X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr hemoroidy w ciąży
Odpowiedz

hemoroidy w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane,
    czy Wy też macie z tym problem? jak sobie radzicie?
    Ja zaparć właściwie nie mam, kibelek zaliczam codziennie, często po 2 razy a i tak jeden sie pojawił i często wychodzi na zewnątrz :-( rzadko bo rzadko ale pobolewa. Nie wiem czy jakieś preparaty są wskazane w okresie ciąży?

  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 13 lipca 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tutaj znajdziesz coś na ten temat
    https://bellybestfriend.pl/forum/i-trymestr/hemoroidy,5103.html

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • kolet Koleżanka
    Postów: 47 5

    Wysłany: 17 lipca 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dziś lekarz zapisał procto glivenol na hemoroidy i mam nadzieję, że podziała.

    kolet
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2015, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam zapisany procto glivenol i nawet działa. Można też robić okłady z naparu z kory dębu - też działają.

  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 14 sierpnia 2015, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno rewelacyjnie działa cyklo 3 fort moja siostra przy 3 ciążach brała te tabletki przez tydzień i przez całą ciąże już się nie pojawiły wszystko znikło(jedyny lek który pomógł). Cenowo w granicach 30 zł ale podobno działa

    zuzka.mom lubi tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 4 października 2015, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tak samo jak zuzka.mom niby chodzę regularnie na kibelek, ale i tak coś się pojawiło. Do wizyty u gina jeszcze sporo czasu, więc poszłam po poradę do pani z apteki. Dała mi jakiś avenoc bez recepty i bardzo łagodny. Powiem Wam, że stosuję codziennie na noc i jest ok. Nie czuję już tego dziada.

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Mini Mouse Autorytet
    Postów: 377 254

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! Ostatnio zdarzają mi się coraz częściej zaparcia. Wczoraj jak się wypróżniałam czułam jakby mi się skóra przecięła i na papierze widziałam dość sporą ilość krwi. W nocy jak poszłam się wysikać znów krew, ale już mniej. Bielizna czysta. Zastanawiam się czy to mogą być hemoroidy?? Nie towarzyszy temu żaden świąd ani nic... Pomocy, strasznie się denerwuję :(

    j36rxzdvom4rcj7o.png
    34bwskjojd5tec0q.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam podobnie na początku ciąży, później długo był spokój, teraz znów mnie dopadło też z krwawieniem i ból podczas oddawania stolca jakby mi tam coś pękało. Kiedyś lekarza pytałam, byłam nawet u proktologa. Wyleczyć się tego nie da, można jedynie podleczyć. Mój gin mówił mi że dopiero podczas porodu siłami natury dowiem się co to prawdziwe hemoroidy, parcie podczas porodu wzmaga hemeroidy i mogą się nawet uzewnętrznić. Ja na "szczęście" będę rodzić przez cesarkę więc ominie mnie trochę. Lekarz kazał mi stosować na zaparcia czopki glicerynowe na rozluźnienie stolca żeby nie podrażniać i wtedy podobno hemoroidy są mniej dokuczliwe, ale na razie obyło się bez tego bo te czopki na mnie zbyt gwałtownie działają i mam biegunki. dużo pić wody zalecał. Cóż pozostaje nam się z tym męczyć już chyba do końca życia. Ja nie mam żadnego świądu tylko podczas oddawania stolca podobnie jak ty Mini Mouse ;)


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • Mini Mouse Autorytet
    Postów: 377 254

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki aga88 za odpowiedź :) co prawda nie pociesza mnie fakt, że tak ma mi to zostać.. za tydzień mam wizytę u gin i zapytam- zobaczymy co mi powie...

    j36rxzdvom4rcj7o.png
    34bwskjojd5tec0q.png
  • orchideaa Przyjaciółka
    Postów: 67 77

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie problem pojawił się w 36 tygodniu, objawy - swędzenie, lekkie pieczenie, zaburzenie regularności wypróżnień. Wizytę u gin mam dopiero za kilka dni i poradziłam się w aptece - skutecznie działają na mnie czopki Posterisan, 2 razy dziennie rano i wieczorem.

    "Nigdy nie trać cierpliwości – to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi."
    Antoine de Saint-Exupéry
    8p3o43r859u1tgxn.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również otrzymałam czopki posterisan tylko raz dziennie. A żeby nie dopuszczać do zaparć mam pić olej parafinowy.

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 1 marca 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wracam do tematu. Czy któraś z was miała hemoroidy na zewnątrz ? Ja nie mam zaparć, nie mam żadnego bólu ale są dwa na zewnątrz. Czy któraś z was miała taką dolegliwość a jeśli tak to czym ją leczyła ?

  • darida Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 4 lipca 2016, 20:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie również dopadł ten problem, z tym że hemorol wypadł i nie chce się wcale chować. Chirurg powiedział, że dopiero po ciąży można coś z tym zrobić. Dostałam czopki i maść Procto-glivenol, poza tym Cyclo 3 fort, i okłady z naparu z kory dębu. Bóle minęły mi po tygodniu, ale hemorol został na zewnątrz :/

    Poza tym, aby nie dochodziło do zaparć polecam picie siemienia lnianego. Mi wystarczyło 1 raz dziennie, ale lekarz polecał nawet 3 razy dziennie.

    Athia lubi tę wiadomość

  • Virginia27 Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 8 lipca 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem miesaic przed porodem i tez mam hemoroidy zewnetrzne malo tego teraz chyba wyszedl kolejny bo boli pomimo ze stosuje krem na hemoroidy :( masakra z tym dziadostwem. Planuje rodzic naturalnie/ w wodzie ma ktoras moze doswiadczenia co sie dzieje z hemoroidami podczas porodu one jakos tak strasznie wychodza na zewnatrz? Jes cos co mozna stosowac zeby je mniejszyc czy juz tylko zabieg?

  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 8 lipca 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety wychodzą i to bardzo :(Przynajmniej u mnie tak było. Parcie niestety robi swoje
    Potem w miarę wszystko wróciło do normy ale trochę to trwało

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2016, 23:08

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • olutka89 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 9 lipca 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam ten problem. Najpierw miałam je na zewnątrz. A teraz jeden zaczął siniec-pojawil się stan zapalny chyba. Mi pomagają ciepłe kąpiele, oczywiście niezbyt gorące i krótkie oraz posterisan czopki. Pytałam swojej dr i pozwoliła brać. Obawiam się co będzie po porodzie...

  • Grzybka Przyjaciółka
    Postów: 67 113

    Wysłany: 15 lipca 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem załamana... Pojawiły mi się jakieś 3 tygodnie temu, podczas wypróżnień zaczęły wypadać. Dostałam posterisan maść i czopki od mojego gin i po 2 dniach stosowania była super poprawa. I ja głupia zamiast ko tynuować leczenie to odstawiłam... Na początku tego tygodnia miałam zaparcia i od tego czasu wyszedł mi olbrzymi guzek na zewnątrz, boli, piecze, nie chce się chować. Wróciłam do kuracji ale boję się, że jest za późno:-( jak po weekendzie nie będzie żadnej zmiany to idę do lekarza, może coś innego mi przepisze.

    Nie_mam_cierpliwości_do_nicków lubi tę wiadomość

    Kazik - 04.08.2016 <3
    bl9canli0pykz4o2.png

    Aniołek <3
  • olutka89 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 16 lipca 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś wzięłam paracetamol, żeby ulżyć sobie trochę w bólu...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam po porodzie przez długi czas - pół roku pewnie. Ale stosowałam tylko krem procto hemolan

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ