X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Łożysko przodujące
Odpowiedz

Łożysko przodujące

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za wsparcie ;) Czekam z niecierpliwością na kolejną wizytę, mam nadzieję że będzie dobrze;) Pozdrawiam

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dawaj znać co u Ciebie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2014, 21:48

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to głupie pytanie, ale czy na łożysko przodujące mają wpływ ruchy dziecka? Tzn czuję się je pod pępkiem bardziej czy tak na linii majtek ?

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na odczuwanie ruchów dziecka najbardziej ma wpływ to, na której ścianie jest umiejscowione łożysko. Tzn. może być w dnie (czyli super, na samej górze), na tylnej ścianie (i wtedy zupełnie nie ma wpływu) lub na przedniej, od strony brzucha (wtedy tworzy "poduszkę" pomiędzy Tobą a dzieckiem i rzeczywiście ruchy czuć słabiej, ale przy łożysku umiejscowionym na środku a nie na dole, przy szyjce). Jeśli masz łożysko przodujące na przedniej ścianie, to ruchy powinnaś czuć i tak normalnie, ponad spojeniem łonowym :) Ja miałam je właśnie na ścianie przedniej i mimo to czułam małą znakomicie :) To, na której ścianie masz łożysko ważne jest przy cc. I obyś przy łożysku przodującym nie miała go tak, jak ja :/

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Domii:)
    Kibicuje Ci z całego.serca abyś usłyszała na najbliższej wizycie że łożysko jednak się podniosło.
    A propos ruchów, ją czuje małego baaardzo nisko, raczkami macha w moich pachwinach, nie jest to przyjemne uczucie. Główkę ma tak nisko że lekarz nie mógł na ostatniej wizycie sprawdzić w niej przepływow. Jak to doktor powiedział nisko w miednicy. Ruchy małego mnie bolą jeśli rusza główką lub tak jak pisałam raczkami. Czasami jak daje kroka mam wrażenie że zaraz mi wypadnie, bo czuję ruchy w pochwie. A jak wcześniej pisałam łożysko podniosło mi się do 3 cm od ujścia.
    Felice to już dwa miesiące (ponad) odkąd Małgosia jest z wami?! Ale ten czas leci!!!! Szok!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Wam dziewczyny;) Moja mała jest bardzo ruchliwa i czasami mam wrażenie, że szaleje po całym moim brzuchu ;) Raz czuję ją na linii majtek a raz pod pępkiem, chyba będzie bardzo żywa jak już będzie przy mnie. Czasami wydaję mi się, że jestem straszną panikarą, ale może to dlatego że 3,5 roku temu miałam puste jajo płodowe wiec jak tym razem dowiedziałam sie, że mam łożysko przodujące to nie powiem, trochę sie podłamałam;/ jednak wiem, że muszę być dobrej myśli choć czasami naprawdę mam ciężkie dni;(

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domii, rozumiem Twój strach, ale bądź dobrej myśli!

    A Małgosia ma już ponad dwa miesiące :)
    Dzisiaj miałyśmy straszną przygodę z reakcją poszczepienną i przez chwilę myślałam, że stracę dziecko :/ Na szczęście sytuacja została opanowana, ale było to nasze pierwsze po tym szpitalnym i z całą pewnością ostatnie szczepienie.

    https://bellybestfriend.pl/forum/w-ciazy-ogolne/nasze-brzuszki-i-dziecaczki,48,170.html

    A tu na forum zdjęcia małej (jakoś tak bardziej na dole strony)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2014, 18:49

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi bądź dobrej myśli, nie stresuj się przede wszystkim dla malutkiej:) wszystko musi skończyć się dobrze:)
    Felice biedna mała..... Z tego co się orientujé coraz więcej rodziców rezygnuje że szczepień dla dzieci.
    Jak widać, ma to wytłumaczenie. Dużo zdrowka dla Was:)
    A zdjęć niestety nie mogę wyświetlić w tel:/
    Pozdrawiam :)

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no to wrzucam :)

    72bdc093734dfa2bmed.jpg

    907f96d2ec7e101cmed.jpg

    i z bratem ;)

    9a19f48b99f1010bmed.jpg

    mamakaja, Tinka85 lubią tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała jest przeslodka!!!
    Brat widać, zauroczony siostrzyczką, nie ma się co dziwić!
    Super, musisz być dumną mamą mając takie skarby:)

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosia jest prześliczna;) Dziękuje Wam, tak to juz jest na tym swiecie, ze jak jakas kobieta chce miec dziecko i bardzo tego pragnie to ma do gorke a takie wyrodne matki rodza zdrowe dzieci i bija albo morduja;/ chore to zycie czasami jest !

  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam wczoraj wizytę u lekarza. Jestem zalamana, nawet nie sprawdził tetna, nie zrobił ktg. Stwierdził za to że mam pepowine przodujaca. I tyle. Całą noc przeplakalam. Nie wiem co mam robić.

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamakaja, spróbuj dostać się do lekarza prywatnie. A jak Ci się nie uda, a bardzo się martwisz, jedź do szpitala i na izbie przyjęć powiedz, że od wczoraj czujesz dużo słabsze ruchy dziecka, a masz łożysko przodujące. Będą musieli zrobić chociaż ktg, a Ty się uspokoisz.
    Nie martw się, nie płacz, wiem, że bardzo się denerwujesz, ale wszystko się ułoży.

    mamakaja lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice, dzięki. Z tym że, mieszkam w małym mieście z.jednym szpitalem w którym ordynatorem jest ten co u niego wczoraj byłam. Szukam lekarza poza moim miastem. A Ty gdzie rodziłas?

  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha. Dziś jestem w 36w5d ciąży. Myślisz że przy ewentualnej cc nie miałoby problemów z oddychaniem? Pytam bo jak wiesz nie dostawalam sterydów na rozwój plucek.

  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na ktg i jest ok. Na kolejne mam przyjść w niedzielę. Obym tylko dotrwala do 15 września !

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja jestem z Warszawy, więc tu możliwości są dużo większe, jeśli chodzi o wybór lekarza czy szpitala. Jeśli chodzi o płuca, to na pewno nie ma problemu od 38tc. Wytrzymaj jeszcze chociaż tydzień :)
    Dobrze, że byłaś na ktg. Jesteś już tak blisko :)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wielka różnica jeśli chodZi o opiekę medyczną:)
    Modle się żeby udało się donosic tą.ciążę i.żeby mały urodził się zdrowy. Chociaż te 2 tyg di terminu cc bo wcześniej nie ma opcji żeby lekarz mi zrobił cesarkę.
    Pozdrowienia i buziaki dla malutkiej:)

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, to ja się przedstawię :)

    https://m.facebook.com/profile.php?id=100000784879204

    Gdybyście potrzebowały wsparcia i macie konto na fb - walcie jak w dym :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2014, 23:20

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice nie mam konta na fb, ale wyśle Ci pv z moim mailem to będzie można popisać:)

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ