X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr skurcze łydek
Odpowiedz

skurcze łydek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Mamusie,
    nie mogłam znaleźć odpowiedniego tematu, więc postanowiłam założyć nowy. Czy macie może jakieś sposoby na nocne skurcze w nogach ? Niestety kładzenie ich na poduszce, tak aby były wyżej niż głowa, już nie pomaga. Pomyślałam o żelazie czy magnezie dodatkowo, ale nie chcę przesadzić z dawkami bo tabletki prenatalne też je zawierają. Od kilku tygodni śpię dużo w dzień bo w nocy zaśnięcie zajmuje mi około 2h-3h.... Macie może jakieś sposoby na to i poratujecie w opresji ? Będę wdzięczna :) Pozdrawiam !

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 23 lipca 2017, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja łykam dodatkowy magnez, ale mimo to skurcze czadami sie zdarzają. Najważniejsze żeby w takiej sytuacji szybko rozciągnąć mięsień. Najlepiej wyprostować nogę i stopę ciągnąc do góry w kierunku kości piszczelowej. Skurcz wtedy szybko mija.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Justa, postaram się spróbować :)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 24 lipca 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zobacz jaki magnez jest w tych tabletkach prenatalnych, bo jeśli tlenek, to tak jakby go nie było. Ja tez miałam problem ze skurczami, łykam magne b6 max, 4-5 tabletek dziennie, i jest dużo lepiej. To cytrynian magnezu, czyli najlepiej wchłanialny. I jeśli twoje tabletki prenatalne mają i magnez i zelazo to najlepiej w ogóle je zmień - nie można brać tych dwóch pierwiastków za jednym zamachem a conajnmniej 2-godzinnych odstępach.

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 24 lipca 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktualnie biorę Mama DHA premium +, z tego co widzę to w składzie jest magnez i zgodnie z tabelą w ciągu dnia biorę 200mg. Faktycznie jest zapisany jako tlenek... Żelaza nie mają wcale.
    BurzaHormonów, czyli uważasz, że powinnam jeszcze brać dodatkowo jakiś ?

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 25 lipca 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja gin, mówi, że tego magnezu w Mama DHA jest niewiele; na wszelkie bóle mięśni i brzuszka też, kazała mi brać Magne B6, 3 razy dziennie, a jak jeszcze będzie bolało, to do 8 tabletek dziennie mogę spokojnie brać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2017, 09:30

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 25 lipca 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi lekarz powiedział (co prawda pierwszego kontaktu, a nie ginekolog), że w Mama DHA jest odpowiednia ilość i więcej nie mogę... tak więc pozostaje rozmowa z ginekolog na kolejnej wizycie ;)
    Bo jak widać, co lekarz to inne zalecenie

    m3sx9jcgj726xfjv.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ