X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr hemoroidy w ciąży
Odpowiedz

hemoroidy w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również dołączam do tego grona :(
    Stosowałam nieprzerwanie 2 opakowania czopków Procto Glyvenol (rano i wieczorem). Efekt zerowy - jedynie pieczenie ustało. Smarowałam się także miodem - efekt zerowy kompletnie. Posiadam także żywy kwiat ALOES, który również przykładałam, owszem działał łagodząco i przeciwbólowo, ale hemoroidy nadal były na zewnątrz.
    Teraz rano i wieczorem stosuję Fitoroid (jest to bio maść, bezpieczna dla kobiet w ciąży, na bazie ziół). Efekt tylko taki, że łagodzi ból i pieczenie. Kupiłam także maść Procto Glyvenol z zamiarem jej używania jak skończy mi się Fitoroid i z nadzieją na jakąkolwiek poprawę bo mam przed sobą jeszcze miesiac ciąży :(

    85999n73ze96h91v.png
  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie niestety też dopadło to straszne dziadostwo a z kilka dni mam termin porodu.... ost kilka dni to dosłownie wyłam z bólu.... nie mogłam spać i chodzić..... biorę czopki heorectal... i maść posterisan.... niby boli mniej.... ale guzki na zewnątrz nadal są/// aż strach pomyśleć co będzie po porodzie....

    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam dzisiaj u lekarza i kazal mi przyjac 2 x 1 czopku: HEMOROL. Mowil, ze warto po niego siegnac, moze i Ty spróbuj? Ja jutro na pewno zakupie, bo nie wyrabiam z bolu :(

    85999n73ze96h91v.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi po porodzie wyszło 5 dziadostw i się nie wchloneło byłam u lekarza specjalisty po porodzie musze zlikwidować to dziadostwo hirurgicznie bo czuję się z tym okropnie. Po porodzie zamiast cieszyć się byciem mamą ryczalam z bólu i marzyłam żeby to znikło 2 tyg bólu. Najgorzej jest po porodzie bo siła parcia wywołuje powstawanie tego obrzydliwstwa

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 31 grudnia 2016, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko... Paulin współczuję Ci ogromnie! Ja mam CC, więc mam nadzieję, że wróci wszystko do normy...

    85999n73ze96h91v.png
  • Pal Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś rodził z hemoroidami juz na wierzchu? Boli juz teraz a co będzie w trakcie i po porodzie?

  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanka rodziła i mówiła że bolał ją tylek jak parła. Miała strasznie ciężki poród mówiła że wszystko bolało ale hemoroidy dały jej w kość przy porodzie. Ja w tej ciąży nie miałam żadnych problemów z tym okropieństwem ale pewnie po porodzie będzie tragedia.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Katarynka1 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też niestety nie moge sie pozbyc tego dziadostwa...probowałam już chyba wszystkiego,... letnie nasiadówki, czopki różnego rodzaju, maści, odprowadzanie tych guzków do środka... ale niestety dwa mam na zewnątrz i nie chcą się juz schować.. a najlepsze jest to że termin mam na jutro ;) myślę, że nie urodzę w terminie ale na pewno nie pozbędę się hemoroidów;/
    obawiam się jak duże mogą być po porodzie.. narazi są wielkości groszka a co może być później ?/?;/

    y8ycrm3.png
  • emilka88 Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 27 lipca 2017, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pomogły nasiadówki z octu jabłkowego, na noc wacik nasączony aloesem wkładałam w rowek, a w ciągu dnia jak swędziało to wkłądałam "tam'' maść z wit. A (ale bezzapachową! to ważne).
    A jeśli komuś naprawdę doskwiera choroba to polecam kompres z jodyny. Przykładam wacik i czekam jakieś 15 min. Potem nie trzeba się myć tylko przyłożyć maść z wit A.

    Emilia88
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez sie pojawily, niestety :( masakra jak bardzo to boli! Dostalam masc ale nie pomaga, nie widze zadnej poprawy, nie chce sie ten hemoroid wciagnac :( Urodzilam tydzien temu i sprawa bez zmian, nadal jak tam sobie dyndal tak sobie dynda :(

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • Amelia999 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 września 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny! Moja koleżanka ma hemoroidy (jest w 7. miesiącu ciąży). Strasznie ją to boli ... Nie wiem jak jej pomóc. Macie jakieś sprawdzone metody? Koleżanka chodzi do lekarzy, którzy nie potrafią jej pomóc :(

  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja miałam niestety , nie jest to nic przyjemnego. Miałam równiez i po ciąży ale udało się je odpowiednio zaleczyć na tyle,ze obecnie już mi nie przeszkadzają. I nie krwawią.
    Nie wiem tylko czy mądre jest pytanie sie o poradę na forum. Powinnaś zapisać się na wizytę do proktologa, który zaleci Ci co robić w takim przypadku.....Oraz przypisze odpowiednie leczenie, Które będzie dobre dla Ciebie, ale również bęzie zdrowe dla maluszka.
    Sama w Krakowie chodziłam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 20:21 Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 2 stycznia 2020, 16:38

  • Nicka Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 29 marca 2022, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emilka88 wrote:
    Mi pomogły nasiadówki z octu jabłkowego, na noc wacik nasączony aloesem wkładałam w rowek, a w ciągu dnia jak swędziało to wkłądałam "tam'' maść z wit. A (ale bezzapachową! to ważne).
    A jeśli komuś naprawdę doskwiera choroba to polecam kompres z jodyny. Przykładam wacik i czekam jakieś 15 min. Potem nie trzeba się myć tylko przyłożyć maść z wit A.

    Nasiadówki to super sprawa, więc również bardzo polecam. Ja jednak używałam z kory dębu, ale z octu brzmi również dobrze. Wielu rzeczy używać nie można od samego początku, więc też na to trzeba zwrócić uwagę, ale na pewno od samego początku warto sobie aplikować napary z liści szałwii, rdestu, skrzypu, korzenia prawoślazu. Zdarzało mi się oczywiście jakieś czopki również aplikować

  • wka.kin Przyjaciółka
    Postów: 105 72

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja dostałam hemoroidów w 2 trymestrze, akurat miałam kumulację wszystkiego, tzn jakiś innych też problemów zdrowotnych, więc byłam bardzo zadowolona😵‍💫
    Ja używałam Procto-glyvenol doodbytniczo i na zewnątrz, nasiadowki z rumianku, ale potem znalazłam sztyft Hemorex. Wyczytałam o nim w internecie, udało mi się kupić na allegro. Wg mnie daje ulgę. Nie wiem czy on mi pomógł. Z hemoroidami męczyłam się miesiąc. Teraz nie czuje dyskomfortu, ale nie wchłonęły mi się do końca. Teraz stosuje Proktis na zewnątrz. Także dalej z nimi walczę, ale najważniejsze, że nie bolą. Staram się te jeść rzeczy, które ułatwiają wypróżnianie.
    W każdym razie jak ktoś się mocno męczy to wypróbujcie ten sztyft. Trzyma się go w zamrażarce 😉

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ