X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr nospa w ciąży
Odpowiedz

nospa w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • ela111 Koleżanka
    Postów: 49 13

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 30 tygodniu ciąży trochę pobolewa mnie brzuch a raczej tak ciągnie mogę wziąść nospa. Nie wiem czy to normalne czy mały się rozpycha

    matylda
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to normalne ;) nospe teoretycznie można ale ja bym nie nadużywała... zwiększ lepiej magnez ;)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no spe mozna brac bez problemu...niektore dziewczyny dostaja na oddziale 3x dziennie rozkurczowo..



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Tigana Autorytet
    Postów: 359 239

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli dajesz radę to lepiej nie bierz, no spa jest uważana za bezpieczną ale jednak skutki uboczne też są... niektóre dzieciaczki mają potem problem z napięciem mięsniowym :( .

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    lamlamard20150706_-35_Nasza%20Niunia%20jest%20ju%C5%BC%20z%20nami%21.png
    34bw9jcg50dgoh06.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę nospe na stwardnienie brzucha od kilku dni choc wcale mi to nie przeszlo mam naddzieje ze przy krótkim okresie brania nie będzie skutków ubocznych dla dzidziusia.ale fakt ze brać ogólnie można jest powszechnie stosowana w ciazy.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie twardnienia brzucha przeszły dopiero po tygodniu brania Nospy 3x, magnezu 3x i luteiny 100 2x. Brałam no spę jeszcze profilaktycznie przez miesiąc stopniowo zmniejszając dawkę. Teraz biorę magnez 2x i luteinę 50 doustnie, bo też już stopniowo ją odstawiam.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam zagrożoną ciążę, praktycznie ostatnie dwa miesiące brałam nospę 3x1 tab i synek urodził się zdrowy, dodam, że w 34 tygodniu, bo mi wody odeszły, ale to z powodu zagrożonej ciąży. Także nospę można, ale mi ginekolog nie kazał przekraczać tej dawki, więc jak mi nie pomagała ta dawka to kazał jeszcze dodać magnez.

  • Lilik Ekspertka
    Postów: 147 129

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że można brać nospę, ale lepiej nie przesadzać. Wiadomo, że jeśli są wskazania lekarskie - brać trzeba i koniec, ale samemu nie nadużywać.
    W środowisku logopedów pojawiło się określenie "dzieci ponospowe". Kto zainteresowany - niech sobie poszuka.

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    3jgx9n73ycg6jadh.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 28 maja 2016, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mozna brac no spe w ciazy...czesto jest podawana na oddzialach patologii ciazy ...wiadomo - z umiarem.



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2016, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nospe mozna brac ale nikt nie mówi o tym że to jest przyczyna obnizonego napięcia mięsniowego u niemowląt......
    ja dostałam duza dawke na poczatku ciazy bo było zagrożenie i potem w połowie ciazy. Synek urodził się z obnizonym napięciem. Wyprowadzilismy rehabilitacją

  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 29 lipca 2016, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest jeszcze jeden efekt nospy - działa rozkurczowo na macice ale też na szyjkę, więc jeśli są objawy, że szyjka się przedwcześnie skraca, to lepiej nie łykać jak dropsów :)

    bluszczynka
  • manda21 Autorytet
    Postów: 780 415

    Wysłany: 29 września 2016, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troche się przestraszyłam, pare opakowań nospy zjadłam odkąd miałam skurcze od 20tc...

    Syn 10.2016
    Aniołek [*] 6tc6d 03.2018
    ckai9jcgluuotmoy.png
  • kat_ar Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 7 października 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    manda21 wrote:
    Troche się przestraszyłam, pare opakowań nospy zjadłam odkąd miałam skurcze od 20tc...

    Manda21, ale przecież to pewnie lekarz Ci zalecił - czasem trzeba wybrać "mniejsze zło". Ja przed ciążą dość często brałam nospę (problem z jelitami), ale moja gastro (starsza lekarka) powiedziała, że w ciąży to już tylko w razie ostateczności (jelita mogły właśnie pobudzić macicę do skurczy), więc coś może być na rzeczy z tym obniżonym napięciem u noworodków, których mamy brały nospę. Ty nie miałaś wyboru!

    7v8rskjo8ck6g83s.png
  • Zielonka Debiutantka
    Postów: 9 8

    Wysłany: 5 listopada 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluszczynka piszesz że działa rozkurczowo na macicę ale i na szybkie i przy skracaniu lepiej nie łykać. Niestety nie zgodzę się z tobą bo zrelaksowana szyjka to długa szyjka i jeśli są skurcze i powodują skracanie to trzeba je zatrzymać żeby nie skończyć z rozwarciem i porodem długo przed terminem. Poza tym trzeba wybrać mniejsze zło i lepiej zatrzymać skurcze i urodzić w terminie niż w obawie przed slabym napieciem mięśniowym urodzić w 30tyg.

    Aggusia21, Sasanka55.. lubią tę wiadomość

    c58f8a7796178048bbca9f0b4f8ae96b.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 7 listopada 2016, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam nospe przez polowe ciazy regularnie 3 tabl dziennie, powodem byly skurcze przedwczesne. Szyjka sie nie skrocila od nospy, w 40 tyg ciazy miala 2 cm jeszcze, a urodzilam 6 dni po terminie i brak problemow z napieciem miesniowym. Nie zapominajcie ze skurcze tez skracaja szyjke wiec chyba lepiej brac nospe?

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • Avanza Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od którego tygodnia brałyście regularnie nospe?

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po co ja brac regularnie? Bierze sie tylko jak NAPRAWDE trzeba. Kazdy lek oddzialowuje na dziecko, kazdy lek to chemia, ktorej trzeba unikac w ciazy.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Av Autorytet
    Postów: 711 827

    Wysłany: 24 czerwca 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    A po co ja brac regularnie? Bierze sie tylko jak NAPRAWDE trzeba. Kazdy lek oddzialowuje na dziecko, kazdy lek to chemia, ktorej trzeba unikac w ciazy.
    Bo leki tego typu, żeby działały, muszą być brane regularnie, a nie doraźnie.

    f2w3ol2adwu1ceje.png
    Leon :)
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 31 października 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja koleżanka praktycznie przez całą ciążę brała nospę

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • Zika Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 15 lipca 2023, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do wszystkich którzy straszą kobiety biorące nospe z wskazań medycznych. Nie ma żadnych dowodów naukowych które potwierdzają wpływ nospy na rozwój płodu. Poczytajcie o duphaston od skutków ubocznych włos jeży się na głowie..

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ