X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Stopien dojrzalosci lozyska
Odpowiedz

Stopien dojrzalosci lozyska

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • roxi661 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Bylam dzis na wizycie, 31tc i 2 dni. Lekarz stwierdzil u mnie 2 stopien dojrzalosci lozyska, po czym powiedzial ze dziecko moze urodzic sie juz niedlugo. Dodatkowo powiedzial ze dzidzia zaczyna wchodzic w kanal, jest o 6 dni starsza niz piwinna a ostatnio mialam tez skurcze przepowiadajace. Zaczelam czytac rozne fora i faktycznie za wczesnie na ten 2 stopien w 31tc. Jak to bylo u was albo jest? Powinnam sie niepokoic i faktycznie oczekiwac porodu w najblizszym czasie?

    roxi661
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 4 lipca 2016, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dowiedziałam się w 27 tc, że mam III stopień łozyska, prawie dwa miesiące leżałam w szpitalu, uzupełniali mi płyny kroplówkami i co tydzień usg i dotrwałam do 34 tygodnia. Wody same odeszły, tak się szybko synuś pchał na świat. Ale wszystko jest ok, i ma już 3 miesiące i jest zdrowy. Także spokojnie, niech ginekolog bada przepływy pępowinowe i mózgowe dziecka, jak jest ok to oszczędzać się i będzie dobrze. Poród może być wcześniej,ale jak widzisz ja wytrwałam jeszcze 7 tygodni na starym łożysku.

  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 6 lipca 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 2 stopień lozyska od 25 tygodnia. Obecnie 33 i odpukac żadnych objawów by dzidzia miała chęć wychodzic wczesniej. Od 25 tc bylam dwa razy w szpitalu i zawsze mówili ze lozysko w normie. Zawsze na wizycie mam robione przeplywy a w tym tygodniu miałam jeszcze ktg i bylo ok. Podobno ktg najważniejsze bo gdyby cos z przeplywami bylo nie tak to by sie tam objawilo w wahaniach tętna.

    Edit: Od 35 Tc ze względu na łożysko mam miec ktg co tydzień, uslyszalam że trzeba kontrolować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2016, 12:29

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • roxi661 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 6 lipca 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki za podpowiedz!:)

    roxi661
  • Bajka91 Autorytet
    Postów: 422 119

    Wysłany: 20 lipca 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzisiaj byłam na wizycie, po wyjsciu zobaczyłam, że mam już łożysko III stopnia :( przepływy są prawidłowe, ale strasznie się martwię :( lekarz nic nie mówił.

    km5sgu1rjgjj22rj.png
    f2wl9vvjissk6tut.png

    16+2dni - 181g synek? <3, 20+2dni - 409g synek potwierdzony! <3 :), 23+4dni - 654g, 26+2dni - 969g, 27+1dni - 1174g, 31+2dni - 1995g, 35+1dni - 2822g, 38+1dni - 3641g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja prowadze ciaze u prof Debskiego, nigdy nie sprawdzal dojrzalosci lozyska. raz bylam na usg (jak Debski byl na urlopie) u guru usg dr Roszkowskiego i jak zapytalam o lozysko powiedzial ze tego sie juz dawno nie ocenia, bo nie ma to najmniejszego sensu a mozna narobic glupot.
    obaj natomiast sprawdzaja przeplywy.

  • Bajka91 Autorytet
    Postów: 422 119

    Wysłany: 20 lipca 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę mnie pocieszyłaś. Przeszperałam już trochę internet i dowiedziałam się, ze nawet staro wyglądające łożysko może funkcjonować prawidłowo do konca ciąży. Tydzień temu byłam na IP z powodu bólu podbrzusza, położna zrobiła mi usg, zeby sprawdzić, czy z maluszkiem wszystko ok, powiedziała, ze wszystko pięknie i "piękny przepływ pępowinowy". Po wizycie u ginekologa oprócz informacji o łożysku, obok też adnotacja "prawidłowa krzywa przepływu"

    km5sgu1rjgjj22rj.png
    f2wl9vvjissk6tut.png

    16+2dni - 181g synek? <3, 20+2dni - 409g synek potwierdzony! <3 :), 23+4dni - 654g, 26+2dni - 969g, 27+1dni - 1174g, 31+2dni - 1995g, 35+1dni - 2822g, 38+1dni - 3641g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2016, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka91 wrote:
    Trochę mnie pocieszyłaś. Przeszperałam już trochę internet i dowiedziałam się, ze nawet staro wyglądające łożysko może funkcjonować prawidłowo do konca ciąży. Tydzień temu byłam na IP z powodu bólu podbrzusza, położna zrobiła mi usg, zeby sprawdzić, czy z maluszkiem wszystko ok, powiedziała, ze wszystko pięknie i "piękny przepływ pępowinowy". Po wizycie u ginekologa oprócz informacji o łożysku, obok też adnotacja "prawidłowa krzywa przepływu"

    to najwazniejsze :)

  • rudi Ekspertka
    Postów: 204 78

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amanina wrote:
    ja prowadze ciaze u prof Debskiego, nigdy nie sprawdzal dojrzalosci lozyska. raz bylam na usg (jak Debski byl na urlopie) u guru usg dr Roszkowskiego i jak zapytalam o lozysko powiedzial ze tego sie juz dawno nie ocenia, bo nie ma to najmniejszego sensu a mozna narobic glupot.
    obaj natomiast sprawdzaja przeplywy.

    Mnie też prowadzi kochany profesor :) )))
    W opisie usg zawsze mam wpisane jaki stopień łożyska.
    Amanina Ty już niedługo rodzisz :) Szpital bielański?

    gyxwtv73y2bcylsz.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja wczoraj dowiedziałam sie ze moje łożysko jest przodujące centralnie i ma II stopień.m -31tc. Kazali leżeć jak najwiecej i bedzie CC.

  • Bajka91 Autorytet
    Postów: 422 119

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrenalina, ja II stopień miałam stwierdzony w 20 tyg ciąży i nie wiem czemu, bo dbam o siebie, nie mam żadnych nałogów, a w 27 ginekolog stwierdził juz III stopień dojrzałości, jednej wrzuciłem na luz, bo zamartwianie się w niczym nie pomoże, a może jedynie zaszkodzić. II stopień u Ciebie na tym etapie ciąży jest prawidłowy, lozysko ma prawo się starzec, poza tym ważniejsze są przepływy i dopóki dziecko rosnie, nie ma się czym martwić. Sądzę, że wskazania do oszczędzania się masz właśnie z powodu łożyska przodujacego, wiec lez jak najwięcej, a na pewno wszystko będzie dobrze :)

    km5sgu1rjgjj22rj.png
    f2wl9vvjissk6tut.png

    16+2dni - 181g synek? <3, 20+2dni - 409g synek potwierdzony! <3 :), 23+4dni - 654g, 26+2dni - 969g, 27+1dni - 1174g, 31+2dni - 1995g, 35+1dni - 2822g, 38+1dni - 3641g
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje bajka :)

    zgaga lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 02:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rudi wrote:
    Mnie też prowadzi kochany profesor :) )))
    W opisie usg zawsze mam wpisane jaki stopień łożyska.
    Amanina Ty już niedługo rodzisz :) Szpital bielański?

    Ja tez mam wpisane i zawsze jest to stopien I, chyba z automatu programu po prostu, bo nigdy go nie podaje poloznej, ktora wklepuje wszystkie dane :)
    Tak, w Bielanskim
    :)

  • Bajka91 Autorytet
    Postów: 422 119

    Wysłany: 22 października 2016, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kobietki :) weszłam tutaj, aby pocieszyć te, które martwią się przedwcześnie starzejacym się łożyskiem. Po krótce, U mnie w 20 tyg II stopień, w 27 juz III. Urodziłam zdrowego synka w 39 tyg i 6 dniu z wagą 3780 i 55cm <3 i jestem żywym przykładem tego, że staro wyglądające łożysko wcale nie musi nagle przestać działać, ważne są przepływy :) jeśli są prawidlowe, to nie ma się czym martwić :)

    Isia86, Agnella lubią tę wiadomość

    km5sgu1rjgjj22rj.png
    f2wl9vvjissk6tut.png

    16+2dni - 181g synek? <3, 20+2dni - 409g synek potwierdzony! <3 :), 23+4dni - 654g, 26+2dni - 969g, 27+1dni - 1174g, 31+2dni - 1995g, 35+1dni - 2822g, 38+1dni - 3641g
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ