X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Skurcze przepowiadajace??????
Odpowiedz

Skurcze przepowiadajace??????

Oceń ten wątek:
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 18 września 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po prostu mam właśnie daleko dosyć do szpitala dlatego tak podpytuję, bo wolałabym trafić wcześniej niż później, szczególnie, że mam GBS+. Więc tak myślałam, że jak bym miała co 10 min od godziny czy coś to mogę jechać, ale widzę, że u Ciebie to bardzo długo trwało :D

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 18 września 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co, ja nie mieszkam w Polsce i u mnie dopiero przy takich skurczach co 3-4 min przyjmują. wcześniej odesłaliby mnie do domu ;) choć uważam że to ma sens. tak naprawdę skurcze co 10 minut to ja miałam gdzieś w nocy, ale to takie lekkie było że olałam je i spałam dalej. gdybym miała jechać do szpitala przy skurczach co 10 min to chyba codziennie bym była w szpitalu :D
    a tak? pojechałam gdy byłam pewna, ze wyjdę z dzieckiem. moim zdaniem jechać do szpitala gdy będą co 10 min to bezsens. po prostu jedź, gdy będzie już porządnie bolało, ale nie na ostatnią chwilę. wyczujesz sama :)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2018, 17:53

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 18 września 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka, na szkole rodzenia mówiła nam położna, żeby do szpitala też ze skurczami tak co 5 min jechać, z drugiej strony niektóre dziewczyny pisały, że jakby tak pojechały to by urodziły w aucie :P więc sprawa indywidualna jak ze wszystkim niestety. Mam nadzieję, że ja zdołam rozpoznać, że to TO zanim będzie już daleko posunięty poród i się wyrobię tak, żeby dostać antybiotyk.
    vayn, no z wodami to chyba jest inaczej, bo położna nam mówiła, że jak odejdą wody to, żeby w przeciągu ok. 2h być w szpitalu, więc chyba trzeba szybciej niż jakby się miało same skurcze to też bym jechała dosyć szybko. Trudniej właśnie z tymi skurczami wyczuć :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2016, 21:44

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2018, 17:54

  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 8 listopada 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Ja natomiast jestem pełna obaw. To mój 28 TC i co wieczór odczuwam skurcze macicy, bezbolesne, ale brzuch staje się twardy jak kamień. Boję się bardzo, bo jestem w gronie osób o podwyższonym ryzyku przedwczesnego porodu (choruję na Hashimoto). Te co wieczorne skurcze tak bardzo mnie niepokoją, że spac ie mogę :/ pojawiają się także i w nocy. Czy Wy także je miałyście?

    85999n73ze96h91v.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 8 listopada 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Być może to tylko z przemeczenia. Jeśli po zmianie pozycji skurcz przechdzi to raczej nie ma sie czym martwić. Jesli nie przechodzi, koniecznie zgłos to lekarzowi. Pewnie przepisze jakieś leki rozkurczowe. Trzeba też kontrolować czy szyjka sie nie skraca.

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 9 listopada 2016, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejną wizytę mam dopiero za 2 tygodnie :( W nocy też miewam skurcze, dzisiaj rano wstałam, też je mam :( Jestem przerażona...

    85999n73ze96h91v.png
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 10 listopada 2016, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wizycie lekarz sprawdził szyjkę i na szczęście wszystko jest O.K. Mam przyjmować Nospę 3 x 1, a w razie potrzeby 3x2.
    Muszę także zrobić badania moczu gdyż skurcze mogą być zapowiedzią zapalenia układu moczowego.

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    85999n73ze96h91v.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 10 listopada 2016, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz brać też magnez. Działa rozkurczowo

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • michalinka87 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 11 listopada 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) Podpatruję wątek bo zaczęłam 37 tydzień i już sama wypatruję oznak porodu :D jak narazie czasem pobolewa mnie mocniej podbrzusze jak na okres i plecy. Dziewczyny czy skurcze przepowiadające to musowo twardnienie ? czy pobolewanie jakby się miało zaraz dostać okres? I czy skurcze porodowe to twardnienie macicy?

    Ryba1985 - nie martw się na zapas, ja bóle brzucha, dolnej części kręgosłupa mam od 10 tygodnia ciązy :D w 15 tygodniu doszły twardnienia czasem regularne co godzinę i bardzo bolesne... co ja się namartwiłam przedwczesnym porodem to szkoda gadać... ale szyjka ani drgnęła.. przez całą ciążę była twarda i długa... :) a skurcze sobie były... przechodziły.. a teraz jak trzeba to nic nie twardnieje :)

  • Dee Koleżanka
    Postów: 48 21

    Wysłany: 11 listopada 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    michalinka87 wrote:
    Witam :) Podpatruję wątek bo zaczęłam 37 tydzień i już sama wypatruję oznak porodu :D jak narazie czasem pobolewa mnie mocniej podbrzusze jak na okres i plecy. Dziewczyny czy skurcze przepowiadające to musowo twardnienie ? czy pobolewanie jakby się miało zaraz dostać okres? I czy skurcze porodowe to twardnienie macicy?

    Ryba1985 - nie martw się na zapas, ja bóle brzucha, dolnej części kręgosłupa mam od 10 tygodnia ciązy :D w 15 tygodniu doszły twardnienia czasem regularne co godzinę i bardzo bolesne... co ja się namartwiłam przedwczesnym porodem to szkoda gadać... ale szyjka ani drgnęła.. przez całą ciążę była twarda i długa... :) a skurcze sobie były... przechodziły.. a teraz jak trzeba to nic nie twardnieje :)
    Skurcze to właśnie taka jak by fala odczucia jak na okres plus może przy tym twardniec /stawiać się brzuch, jeżeli jest to sporadycznie to ok, natomiast jeśli pojawia się regularnie w równych odstępach czasu i odstępy się skracają a bol jest mocniej odczuwalny to może to świadczyć o zaczynającym się porodzie, dlatego warto wsłuchać się w siebie i nauczyć rozpoznawac te skurcze.

    ymiavr4.png
  • Myszka92 Koleżanka
    Postów: 56 36

    Wysłany: 25 listopada 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 14 tygodnia mam twardnienie brzucha są dni lepsze i gorsze a nawet takie gdzie twardnienie nie występuje. Od początku ciąży biore magnez a od tego tygodnia już 6 tabletek dziennie. Czy to pomaga? Nie wiem chyba takie są uroki ciąży macica sie przygotowuje i tyle ;)

    eiktqqmzikxo0dgo.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od tygodnia czuje bóle jak na miesiaczke trwaja kilka min i za jakis czas nastepny bol ale po godz przestaje natomiast co mnie niepokoi to ból w kroczu czuje jakby mi się skracała szyjka macicy. To moja druga ciąża w pierwszej nie miałam ani bóli przepowiadających ani tych w kroczu (bardzo nieprzyjemne)i wylądowałam na porodówce z rozwarciem 5 cm bez jakichkolwiek bóli i skurczów - poród wywoływany. Wszystko szybko i sprawnie poszło.

    NIKA1982 lubi tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulin wrote:
    Od tygodnia czuje bóle jak na miesiaczke trwaja kilka min i za jakis czas nastepny bol ale po godz przestaje natomiast co mnie niepokoi to ból w kroczu czuje jakby mi się skracała szyjka macicy. To moja druga ciąża w pierwszej nie miałam ani bóli przepowiadających ani tych w kroczu (bardzo nieprzyjemne)i wylądowałam na porodówce z rozwarciem 5 cm bez jakichkolwiek bóli i skurczów - poród wywoływany. Wszystko szybko i sprawnie poszło.


    mam tak samo tyle że ja jestem dopiero w 34 tygodniu ciąży (dokładnie 33t2d).. .także jest to dla mnie druga ciąża. w pierwszej nie miałam żadnych bóli miesiączkowych przed porodem ... zdarzały mi się tylko czasami bóle kręgosłupa lędźwiowego ale te miałam również przed ciążą i nie zwracałam na nie uwagi. do szpitala trafiłam wtedy w 36/37 tyg ciąży z nadciśnieniem i okazało się że co najmniej od półtora tyg do dwóch tygodni chodziłam z rozwarciem na 2 cm (haahaa!) i położna mnie pytała jak mogłam tego nie zauważyć ze szyjka najpierw się skróciła a potem rozwarła - a ja nie czułam nic...

    teraz są i bóle miesiączkowe i bóle w kroczu - jakby mnie ktoś rozrywał od środka !

    Paulin, Ty to możesz już spokojnie rodzić :) to już 38 tydzień - ja w tym terminie urodziłam pierwsze dziecko :)

    w tej ciąży chciałabym jeszcze pociągnąć ze 2 tygodnie przynajmniej - bo boję się o córę ... teraz to byłoby zdecydowanie za wcześnie :/

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś czytałam że w pierwszej ciąży nie odczuwa się boli w kroczu natomiast w następnych to jest bardzo częste. Ja też gdzieś około 33 tyg zaczęłam odczuwać te bóle. Tak wiem że mogę rodzic ale trochę się obawiam jak to wygląda bo tak jak mówię miałam wywolywany poród i teraz też bym tak chciała bo nie zaskoczyło mnie to tak po prostu tylko szpitalu i nie musiałam się martwić. A od dziś mam wrażenie że na dniach skurcze momentami są bolesne może nie jak porodowe ale już dziś 3 raz mnie zlapalo i oprócz tego mnóstwo żółto zielonej wydzieliny.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i moje skurcze okazaly sie byc sprawca skrocenia i rozwarcia szyjki na ok 2 cm. Leze teraz w szpitalu i poddaje sie obserwacji KTG na nim skurczy nie ma :) nospa i magnez 3×dziennie i lezec jak najwiecej. Wg usg mala ma wielkosc na 36 tyg (a jestem w 33t4d ciazy) i wazy juz ok 2700g. Sporawa :) zdaniem lekarzy urodze przed terminem przez Cc Bo polozenie miednicowe bez szans na obrot (za duza juz jest)

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja natomiast rozwarcie do 3 cm lekarz pytał czy chce się z nim umówić na rodzenie ale na razie odradza bo może akcja sama się rozkręci. Pytał gdzie mieszkam żebym zdarzyła jeśli do pt nie urodze mam się zgłosić do szpitala na badania podejrzewam że będę miała wywolywany poród bo lekarzowi kończy się umowa i chyba już nie wraca do tej przychodni i szpitala więc będzie chciał żebym urodziła. Mała ma 3400 i szczerze to wolę urodzić już niż żeby była jeszcze większa. Ja już miałam oxy i nie wspominam tego tragicznie więc wzbraniac się nie będę :-D

    NIKA1982 lubi tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulin

    Hej... no widzę że kolejny tydzień poleciał a ty nadal w pojedynkę :) jesteś już w 39 tygodniu więc pewnie zaraz będą myśleć o wywoływaniu... ja niestety oksytocynę też miałam przy poprzednim porodzie ale niestety na mnie nie działała :p i poród zakończyłam CC.... cieszę się że maleństwo dobrze się miewa... waga w sam raz do porodu SN :) trzymam zatem kciuki :)

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIKA1982 wrote:
    Paulin

    Hej... no widzę że kolejny tydzień poleciał a ty nadal w pojedynkę :) jesteś już w 39 tygodniu więc pewnie zaraz będą myśleć o wywoływaniu... ja niestety oksytocynę też miałam przy poprzednim porodzie ale niestety na mnie nie działała :p i poród zakończyłam CC.... cieszę się że maleństwo dobrze się miewa... waga w sam raz do porodu SN :) trzymam zatem kciuki :)

    Codziennie zastanawiam się czy to już. Jestem zmęczona tym czekaniem dziś psychicznie nie wytrzymałam i się rozryczalam jeszcze synek wstał w fatalnym humorze i cały czas ryczy. Fatalny dzień... Także nerwowo. Mąż mi powtarza że w pt mi będą na bank wywoływać w sumie wolałabym żeby samo przyszło podobno mniejszy ból. A ty jak tam wszystko ok?

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ