X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Plan Porodu
Odpowiedz

Plan Porodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mamusie,
    ostatnio dość głośno jest o tym aby wraz z przygotowaniem torby do szpitala, spisać plan porodu. Również na zajęciach ze Szkoły Rodzenia położna mówiła nam, że to wiele ułatwia tak samo nam jak i im, więc naprawdę warto coś takiego zrobić. Jakby ktoś nie wiedział o czym piszę, to tu jest krótki opis: http://www.rodzicpoludzku.pl/Plan-Porodu

    Planujecie może zrobić coś takiego ?

    elcia_aa lubi tę wiadomość

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • elcia_aa Autorytet
    Postów: 402 431

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już zrobiłam razem z tą stronka. Starałam się jednak nie przesadzić z ilością zaznaczonych punktów, bo jak będzie za dużo to nikomu nie będzie sie chciało tego czytać o zapamiętaniu nie wspomnę ;)

    I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co tam widziałam, to przesadzić jest bardzo łatwo ;p
    najbardziej jednak podoba mi się chyba to, że ten plan nie jest taki "dokładny", tzn., że jeśli zajdzie potrzeba to można od niego trochę odejść podczas porodu.

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zamierzam zrobić plan ze strony szpitala, gdzie chcę rodzić; trochę się boję, bo to trochę ogranicza sytuację: np. nie chciałaby mieć nacinanego krocza albo podawanej oksytocyny, ale jak się będę męczyć nie wiadomo ile, to już wolę oba; a szpital będzie to traktował dosłownie, tzn. jak im się będzie do domu albo na kawę spieszyło, to podadzą, natną i będą mieli w nosie... otumaniona sytuacją nawet nie będę potrafiła protestować

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dostaliśmy na szkole rodzenia plan porodu do wypełnienia i zaznaczenia na co się zgadzamy a na co nie i z tym mamy se zgłosić do porodu. Oczywiście zastrzegli, ze w trakcie możemy zmienić zdanie i tez moze być tak, ze sytuacja nie pozwoli na realizację niektórych punktów,np jeśli zaznaczymy, ze nie chcemy aby dziecko było dokarmiane, ale straci za dużo na wadze i pediatra nakaze dokarmienie to nie mamy nic do gadania, co generalnie jest logiczne. Generalnie plan to tylko wskazówki dla obu stron, trzeba podchodzić zdroworozsądkowo.

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o ile trafisz na rozsądek u tych osób z personelu, z którymi będziesz miała do czynienia...

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Położna mówiła tak samo, jeśli zajdzie potrzeba to nie będą sugerować się naszym Planem, tylko będą działać w zgodzie ze zdrowiem moim i dziecka.

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli chodzi o personel to niestety nie ma 100% pewności, ze trafimy na 'bratnie dusze' ;) Na szczęście w dobie internetu mamy mozliwosć weryfikacji szpitali, więc jeśli ktoś ma możliwość wyboru szpitala to warto poczytać, pojeździć, pooglądać, popytać. Choć 100 % pewności nie ma nigdy

    AKa28 lubi tę wiadomość

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt, sprawdzić można zawsze, ale za humor personelu ciężko odpowiadać ;)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam plan porodu. Zrobiony na zajęciach w szkole rodzenia. Wiadomo, że jak będzie się coś działo to nikt nie będzie się tym sugerował, ale to jest fajnym ułatwieniem. Np. ja mam w planie punkt, że chcę rodzić z ochroną krocza, ale jak będzie trzeba to zgadzam się na nacięcie i dodatkowa informacja, że jak będą musieli ciąć to nie mają mnie informować (bo to zawsze dodatkowy stres). Także choćby dla takich rzeczy warto taki plan mieć.

  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 2 września 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylani wrote:
    Fakt, sprawdzić można zawsze, ale za humor personelu ciężko odpowiadać ;)


    Ale to jest rzecz na którą nie mamy wpływu. Też się boję że trafię na jakąś wredną babę co będzie chciała mnie szybko mieć z głowy, ale staram się nie nakręcać, żeby nie zacząć panicznie bać się porodu, bo przecież urodzić trzeba :)
    Cieszę się, że będę miała przy sobie męża, w razie czego będzie mnioe chronił chociaż od tej "psychicznej" strony, żeby jakaś wredna położna lub lekarz nie styrali mi głowy.

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ