X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Macie już imię dla dziecka na 100%?
Odpowiedz

Macie już imię dla dziecka na 100%?

Oceń ten wątek:
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 14 lipca 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflower wrote:
    Cóż za odkrywcze wnioski, zapewne zaburzyłyście spokój wielu matek rozważających nadać to imię dziecku i kierujących się przy wyborze sugestiami myślicielek z forum;) Jest wiele imion, które mają znaczenie bynajmniej korzystne w języku obcym, zwłaszcza w łacinie;)Tak jak np. imię Agnes tłumaczone przez Wikipedie, jako współczesną francuską sztukę teatralną zawierającą temat seksualnego molestowania dzieci. Jak widać nosimy imiona o których nie mieliśmy pojęcia znaczenia. Nie imię określa człowieka.


    To nie wnioski, ale czyste fakty. Dlatego to po stronie rodziców leży odpowiedzialność za nadane imię. Ja nikomu nie zabraniam nazywać dziecka Amelia, ale sama nie nadałabym takiego imienia. To jest moja opinia i nie ma ona bynajmniej za zadanie odradzać komuś tego imienia, ale widzę,że mimo wszystko uświadamia i daje do myślenia.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Kasi Nowa
    Postów: 3 4

    Wysłany: 15 lipca 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek będzie miał na imię Igor :)

    maadziius lubi tę wiadomość

    0d1y3e3k618a9016.png
  • Sunflower Przyjaciółka
    Postów: 118 207

    Wysłany: 17 lipca 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita25 wrote:
    To nie wnioski, ale czyste fakty. Dlatego to po stronie rodziców leży odpowiedzialność za nadane imię. Ja nikomu nie zabraniam nazywać dziecka Amelia, ale sama nie nadałabym takiego imienia. To jest moja opinia i nie ma ona bynajmniej za zadanie odradzać komuś tego imienia, ale widzę,że mimo wszystko uświadamia i daje do myślenia.
    "Czystym faktem" (tak w nawiasie jest to zwrot tak samo właściwy jak powszechne "cofać do tyłu";)jest to, iż imię "Amelia" pochodzi z języka staroniemieckiego i oznacza pracowitą gospodynię lub dzielną obrończynię ogniska domowego. Nie wydaje mi się, aby tłumaczenie znaczenia imienia w łacinie mogłoby komuś obrzydzić imię i zniechęcić do nadania imienia tak STAREGO jak Agnieszka czy Amelia, choć oczywiście mogę się mylić. Czyż te stare imiona są "gorsze" od imion, które nic nie znaczą w łacinie np. "Nikola"?????Nie sądzę...Zły przykład wg mnie...
    Mnie osobiście zniechęcić mogłoby wyłącznie skojarzenie z konkretną osobą, bądź jednoznaczne skojarzenia typu Myszon, Żyraf. Poniekąd rozumiem urazę do hmm nazwijmy "zachodnich" imion nadawanych w Polsce typu "Brian", 'Jessica', ale też nie do końca bo żeby zachować konsekwencję, to powinno się tak samo lekceważąco podchodzić do imion pochodzących z np. wschodu: "Olga","Lena","Nadia","Borys" czy innych części świata...
    To oczywiście moje zdanie, każdy decydując się na konkretne imię ma prawo mieć swoje, nie mnie to oceniać;) Ale akurat sugerowanie się przy wyborze znaczeniem imienia w łacinie hm nie jest dla mnie kluczowym argumentem, choć szanuję, że dla niektórych forumowiczów mogłyby być;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2016, 12:52


    (25.01-2016-beta hcg 28, 29.01-2016-beta hcg 402.6 2.02-2016- beta hcg 4519.0 :)5.02-2016- beta cg 14034 :)18.02-2016- beta hcg 44496.0 ????
    29.06.12 mój 1 cud <3
    16.09.2016 mój 2 cud <3
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 17 lipca 2016, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflower wrote:
    Nie wydaje mi się, aby tłumaczenie znaczenia imienia w łacinie mogłoby komuś obrzydzić imię i zniechęcić do nadania imienia tak STAREGO jak Agnieszka czy Amelia... Czyż te stare imiona są "gorsze imiona od imion, które nic nie znaczą w łacinie np "Nikola"?????Nie sądzę...Zły przykład wg mnie...
    Mnie osobiście zniechęcić mogłoby wyłącznie skojarzenie z osobą, bądź jednoznaczne skojarzenia typu Myszon, Żyraf. Poniekąd rozumiem urazę do hmm nazwijmy "zachodnich" imion nadawanych w Polsce typu "Brian", 'Jessica', ale też nie do końca bo żeby zachować konsekwencję, to powinno się tak samo lekceważąco podchodzić do imion pochodzących z wschodu np. "Olga","Lena","Nadia","Borys".

    Chyba się do końca nie rozumiemy:-( Mi nie chodzi o to, żeby komuś obrzydzić imię tłumacząc jego znaczenie. Raczej miałam na myśli to,żeby rodzice byli świadomi z jakiego języka dane imię się wywodzi i co oznacza zanim się zdecydują je nadać dziecku.

    A ty już masz wybrane imię dla swojej pociechy?

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Sunflower Przyjaciółka
    Postów: 118 207

    Wysłany: 17 lipca 2016, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita25 wrote:
    Chyba się do końca nie rozumiemy:-( Mi nie chodzi o to, żeby komuś obrzydzić imię tłumacząc jego znaczenie. Raczej miałam na myśli to,żeby rodzice byli świadomi z jakiego języka dane imię się wywodzi i co oznacza zanim się zdecydują je nadać dziecku.

    A ty już masz wybrane imię dla swojej pociechy?
    Alicja, klasyka:)
    Pozdrawiam


    (25.01-2016-beta hcg 28, 29.01-2016-beta hcg 402.6 2.02-2016- beta hcg 4519.0 :)5.02-2016- beta cg 14034 :)18.02-2016- beta hcg 44496.0 ????
    29.06.12 mój 1 cud <3
    16.09.2016 mój 2 cud <3
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 17 lipca 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflower wrote:
    Alicja, klasyka:)
    Pozdrawiam

    Piękne imię:-) Piękne znaczenie:-) Gdyby nie to,że moja teściowa ma na imię Alicja ja też bym tak nazwała swoją córkę. Pozdrawiam:-)

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • fryzjerka Autorytet
    Postów: 339 151

    Wysłany: 20 lipca 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny jestem tu nowa tak was podczytuje i jestli mialby być synek to Maurycy Mauryś a corka na początku Liliana Lili ale teraz niewiem czy nie Blanka podoba mi się tez Pola ale mezowi nie. prawdopodobnie będzie u nas Liliana lub Blanka :)

    km5sdf9hiqbwpg2x.png
  • adgam89 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 21 lipca 2016, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do Was pytanie Drogie mamy :) co sądzicie o imieniu Jagoda i Ada ( samo Ada) ? takie mamy typy dla naszej córeczki, sama nie wiem co myśleć... rodzina jak usłyszała to oby dwa nikomu sie nie podobaja. Czy myślicie ze Jagódką mogę skrzywdzić swoje dziecko ?
    Pozdrawiam serdecznie.

  • Fuksja90 Autorytet
    Postów: 731 456

    Wysłany: 21 lipca 2016, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada bardzo ładne imię a co do Jagody ja nie jestem zwolenniczką imion roślinnych jedynie Róża mi się podoba ale to już kwestia gustu :)

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 21 lipca 2016, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest dużo Jagódek i jakoś dla nikogo nie jest to już dziwne, ale samo Ada jest dziwne. Skoro Ada jest skrótem od Adrianna to dlaczego nie można dać Adrianna i mówić do dziecka Ada? Tzw. oryginalne na siłę? Mam znajomą która dała na imię dziecku Tola i wszyscy myślą, że to skrót od Antosi. Za każdym razem musi tłumaczyć, że Tola to Tola i już. Dla mnie te skróty są głupotą i zabierają coś z imienia. Nie rozumiem kierunku w którym to idzie. Dlaczego Kuba nie może być Jakubem jak tysiące lat tylko ma być Kubą, na utrapienie nauczycieli w szkołach i urzędników, którzy słusznie zakładają, że Kuba jest skrótem od pełnego imienia Jakub.

    Adrianna jest ślicznym imieniem i sama tak chciałam dać na imię córce, ale mój mąż ma obiekcje i dzięki temu nie mam żadnego mocnego typu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2016, 10:09

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi Jagoda też się nie podoba. A Ada takie poprostu zwyczajne więc ani mi się podoba ani nie podoba ;-). Ale to jest moja opinia każdy ma inne gusta ;-)

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 21 lipca 2016, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się Adrianna podoba bardziej niż Jagoda, ale to nie ma przecież najmniejszego znaczenia. Najważniejsze, co się podoba Tobie i mężowi :)
    Pomyśl tylko, czy wybrane imiona na pewno dobrze brzmią z nazwiskiem.
    A kto wie, może jak spojrzysz na córcię po narodzinach, to od razu będziesz wiedziała jak powinna mieć na imię ;)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 21 lipca 2016, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie zarówno Ada jak i Jagoda są ok. Osobiście znam Adę (nie Adriannę ) i nikt nie ma problemu z jej imieniem

    Przede wszystkim to Wasz wybór i nie dajcie sobie nic wmówić rodzinie

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • YenneferVengerberg Nowa
    Postów: 4 10

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bedzie Vanessa.
    Oczywiscie rodzinie sie raczej nie podoba.
    Ale mieszkamy zagranica i mam gdzies co ludzie mysla.

    Yennefer
  • Goslim79 Ekspertka
    Postów: 205 63

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imię Ada mi się podoba.

    My mamy wielki problem z imieniem dla chłopca. Mi się podobają inne imiona, a mężowi inne. Moje typy zostały kategorycznie odrzucone (tobiasz, Miłosz ). Mąż proponuje: Bartosz( nie Bartłomiej), potem Aleksander i Mateusz. Dzidziuś już w tym tygodniu będzie z nami, a ja nie mam imienia :(

  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 25

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A znacie jakąś Karinę?:) Bo w sumie nie wiemy czy to popularne, chcemy tak nazwać córkę po cioci i bo nam się podoba i jakoś nie słyszę, żeby to było częste imię ale mało mam znajomych z małymi dziećmi aktualnie więc jestem ciekawa czy Wy często się spotkałyście z tym imieniem?

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na 99 procent będzie Krystian, ale jak się wykluje to spojrzymy na ta piękną buzię i zobaczymy czy będzie pasować ;) Mamy w zanadrzu jeszcze Marcela i Piotra, więc na pewno dopasujemy do niego któreś z tych imion:)

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • Ruzia Ekspertka
    Postów: 155 103

    Wysłany: 1 września 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie Olek :) Jedyne imię, które i mi i mężowi się podoba :P Ja chciałam Adasia, ale mąż nie był przekonany, on z kolei Kacpra lub Kubę ;)

    Ruzia

    mhsv2n0adhbxs4dq.png
  • yourself Ekspertka
    Postów: 228 106

    Wysłany: 2 września 2016, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas caly czas boj ja chce Lucjana, a mąż Iwa. Co tu zrobić?

    Jeżeli szczęście nie przyszło jeszcze do Ciebie to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.
  • gdy_sie_poddalam Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 6 września 2016, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasi wrote:
    Mój synek będzie miał na imię Igor :)


    U nas też bedzie Igorek. Już nie możemy się doczekać. Jeszcze dwa miesiące i wytulimy maluszka.

    Nina80 lubi tę wiadomość

    Dariuszkaa
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ