X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Jak spać?
Odpowiedz

Jak spać?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Sharin Znajoma
    Postów: 18 23

    Wysłany: 19 marca 2015, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) Chciałabym zapytać Drogie Dziewczyny jak w ciąży, szczególnie w tym okresie kiedy brzuszek już wyraźnie widać, radzić sobie ze snem. Od miesiąca już nie przespałam pełnej nocy, zainwestowałam w specjalną poduszkę, ale nawet to nie pomogło. Zawsze spałam na brzuchu, teraz oczywiście, nie jest to możliwe, a na dodatek naczytałam się, że trzeba spać na lewym boku. No i staram się spać, ale po leżeniu na lewym boku, już po 2-3 godzinach snu zaczyna mnie naprawdę mocno boleć lewe udo. Domyślam się, że cały ciężar ciała spada mi na to jedno miejsce i ze spania po lewej stronie nici. Pytałam lekarza i faktycznie powiedział, że na plecach nie powinno się leżeć za długo, natomiast chciałam zapytać jakie ułożenie do snu preferują inne przyszłe mamusie? :) Zwracacie uwagę, by spać wyłącznie na lewym boku, czy na prawym też Wam się zdarza? Czy macie może jakieś sposoby na dobre ułożenie się do snu?

  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 19 marca 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również mam specjalną poduszkę i nieco ona pomaga. Również spałam kiedyś wyłącznie na brzuchu i prawym boku i do tej pory zasypiam na prawym boku. Często budzę się spiąć na plecach - wtedy mam mega ból kręgosłupa. Na lewym boku do tej pory nie umiem zasnąć. Żeby nie spać tak tylko na prawym boku, staram się opierać plecami o poduszkę ciążową, żeby ona przejęła chociaż trochę mojego ciężaru. Poza tym u mnie pozycję wymusza też córka - ona też nie lubi jak próbuję zasnąć na lewym boku - kopie wtedy lub ma czkawkę.

    Sharin lubi tę wiadomość

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 19 marca 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie mam żadnej poduszki, używam zwykłego jasia i kołdry :) ja spie głownie na lewym boku, mój ulubiony sposób :) tym bardziej, że dzisiejszej nocy spałam dużo na prawym i na wznak i obudziłam sie w nocy opuchnięta. Moja córeczka też daje mi znać jak źle leżę :) ach małe terrorystki :)

    Truskaweczka250, Sharin lubią tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 19 marca 2015, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie zawsze dobrze śpię ale ja od zawsze spałam na bokach i nie mam problemu gorzej jest bo zaczynają minie bolec jak długo śpię na jednym i muszę często sie przekręcać a skutkuje to tym że małą budzę i kopie mnie i znowu problem z zaśnięciem :( ale jak jej nie pasuje moja pozycja bo ją cisnę to tez foszki stroi i kopie:)

    Sharin, Magic lubią tę wiadomość

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:32

    Sharin lubi tę wiadomość

  • szuszu Przyjaciółka
    Postów: 74 47

    Wysłany: 19 marca 2015, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja śpię głównie na lewym boku, przynajmniej się staram :) ale jeśli moja Lenka tłucze mój lewy bok nóżkami to obracam się na prawy bok ale staram się jak najwięcej spać na lewym boku nawet po to by nie puchnąć :)

    Sharin lubi tę wiadomość

    w57vyx8dm3d47wvl.png
  • kkoolloo91 Debiutantka
    Postów: 8 19

    Wysłany: 20 marca 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam te problemy. Ten lewy bok już mnie tak męczy, najwygodniej jest mi na plecach ale staram się ograniczać. Przeważnie przekładam się z boku na bok a co jakiś czas na plecy żeby ciało odpoczęło a potem z nów na boczki i tak w kółko :)

    Sharin lubi tę wiadomość

    kkoolloo91
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 20 marca 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zasypiam na prawym boku.. niemniej jednak za chwile mi duszno i przewracam się na lewy.. potem w nocy budzę się często na plecach z bezdechem :D .. ogólnie się bardzo kręcę.. staram się leżeć na lewym ale nie zawsze się tak da ..
    strasznie tęsknię za leżeniem na brzuchu wcześniej tylko tak spałam

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 21 marca 2015, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie poduszka- rogal dawała bardzo dużo. Jest z nią tylko jeden problem- tak ją pokochałam, że mimo iż jestem już 2msc po porodzie to nie potrafię się z nią rozstać i słyszę tylko pytania męża "jak długo ten ponton będzie z nami spał" ;)
    Ale pomimo to w ostatnim msc pojawiła się u mnie bezsenność i prawie wcale nie spałam.

    lys, dddodiii, FreshMm, zoniaa lubią tę wiadomość

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 21 marca 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja jestem jakaś inna chyba - brzusio pokaźny a ja śpię jak zabita ba boku , plecach i nie budzę się w nocy.. mogłabym spać i spać :)

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 24 marca 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też zaczynają kości boleć od spania na jednym boku. Trudno jest spać na jednym. Moja przyjaciółka to miała w nosie spała jak chciała a nie jak trzeba było i ma zdrowe dziecko. Ale ona ma w ogóle luźne podejście :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Asiula1986 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 29 marca 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naczytalam sie o tym nieszczesnym lewym boku...ale calej nocy nie daje rady na nim lezec bo boli mnie wtedy lewe biodro.wiec krece sie z lewego na prawy milion razy w ciagu nocy;-)juz nie moge sie doczekac spania na brzuchu...

  • Myszka92 Koleżanka
    Postów: 56 36

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też staram sie jak najwięcej na lewym boku ale nie zawsze to wychodzi bo na lewym boku mała kopie jak szalona wiec spie i na prawym a najlepiej mi na plecach ale staram sie jak najmniej na plecach leżeć....

    eiktqqmzikxo0dgo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śpię na bokach, na chwilę na plecach. Też tęsknię do spania na brzuchu, bo to była moja ulubiona pozycja :). Jeszcze jakiś czas temu nieraz budziłam się z bólem biodra i nogi, a teraz jakoś mi to przeszło. Czasem używam małej poduszki między nogi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też staram się spać jak najwięcej na lewym boku skoro jest najbardziej zalecany dla dobra mamy, a przede wszystkim dziecka. Niestety na jednej stronie mogę spać teraz max godzinę i budzi mnie drętwiejący ból biodra i nogi więc w sumie teraz co jakąs godzinę zmieniam pozycję z lewej na prawą, czasem udaje mi się pospać dwie godziny na jednej stronie. Przydaje się mały jasiek między nogami, jest dużo wygodniej. Na plecach nie mogę spać, bo nie dość że ciężko mi już leżeć na wznak, źle się oddycha i pobolewa brzuszek to jeszcze mamy zakaz od lekarza we wzg na to, że Mała ma pępowinę z przodu i leżąc na wznak jest większe ryzyko owinięcia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2017, 15:48

  • nikafika Przyjaciółka
    Postów: 77 44

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytalam Wasze komentarze i mi ulzylo, myslalam ze jestem wyrodna matką.
    Staram się spać jak najwięcej na lewym boku z rogalem, ale dokuczaja mi bóle biodrek to zmieniamy bok. Na wznak nie bardzo mogę spać bo mi się słabo robi- chyba ze mam bardzo wysoko poduszki ulozone

    28whskjouhaur8dt.png

    lprk8ribnnhp0hqi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja śpię głównie na lewym boku, ale tak jak i u większości dziewczyn zaczyna mnie boleć po jakimś czasie biodro i etapami przekręcam się na drugi bok. Niestety często budzę się w nocy leżąc na wznak, nie mogę tego za bardzo kontrolować. Ale faktycznie, staram się stosować do zaleceń, a to powoduje częste pobudki w nocy.

  • Fortitudo Autorytet
    Postów: 267 169

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi specjalna poduszka pomaga utrzymać pozycję na boku, bez niej częściej się budzę na plecach :-P ale i tak się budzę czasem w nocy czy śpię z tą poduszka czy nie =-O

    5djyflw14clkgpvi.png

    tb73qps6y7ksn8nj.png
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak jak jedna z poprzedniczek daję radę spać po 1 godzinę na każdym boku. Więcej nie da rady! Biodra drętwieją na przemian i strasznie bolą, no trzeba zmienić pozycję. Na plecach jeszcze miesiąc temu dałam radę poleżeć chociaż chwilę, teraz to już niemożliwe, wszystko boli, ucisk potworny, jakby mi ktoś na brzuchu usiadł. Tak więc kręcę się całą noc ... Czasami przez to nie śpię w ogóle, ostatnio nie spałam od 2:30 aż do 6 ...
    Trzeba się pomału przyzwyczajać ;)

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • alabasterrka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 31 stycznia 2018, 18:55

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ