dany termin, a akcja porodowa zacznie sie wczesniej niz ustalono ze szpitalem? Kasa cala przepada?

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 15 października 2015, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie cesarka była w dokładnym,wyznaczonym dniu.
    Do szpitala pojechałam dzień przed. Nie można było wcześniej wykupić sali rodzinnej. Wpisałam się na listę oczekujących dopiero przy przyjmowaniu na oddział. Z położnej zrezygnowałam bo bez tego była tam świetna pomoc.
    Cesarkę miałam po 8 rano a o 16 dowiedziałam się,że jest dla nas sala.
    Warunki mega!!!
    Rodziłam w Warszawie w szpitalu św. Zofii.
    Sala rodzinna kosztuje 500 zł za dobę,ale jest tatuś przy mnie no i maleństwo :) Spokojna,intymna atmosfera. Położne bardzo,bardzo miłe i opiekuńcze. Komfort niesamowity. Na prawdę polecam :)

    Anna255, aszka lubią tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2015, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika i super, ja tez mam planowana cc. Tyle, ze w innym szpitalu bo tez Warszawa. Ja będe miec skierowanie wiec za darmo niby :)

  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 30 października 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój lekarz mówi mi że będę mięc cesarkę 2 tygodnie przed planowanym terminem porodu :)


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 30 października 2015, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez miałam skierowanie. Ale za sale rodzinne zawsze trzeba płacić. Co innego gdybym leżała na ogólnej to wiadomo , że za free :)
    aszka wrote:
    Martika i super, ja tez mam planowana cc. Tyle, ze w innym szpitalu bo tez Warszawa. Ja będe miec skierowanie wiec za darmo niby :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 30 października 2015, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam cc w 39 tc. Bałam się , że nie donoszę do tego terminu bo miałam bardzo częste skurcze BH. Ale udało się dotrzymać terminu :)bez wspomagaczy :P

    agi88 wrote:
    mój lekarz mówi mi że będę mięc cesarkę 2 tygodnie przed planowanym terminem porodu :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika87 wrote:
    Ja tez miałam skierowanie. Ale za sale rodzinne zawsze trzeba płacić. Co innego gdybym leżała na ogólnej to wiadomo , że za free :)
    a co to sala rodzinna? Tam gdzie ja bede rodzic dostajesz dwojke maks i maz moze byc cały czas.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agi88 wrote:
    mój lekarz mówi mi że będę mięc cesarkę 2 tygodnie przed planowanym terminem porodu :)
    moj tak samo, juz od 38 tyg robia.

    agjot1979 lubi tę wiadomość

  • basiurka Ekspertka
    Postów: 205 277

    Wysłany: 1 listopada 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też się szykuje cc, miałam rodzić w Medicoverze, ale oni biora i tak dopiero od 38 tygodnia więc znalazłam lekarza ze szpitala państwowego i jednak tam bo jak wcześniej zacznę to Medicover nie przyjmie.

    EMI_KUB lubi tę wiadomość

  • magdalena321 Autorytet
    Postów: 522 537

    Wysłany: 1 listopada 2015, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem obecnie na końcówce 33 tygodnia, lekarz ostatnio na usg też powiedział mi że mała jest ułożona pośladkowo i jeśli się już nie obróci to będziemy ciąć. Termin mam na 24 grudnia według om i powiedział że cc będzie ok 10 dni przed terminem;)

    aszka lubi tę wiadomość

    👧🏼🩷 Amelia 23.12.2015
    💔 cb 21.12.2023 (5tc)
    👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 5.08.2023

    👩🏻 31 l. (1993)
    👱🏼‍♂️ 44 l. (1980)

    Starania od: 12.2023

    💊 Omegamed optima start, Fertistim, Wit. C, Magnez, Cynk, Selen + Wit. E
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 1 listopada 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sali rodzinnej spisz Ty, dziecko i Twój partner.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • basiurka Ekspertka
    Postów: 205 277

    Wysłany: 2 listopada 2015, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika87 wrote:
    W sali rodzinnej spisz Ty, dziecko i Twój partner.
    a to jakby taka jednoosobowa, to sie płaci. Też jestem z Warszawy :) U mnie w szpitalu to nawet nie wiem jakie są sale bo jeszcze nie pytałam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika a to fajnie :) calkiem fajna opcja.

    Martika87 lubi tę wiadomość

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 2 listopada 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt faktem,że doba kosztuje tyle co w Novotelu czy Hilltonie ale tu chodzi o nasz komfort,drugi raz się nie przeżyje tych samych chwil więc warto :P

    zrz69vvj69ave0jf.png


1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ