X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Głową w dół-kiedy Wasze maluchy fiknęły
Odpowiedz

Głową w dół-kiedy Wasze maluchy fiknęły

Oceń ten wątek:
  • agaro3 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cały czas były nózki w dole, w 30 tyg fik i jest nietoperz , 1 ciąża to samo.....było poprzeczne pośladkowe i nagle potem fiku miku

    agaro3
  • setti Ekspertka
    Postów: 195 233

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczorajsza wizyta mnie uspokoiła - główka na dole :) To już końcówka 36. tygodnia, mam więc nadzieję, że tak już zostanie.

    jgf871u.png

    t6748sh.png
  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie dziś 32+4, a mała nadal ułożona miednicowo :(

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • setti Ekspertka
    Postów: 195 233

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze ma czas, spokojnie. :) Zawsze możesz wziąć się za ćwiczenia (gdzieś wcześniej wrzuciłam link).

    suri2016 lubi tę wiadomość

    jgf871u.png

    t6748sh.png
  • saszko Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 31 tydz. i na razie głową w dół :)

    w4sqyx8drxnwsx6t.png
  • NW Przyjaciółka
    Postów: 110 118

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już na połówkowym było położenie główkowe i teraz przy 28tc. główka w dole.
    Nie wiem, czy cały czas było Maleństwo w tej pozycji - niemiłosiernie się wierciło ;)

    Mam nadzieję, że się nie znudzi i tak już zostanie :)

    1usap07w8e5qgit9.png
    qdkkvcqgfnfmlhsw.png
  • Biedroneczka83 Autorytet
    Postów: 7701 5268

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam usg 4 wrzesnia wiec zobaczymy jesli nadal sie nie obrocila to trzeba bedzie poćwiczyć

    j1geeh2.png
    ccz7llb.png
    62ei8gr.png
    *******Gang 18+*******

  • d.orota Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 21 września 2017, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzieciatko już od 11-13 tygodnia było obrócone główką w dół i potem na połówkowym i wczoraj na kontrolnym cały czas głową w dół. Na początku mnie to martwiło, bo naczytałam się, ze szyjka może się przez to za szybko skracać, ale lekarz mnie uspokaja, ze czasami tak po prostu jest, a i szyjka cały czas długa wiec już się tak nie przejmuje. Oby tylko maluch nie zrobił mi takiego numeru, ze przed porodem obróci się inaczej.

    p19uqqmz9qpwb8k1.png
  • mamusiaaa1 Przyjaciółka
    Postów: 106 39

    Wysłany: 22 września 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 32 tygodniu chyba i tak już został :)

  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 4 października 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie dziecię nie fiknęło wcale. Jako ciekawostkę mogę tylko napisać, że trzydzieści kilka lat temu inne dziecię również nie fiknęło głową w dół-i byłam to ja:) z tego powodu mama miała cięcie.
    Można to oczywiście zgonić na przypadek, ale mój doktorek stwierdził że podczas swojej długiej kariery kilka takich rodzinnych 'przypadłości' widział. Choć oczywiście badań żadnych na ten temat nie ma, więc nie wiadomo czy to'geny' czy 'przypadki chodzące po ludziach'.

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 4 października 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 30+1 i córeczka pupcią w dół :(

    miesiąc temu była główką ładnie...

    ja też się rodziłam pośladkowo, mąż co prawda główkowo, ale miał 4,5 kg i przez cesarkę, ech, nie urok to ...

    muszę poczytać o tych sposobach z myciem podłogi na kolanach - w szczególności od kiedy je mogę stosować; z szyjką niby wszystko OK, ale uważać trzeba ...

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • agii81 Ekspertka
    Postów: 133 121

    Wysłany: 4 października 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 31 tc dokładnie dalej główka u góry :(

    <3Wbwmp2.png <3
  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 5 października 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj dowiedziałam się, że mój mały Mężczyzna jest już zwrócony główką w dół ( skończony 28 tydz). 4 tygodnie temu leżał sobie jeszcze miednicowo.

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 31tc na wizycie była główką w dół, oby tak zostało

  • Kika85 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 9 października 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj widzę, że sporo w nas ma taki sam problem. U nas 34tc i ułożenie podłużne miednicowe robię ćwiczenia, ale bobas chyba tylko po cichu się śmieje z tych różnych pozycji które przyjmuje. Muszę przyznać, że przeraża mnie cc no ale póki co liczę na właściwy obrót sprawy ;)

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 10 października 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś słyszała i rozmawiała z lekarzem o obrocie zewnętrznym? Mi lekarz rzucił jako opcję, poczytałam i... nie wiem.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Kika85 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 10 października 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam lekarka powiedziała, że to dość niebezpieczne nawet pod stałą kontrolą usg. Co prawda czytałam, że niektóre dziewczyny się zdecydowały i się udało. Ja chyba jednak przyjmę co czas pokaże może z jakiegoś powodu maluch nie chce się przekręcić. Staram się kilka razy dziennie robić ćwiczenia i negocjować w Uparciuchem :) zobaczymy czy się uda.



    7125bf223f.png

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 10 października 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie skonczony 33 tydzien, nadal glowka w gore. Kopniaczki czuje na dole brzucha, a u gory tylko przesuwanie, wypinanie. Moja na wiekszosci usg byla albo glowka w gorze, albo poprzecznie.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 11 października 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas od początku dziecię z główką w górze, ani razu na usg nie była choćby poprzecznie ;) Za tydzień okaże się czy nie zmieniła pozycji czy jednak się namyśliła ;)

    O obrocie zewnętrznym czytałam, jednak jeśli córcia sama się nie obróci to w życiu nie zgodzę się na obrót zewnętrzny, choćby ze względu na to, że miałam już cc, zresztą nie słyszałam aby u nas w szpitalu to proponowano.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 14 października 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Czy któraś słyszała i rozmawiała z lekarzem o obrocie zewnętrznym? Mi lekarz rzucił jako opcję, poczytałam i... nie wiem.

    Kika85, ja rozmawiałam ze swoim lekarzem na temat obrotu zewnętrznego. I były to już takie rozmowy "zaawansowane" bo córka całą ciążę była miednicowo, a jakoś pod koniec było już na tyle mało wód że miała się nie obrócić już do końca( i faktycznie miałam cięcie).

    Mi lekarz odradził. Stwierdził, że po pierwsze często się nie udaje. Po drugie, że bardzo często kończy się wznieceniem akcji porodowej a " po co dzieciaka na siłę wyganiać". Po trzecie, że on u mnie do "tego ręki nie przyłoży"( a to doświadczony położnik, wykonujący takie zabiegi). To ostatecznie mnie przekonało i miałam cięcie.

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ