X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Monitor oddechu - tak czy nie?
Odpowiedz

Monitor oddechu - tak czy nie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 22 lipca 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w temacie. Jest sens kupować? Zakładając, że dziecko jest zdrowie i śpi w sypialni rodziców. Czy planujecie zakup? Może jakaś mama ma doświadczenie i się wypowie?
    Bo zastanawiam się czy faktycznie on uspokaja czy i tak się sprawdza co jakiś czas czy wszystko OK, bo jak tak to bez sensu się wydaje.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 22 lipca 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie kupiłam i nie kupiłabym. Za dużo się nasłuchałam od koleżanek o nagłych alarmach i stanach przedzawałowych ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • kalina123 Autorytet
    Postów: 1463 1072

    Wysłany: 22 lipca 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam i polecam, byłam spokojniejsza, teraz też na pewno będę używać
    Używałam co noc i na drzemki przez jakieś 1.5 roku nigdy mi się nie włączył sam z siebie, chyba że wyciągnęłam dziecko z łóżeczka i zapomniałam go wyłączyć
    Podobno te 1płytkowe częściej same się włączają bez powodu bo "nie łapią" dziecka ja mam ten 2 płytkowy
    te przypinane do pieluchy to podobno kit

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2016, 20:50

    82doroeqdnooy9dr.png
  • Virginia27 Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 23 lipca 2016, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam plytkowy do lozeczka i na pieluche taki maly, wole falszywe alarmy niz smierc dziecka. Mysle ze przy dobrym sprzecie nie powinno sie wlanczac bez powodu, a kilka lat temu bylam swiadkiem jak znajomym zmarl niemowlak spal zaraz obok ich lozka monitora oddechu nie mieli.
    Za miesiac bede wiedziala czy dobry sprzet czy nie ;)

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 23 lipca 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Większość mam nie używa monitora, a dzieci nie umierają ;) Nie popadajmy w paranoję ;)

    Pianistka, Puglia, Nieukowa lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam o monitorach, ale nie zdecydowałam ostatecznie i nie wiem czy nie odpuszczę na razie.. najwyżej dokupić po porodzie.

  • agatia Autorytet
    Postów: 8750 4748

    Wysłany: 31 lipca 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 13:41

    Behemottka, Stefa lubią tę wiadomość

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem sama, dwie położne, z którymi rozmawiałam mówią, że nie tyle co są przeciwne, ale że to niepotrzebny wydatek, bo można się nastresować więcej, a jakoś dzieci przeżywały do naszych czasów...

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze dziecko rodziłam 6 lat temu i nikt mi o monitorze oddechu nie wspominał. Teraz urodziłam kolejnego synka i wręcz zmuszona byłam do jego zakupu, bo urodziłam wcześniaka w 34 tygodniu z wagą urodzeniową 2200 g. Lekarki wręcz nie chciały mnie wypuścić ze szpitala, nalegając abym kupiła, chociażby używany i tak zrobiłam. Synio nie miał w ogóle problemów oddechowych, więc gdyby nie był wcześniakiem nie byłoby żadnych podstaw. Używałam go przez kilka tygodni w domu, a dziecko przeważnie spało ze mną, więc montowanie monitoru sprawiało trudności. Teraz już skończył 4 miesiące i nie używam monitora. Nie będę zachwalać ani odradzać. Używając go spełniał swoją funkcję, spałam spokojnie.

    nietupska lubi tę wiadomość

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cały czas myśle nad tym zakupem.... Ja znam 2 osoby którym w taki sposób zmarło dziecko i kurde No nie wiem.... Chciałam babysense i on kosztuje prawie 400 zł..... Moj facet pewnie powie mi ze to niepotrzebne wiec ta decyzje bede musiała podjąć sama....

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Ulfenstein Autorytet
    Postów: 2055 1820

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wolę, żeby zaalarmował 3 razy fałszywie, ale potem przy prawdziwym bezdechu uratował dziecko.
    Bo potem bym sobie nie darowała.

    k0kd3e5emmavzxbk.png
    37+6 - 10/10, 2400g, 51cm.
    20+4 - 400g, 24+4 - 710g, 28+4 - 1050g, 32+5 - 1750g, 35+3 - 2220g, 37+3 - 2450g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2016, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dwójkę wcześniaków... w szpitalu nikt nie proponował kupna, sami zdecydowaliśmy. Jeden bliźniak raz zamarł mi w trakcie karmienia i niestety 2 epizody, że monitor zawył. raz w nocy, raz w dzień. Jak poleciałam do łóżeczka to normalnie oddychał, także nie wiem czy pomyłka, czy sam szybko doszedł dod siebie - a jeśli to drugie - masaakra... dobrze, ze jest coś takiego
    Kupiłam babysense II używane.

  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 4 września 2016, 05:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam i dzieki niemu śpię spokojniej. Wydatek wprawdzie spory - mamy babysense- ale moim zdaniem warto. Tez raz nam się włączył ale po dobiegnięciu do łóżeczka i potrzasnieciu dzieckiem- oddychało wiec nie wiemy czy faktycznie cos sie działo czy nie. Nawet mąż który byl sceptyczny teraz jest zadowolony. A stwierdzenie ze kiedys nie bylo i ludzkość przetrwała jak dla mnie mało fajne- bo to owszem racja ale ja będę chronić moje dziecko najlepiej jak mogę.

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 10 września 2016, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupilam od koleżanki Snuza Go przenosny :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ignaszkowa Debiutantka
    Postów: 7 22

    Wysłany: 10 września 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja położna powiedziała, że monitor oddechu kupuje się dla wcześniaków lub dzieci, które mają problemy oddechowe. U donoszonych dzieci nie występują fizjologiczne bezdechy i monitory są zupełnie zbędne.

    polkosia lubi tę wiadomość

  • Sunflower Przyjaciółka
    Postów: 118 207

    Wysłany: 12 września 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignaszkowa wrote:
    Moja położna powiedziała, że monitor oddechu kupuje się dla wcześniaków lub dzieci, które mają problemy oddechowe. U donoszonych dzieci nie występują fizjologiczne bezdechy i monitory są zupełnie zbędne.

    Zauważyłam,że większość mam traktuje opinie położnych jak wyrocznie;)
    Myślę, że warto poczytać o SIDS np.
    http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79406,5696756,Czym_jest_SIDS_.html
    Dla mnie osobiście ze względu na SIDS bardzo ważną sprawą jest posiadanie takiego monitora. Było zarówno przy 1 dziecku, jak i przy drugim -i to mam na myśli nowy, na gwarancji. Komfort psychiczny.


    (25.01-2016-beta hcg 28, 29.01-2016-beta hcg 402.6 2.02-2016- beta hcg 4519.0 :)5.02-2016- beta cg 14034 :)18.02-2016- beta hcg 44496.0 ????
    29.06.12 mój 1 cud <3
    16.09.2016 mój 2 cud <3
  • chivas Przyjaciółka
    Postów: 108 47

    Wysłany: 5 listopada 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy pierwszym dziecku nie miałam, bo nie wnikałam w tego typu urządzenia. Gdzieś raz mi mignęło o jakimś monitorze ale nie zagłębiłam się w temat.
    Teraz kupiłam. Termin na luty.
    Pamiętam że często wstawałam do pierwszego syna sprawdzać czy oddycha bo jedno dziecko z otoczenia znajomych zmarło na SIDS.

    Ktoś napisał, że kiedyś tego nie było a jakoś dzieci żyły. No własnie.. NIE żyły. Często umierały. Nawet bardzo często. Na tyle, że ludzie się do niemowląt nie przyzwyczajali bo urodzenie zdrowego dziecka jeszcze za czasów naszych prababć i babć nie oznaczało wcale że to dziecko będzie... Mi taka starsza Pani (75 lat) z którą pracowałam a która poopowiadała mi sporo jak to kiedyś było, mówiła, że kiedyś granicznym wiekiem były 3 lata. Ponoć mówiło się że jak dziecko przeżyje do 3go roku życia to już raczej ryzyko śmierci spada. Jak teraz z ciążą do 12go tygodnia...

    Co do kwestii finansowej. Mam sporo koleżanek, w pierwszej ciąży jak i w tej bywałam na grupach matek. Strasznie dużo kasy mamuśki przepierdzielają na pierdoły typu: setny kocyk, tona dekoracyjnych ubranek, sukieniusi czy słodkich Jeansów dla synusia... a jak już jest jakaś seria dla dzieci z lidlu czy biedronce to kasa leci bez opamiętania. Wiele z tych rzeczy te dzieci nie będą miały na sobie bądź nie użyją (np zestawu butelek ze sterylizatorem, smoczków, skoczków bujadeł i innych). Laski kupują po całe zestawy, wcale nie tanie, pościeli do łóżeczka, baldachimy, kołderki, poduszeczki, ochraniacze. Łapacze kurzu, zbędne gadżety. A ja kupiłam monitor ANGELCARE dwupłytkowy za 170zł. Wiem, że każdy inaczej waży pieniądz, ale 170zł to taka wyprawa po całą tonę ubranek z lidla plus dwa kebaby i pizza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2016, 13:36

    magda_lena86, Stefa lubią tę wiadomość

    8unevfxmtkfkuxcs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Ja też z pierwszym dzieckiem nie miałam, ale tym razem miałam okazję kupić za punkty w aptece i kupiłam...

    Chivas dobrze napisane laski kupują masę pierdół, tony ubranek i innych zbędnych gadżetów, a jak ktoś pyta o monitor to odradzają... nie chodzi mi o osoby które zwyczajnie nie stać na taki zakup- bo często tak bywa, ale o takie które każdą pierdołę mają, a potrzebne rzeczy odradzają...każdy zrobi jak uważa oczywiście i ufam , że monitor nie uruchomi się ale wolę być jednak zabezpieczona :)

    Ja mam monitor nanny - taką płytkę którą się wkłada pod materac, znalazłam kilka pozytywnych opinii o nim - chyba nie jest popularny zbytnio ale takowy był dostępny to wzięłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2016, 10:42

    chivas lubi tę wiadomość

  • Carolina Autorytet
    Postów: 639 951

    Wysłany: 20 listopada 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używałam i teraz też kupię
    Córka miała 2msc kiedy zalegajacy śluz cofnął jej się do gardła i zaczęła się dusić
    Gdyby nie monitor... nie chce myśleć a tak zakończyło się "tylko" pozachlystowym zapaleniem płuc i 2 tyg pobytem w szpitalu

    relgx1hpfcnqer7q.png
    Alessandro Paul <3 <3 <3

    27 tydzień 800g szczęścia <3
    34 tydzien i 4 dni 2kg szczęścia <3
    35 tydzien i 4 dni 2072g szczęścia <3
    36 tydzien i 4 dni 2477g szczescia <3
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 22 listopada 2016, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to wy chyba nie śpicie z dziećmi w takim razie? Ja tam wyznaję RB i śpimy do dziś razem.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ