X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr czy jechac na wakacje w 3 trymestrze?
Odpowiedz

czy jechac na wakacje w 3 trymestrze?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, mam dylemat: Termin porodu mam wyznaczony na 12 Sierpnia i bardzo chcialabym przed porodem jeszcze pojechac gdzies na wakacje... ale kurcze, troche tez sie boje i nie wiem czy powinnam... w koncu porod w ostatnich 4 tyg moze nastapic w kazdej chwili. Bardzo mnie kusza oferty zagraniczne, jak Chorwacja Czy Bulgaria... bede wtedy okolo 36 tygodnia ciazy, czy uwazacie ze moge bez problemu jechac czy raczej radzicie poczekac? dziekuje z gory za wszystkie rady :)

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenni, zależy jak znosisz ciążę. Zawsze warto też podpytać swojego lekarza co myśli na temat wyjazdu w Twoim konkretnym przypadku.
    Ja w 8. miesiącu wybrałam się z mężem na spontaniczną objazdówkę samochodem po Europie ;) Prawie 5000 km w kołach i codziennie po kilka-kilkanaście kilometrów w nogach. Czułam się rewelacyjnie, o wiele lepiej niż zalegając w domu - ale to mój przypadek, mój styl, moja ciąża. U Ciebie może być zupełnie inaczej.
    Z uniwersalnych rad mogę powiedzieć tyle, że do samolotu mogą Cię nie wpuścić, a w przypadku dłuższych tras samochodem rób sobie przerwy co 2 godziny na krótką gimnastykę.

    jenni lubi tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leticia wrote:
    Jenni, zależy jak znosisz ciążę. Zawsze warto też podpytać swojego lekarza co myśli na temat wyjazdu w Twoim konkretnym przypadku.
    Ja w 8. miesiącu wybrałam się z mężem na spontaniczną objazdówkę samochodem po Europie ;) Prawie 5000 km w kołach i codziennie po kilka-kilkanaście kilometrów w nogach. Czułam się rewelacyjnie, o wiele lepiej niż zalegając w domu - ale to mój przypadek, mój styl, moja ciąża. U Ciebie może być zupełnie inaczej.
    Z uniwersalnych rad mogę powiedzieć tyle, że do samolotu mogą Cię nie wpuścić, a w przypadku dłuższych tras samochodem rób sobie przerwy co 2 godziny na krótką gimnastykę.


    Dziekuje za Twoj komentarz :) Ja tez czuje sie swietnie w drugiej ciazy, tak jak w pierwszej nie mam zadnych problemow. Wiem, niestety ze na lot samolotem raczej szans nie ma, bardziej sie zastanawiam wlasnie czy robic sobie jakas dluzsza wycieczke samochodem, kusza mnie bardzo Wlochy ale moja mama jak to uslyszala to od razu zaczela sie zamartwiac ze co jesli ja tam urodze po drodze i tym podobne rzeczy ;) no i teraz ja sie martwie, a bylo tak pieknie ;)

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenni, a może zamiast zagranicznych podróży jakiś krótki odpoczynek w Polsce w tym roku? ;) Jednak te 4 tygodnie przed terminem, zmiana klimatu, otoczenia czy sama podróż może wywołać podświadomy stres, który przyczyni się do wcześniejszego porodu. W przyszłym roku też będą wakacje, ale zgodzę się że na takim etapie podróże lepiej uzgadniać ze swoim lekarzem :)

    jenni lubi tę wiadomość

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym nie ryzykował. Ja też marze o wakacjach ale w tym roku nie ma szans. Za kilka tyg poród a z dwulatkiem i maleństwem nie chciałoby mi się. Więc za rok gdzieś obowiązkowo pojedziemy już w czwórkę :-D

    jenni lubi tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Ci powiem tak... Wszystko zależy od Twojego samopoczucia i tego co powie lekarz. 36tc to trochę późno na planowany wyjazd, to tylko tydzień do ciąży donoszonej i decyzję powinnaś podjąć bezpośrednio przed wyjazdem po wizycie u lekarza, a wiadomo, że wypad gdzieś dalej będziesz chciała zaplanować, wpłacisz zaliczkę itd. Więc zapytaj ginekologa i jeśli możesz przyspiesz termin wyjazdu, albo podejdź do tego na luzie.. Na zasadzie jak będzie dobrze to skoczymy gdzieś bliżej na spontanie, a jak lekarz odradzi to zostaniemy w domu. Bo jak pobukujesz wszystko, a potem dwa dni przed wyjazdem lekarz Ci powie, że jednak nie, to będziesz rozczarowana i zaczniesz przeliczać ile rzeczy byś kupiła dziecku za stracone zaliczki.

    Ja na samym początku ciąży jeździłam na nartach, ale mało kto o tym wiedział, bo mi się nawet nie chciało słuchać wykładów na ten temat : P Lekarz pozwolił i pojechałam, musiałam tylko zaliczyć dodatkowe wizyty przed samym wyjazdem i po.

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, no to zostane w domu ;) Moze bedziemy robic jakies jednodniowe wypady po okolicy a dluzszy urlop zaplanujemy sobie na przyszly rok :)

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj kolega z liceum urodzil sie w... Japonii. Bo sobie rodzice podrozowali akurat LOL I to zawsze byl taki interesujacy fakt i temat to rozmow jak wyciagal dowod osobisty. Ale teraz po tych wszystkich latach jest to dla mnie jeszcze bardziej niewyobrazalne i mysle, ze osobiscie bym tak nie mogla. Bo ostatnia rzecz, ktorej pragne, to nie moc sie dogadac z personelem w szpitalu! Nie wyobrazam sobie zaczac rodzic w obcym kraju i miec ten mega dodatkowy stres bariery jezykowej. Juz nie wspominajac o kosztach porodu za granica lub faktu, ze raczej na wszelki wypadek pewnie byscie nie wzieli ze wszystkimi bagazami fotelika samochodowego dla noworodka. Nie wiem. Dla mnie kompletna abstrakcja taki wypad, ale zycie pokazuje, ze wszystko sie da ;)

    Wiol, jenni lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Moj kolega z liceum urodzil sie w... Japonii. Bo sobie rodzice podrozowali akurat LOL I to zawsze byl taki interesujacy fakt i temat to rozmow jak wyciagal dowod osobisty. Ale teraz po tych wszystkich latach jest to dla mnie jeszcze bardziej niewyobrazalne i mysle, ze osobiscie bym tak nie mogla. Bo ostatnia rzecz, ktorej pragne, to nie moc sie dogadac z personelem w szpitalu! Nie wyobrazam sobie zaczac rodzic w obcym kraju i miec ten mega dodatkowy stres bariery jezykowej. Juz nie wspominajac o kosztach porodu za granica lub faktu, ze raczej na wszelki wypadek pewnie byscie nie wzieli ze wszystkimi bagazami fotelika samochodowego dla noworodka. Nie wiem. Dla mnie kompletna abstrakcja taki wypad, ale zycie pokazuje, ze wszystko sie da ;)

    Faktycznie niezly hardcore :) Nie dosc ze porod w kraju ktorego jezyka sie nie zna, to jeszcze przeciez aby wrocic do kraju trzeba dziecku wyrobic wszystkie dokumenty, paszport a na to tez sie czeka. Czyli pobyt w danym kraju wydluza sie nagle nawet o 4-6 tygodni! i tam trzeba przeciez tez sie utrzymac, cos jesc, gdzies mieszkac... lepiej sobie chyba oszczedzic takiego stresu ;)

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenni na pewno mniejszy hardcore bylby na terenie UE, ale mimo wszystko... No nie wiem. Troche kosmos dla mnie takie eskapady ;)

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak dziewczyny piszą, wszystko zależy od tego jak czujesz się w ciąży i co na to Twój ginekolog.
    Ja w 7-mym miesiącu spędziłam 2 tygodnie pod namiotem na obozie i bez żadnego problemu byłam w stanie przechodzić nawet 15km dziennie :) oczywiście swoim tempem i w przyjemnej pogodzie. W 8-mym miesiącu jadę na tydzień w Bieszczady.
    Wiadomo, że to wszystko o czym piszę o wyjazdy "na miejscu", ale myślę, że jeśli, tak jak piszesz, czujesz się dobrze, to nie widzę żądnych przeciwwskazań :)
    Na wszelki wypadek warto jednak zorientować się czy w pobliżu miejsca pobytu znajduje się dobry szpital i nauczyć się (jeśli nie umiesz) chociażby sformułowania "jestem w ciąży, potrzebuję pomocy" w języku ich ojczystym ;p

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • nadziejastru Autorytet
    Postów: 1099 901

    Wysłany: 26 lipca 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 34 tygodniu się wybieram na tydzień, ale ja się czuje dobrze i jestem aktywna, codziennie ćwicze :) Ginekolog nie widzi przeciwskazań.

    201710081562.png
    <3 Julianek
    bfaregz2wr08gt7m.png
    01.04.2016r. Aniołek 12tydz [*] a myślałam, że robisz Mamusi Prima Aprilis... :(
  • Vienne Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 25 września 2020, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny obecnie jestem w 3 trymestrze ciaży i zastanawiam się gdzie się wybrać na wakacje.... Mianowicie mielismy wybrać się na wakacje jeszcze w lecie, ale tak się złóżyło, ze z różnych przyczyn nie udało się wyskoczyć. Chciałam wybrać się w góry, do Zakopanego, ale widziałam tyle osob i takie tłumy, ze po prostu nie miałam ochoty tam jechać.
    Aktualnie zastanawiam się nad wyjazdem jesienią. Czy ktoś moze był w naszych polskich Tatrach tej jesieni i napisze czy warto jest się wybrać czy jednak sobie odpuścic wyjazd?
    Brałam pod uwage zabukowanie sobie mieszkania https://www.zakopaneapartamenty.pl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2020, 12:37

  • kasiapodrozniczka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 26 lutego, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decyzja o wyjeździe na wakacje w trzecim trymestrze ciąży powinna być dokładnie przemyślana i skonsultowana z lekarzem, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Planując wakacje, warto wziąć pod uwagę własne samopoczucie i preferencje, unikając długich podróży i zapewniając sobie możliwość odpoczynku w komfortowych warunkach. Ja wiązy wybierałam Polskę zwłaszcza Zakopane https://infoturystyka.pl/noclegi,822,zakopane.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego, 15:32

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ