X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Głaskanie brzucha w ciąży
Odpowiedz

Głaskanie brzucha w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 19 lipca 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jakiś czas temu słyszałam od koleżanki, a dziś od pani w szpitalu, że nie mogę głaskać brzucha, bo mogę wywołać skurcze. Czy to prawda? Bo ja bardzo lubię, albo tak pukać szczególnie jak mała sama się rusza. Do tego właśnie też czytałam na parenting.pl chyba, że dobrze jest kontakt tak łapać z dzieckiem albo je uspokajać. Sama już nie wiem.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 19 lipca 2016, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy czy masz skurcze czy nie.Mi od 20 tc brzuch się napina i musiałam ograniczyć glaskanie ale nie znaczy, ze wcale tego nie robiłam :) I już jestem w 35/36 tc i wszystko jest dobrze ;) ale jak ktoś ma zagrożona ciaza to lepiej rzeczywiście uwazac

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 19 lipca 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam zagrożonej.. i jak mała kopie to nie wiem jak miałabym nie pogłaskać albo chociaż nie nacisnąć w tym miejscu, żeby jej dać znać, że słyszę ;) no ale najwyżej powstrzymam się z głaskaniem tylko będę właśnie delikatnie naciskać jak zakopie.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem jak to jest. Głaszcze cała
    Ciąże. Wmasowywuje dzien w dzien krem. Nawet czuje ze maluszek to Chyba lubi, badz go relaksuje albo to poprostu moje odczucia

  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 19 lipca 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się macica stawiała od 15 tc i od tamtej pory słyszałam że mam nie głaskać brzucha, teraz jestem na końcówce ale żeby córka posiedziała jeszcze z tydzień/dwa to znowu usłyszałam że mam nie głaskać , moge rękę położyć i sobie trzymać ale nic więcej. Coś więc w tym musi być skoro tyle razy to słyszałam od różnych osób ;)

    Nadzieja1987 lubi tę wiadomość

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 20 lipca 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paola u mnie tak samo- można położyć rękę ale nie głaskać i pukać też mi zabronili. Generalnie jak najmniej dotykać choc czasami się nie da. Maleństwo przeciez musi wiedzieć, że mama kocha i chce przytulać...

    Martusiazabka lubi tę wiadomość

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2017, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja głaskam brzuch całą ciażę i jestem w 38tc i nic się nie dzieje....:)

  • E_85 Znajoma
    Postów: 28 10

    Wysłany: 11 maja 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja głaszczę od początku i dopiero od tygodnia (a jestem w 33tc) czuję, że czasami brzuch mi twardnienie (co niby jest normą w tym okresie ciąży). Nie jest to jednak związane z głaskaniem a raczej pojawia się przy wysiłku lub nagłej zmianie pozycji. Myślę, ze przy niezagrożonej ciąży nic się nie stanie, jeżeli przez chwilkę pogłaszczemy brzuch, zwłaszcza że moje maleństwo ewidentnie to lubi:)

    NIKA1982 lubi tę wiadomość

    Katarzyna1985,suwaczek.png
  • emilka88 Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 6tym miesiącu i też głaszczę brzuszek od samego początku. Nie trwa to długo, ale tak jakbym głaskała dziecko po głowie, dłużej to chyba jak wmasowuję oliwkę w skórę :) Narazie wszystko OK.

    Emilia88
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja głaskałam, bo nawet maleństwo bardzo to lubiło, ale teraz jak leżę w szpitalu z powodu regularnych skurczów w 29t ciąży mam kategoryczny zakaz głaskania, mogę co najwyżej położyć nieruchomo rękę.

  • Kama_88 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie można brzucha masować. Niedługie głaskanie nie powinno przyczynić się do większej ilości skurczy

    Czekamy na naszą niunię ♡
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem 4 dni po terminie i lekarz poza tradycyjnymi metodami zalecił mi intensywne potrząsanie brzuchem. Samo głaskanie nie wywołuje skurczy, pytałam położną, podobno gdyby tak było to kobiety na patologii ciąży w terminie nic innego by nie robiły tylko się masowaly i głaskały :)

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • Furszetia Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to prawda. Jak glaskałam brzuch w dniu przyjęcia do szpitala, dostałam lekki opiernicz, bo wywołuje to skurcze. Teraz staram się od tego powstrzymywać,ale jest mi smutno, bo miałam w ten sposób jakiś kontakt z małą, a teraz nic...

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 września 2018, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja głaskałam całą ciążę, pod koniec już bardziej intensywnie, jak minął 40 tydzień, a i tak poród mi ostatecznie wywoływali :P Nie wiem czy to ściemna, czy kwestia indywidualna, ale u mnie się nie sprawdziło :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ