X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Rozmiary ciuszków (wyprawka)
Odpowiedz

Rozmiary ciuszków (wyprawka)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś od znajomej dostałam/odkupiłam rzeczy takie między 6 a 9 miesięcy, więc sądzę, że gdzieś do 12-18 mi starczy ;-) Znajoma mówi, że w niektórych 9 i 12 jej córka nadal chodzi, bo są rozciągliwe (tylko na długości straciły). Te najmniejsze będę chodzić i kupować, ale wolę na początek kupić mniej i potem dokupować na bieżąco niż kupić za dużo i bez sensu dzieciaczka przebierać po 5 razy, żeby się nie zmarnowało ;-)
    W tym tygodniu pewnie powoli zacznę szał zakupowy ;-)

  • osa Ekspertka
    Postów: 237 260

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam sporo ubranek w rozmiarze 56, ale to głównie dary, kilka sztuk kupionych w SH przeze mnie, nowego jeszcze nic nie kupiłam.
    Tak spojrzałam to:
    12 szt. body
    18 szt. pajacyków
    7 szt. śpiochów
    10 szt. koszulek/kaftaników
    2 szt. bluz
    5 szt. półśpiochów
    1 szt. spodni
    jakieś czapeczki, rękawiczki
    Mam też kilka ubranek w rozmiarze 50 w razie czego. Rozmiaru 56 nie będę już kupować, ewentualnie jakieś ubranko jedno na wyjście ze szpitala czy jakieś pierwsze odwiedziny u dziadków. Gdybym miała sama kupować na pewno takich ilości bym nie kupiła. Rozmiaru 62 jeszcze nie przeglądałam co mam w pudełkach, ale jest tego mniej.

    Martynka30 lubi tę wiadomość

    3jvzi09k998ztm99.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 19 lipca 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek urodził się z wagą 3800 i wzrostem 58 cm. Moja pierwsza myśl była taka,że szlag trafił wszystkie ubranka 56 i nie trzeba było tyle ich kupować. :D Okazało się jednak, że ze wszystkich tych ciuszków dobre są na niego 2 najmniejsze pajace,bo reszta ubrań 56 jest za duża i 56 nosił dopiero po miesiącu, wcześniej te rzeczy były sporo za duże ... 62 założył po ok.2-3 miesiącach,a nie urodził się przecież mały. Teraz przy Zosi kupiłam cały zestaw ubranek w rozmiarze 50 na pierwszy miesiąc, bo chcę, żeby i jej i nam było wygodnie. I ja akurat należę do osób, które wolą mieć więcej rzeczy niż za mało,więc dzieciaki mają pełne garderoby, zdecydowanie lepiej zaopatrzone niż zalecają wszystkie listy wyprawkowe ;) Chociaż takie podejście akurat nie do końca polecam. Dobrze jednak,że są lumpki :D

    qXNVp2.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 20 lipca 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie najlepiej się sprawdził zestaw body + półśpiochy. Jak najmniej nap. Pajacyków w ogóle bym nie kupiowała ale mam po synku więc już je wykorzystam.

    Z 56 mam:
    10 x body
    10 x półśpiochy
    15 x pajaców (ale nie będę z nich korzystać chyba, że skończą się body :P)
    2 x kombinezon
    6 x czapeczka

    Z 62 mam:
    15 body
    10 półśpiochy
    2 x kombinezon
    6 x czapki
    2 x rajstopy
    2 x sukienka (wyłącznie na wyjścia okolicznościowe)
    2 x kamizelka

    skarpetki 0-3m x 15 sztuk

    Na okres gdzie dziecko wyłącznie leży nie polecam kupować koronek, guzików/nap z przodu i z tyłu (tylko z boku lub między nogami), kapturów, szelek, wystających ozdób, butów. Sa niektóre przepiękne rzeczy ale nie sprawdzają się przy leżącym dziecku. Mój zestaw dla synka przeważnie składał się z body + półśpiochy jak było zimno to dodatkowo skarpety i kamizelka. Spodnie sprawdziły mi się dopiero jak zaczął raczkować, żeby mógł odpychać się bosymi stópkami.
    Nie kupiłabym tym razem również niedrapek - w ogóle nie były nam potrzebne. Jak trzeba było to obcinaliśmy paznokcie.

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 21 lipca 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie z kolei pajace były najwygodniejsze. Zakładanie body to na początku była katorga. Każdy ma inaczej. Moja koleżanka z kolei też nie lubiła pajacy, zakładała body i rajstopki. Przy Michale też nakupiłam spodni,które użyłam ledwie parę razy tylko na wyjścia i to tylko dlatego,że nie kupiłam na początek kombinezonu tylko kurteczkę.... Bez sensu totalnie. Teraz mam tylko kombinezony, nie ma głupich ☺

    qXNVp2.png
  • ola1 Koleżanka
    Postów: 83 18

    Wysłany: 16 lutego 2022, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy temat jeszcze aktualny? Kupował ktoś z fazymazy kiedys cos? Podobno polski sklep nie ma ubranek z Chin myslalam o calej wyprawce niemowlecej

    bezowe-ubranka-dla-niemowlat.webp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2022, 14:03

    ubranka dla niemowląt
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ