X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Co warto zrobić przed porodem?
Odpowiedz

Co warto zrobić przed porodem?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2013, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie życie też w pewnym sensie się zaczęło z pojawieniem się syna, ale nie powiedziałabym że wcześniej moje życie było bez sensu. Wraz z urodzeniem się syna po prostu zaczęło się dla mnie inne życie, które podoba mi się bardziej niż wcześniejsze, bo jest pełniejsze, czuję się bogatsza wewnętrznie a tego brakowało mi wcześniej mimo tz mieszkania za granicą, życia na walizkach miedzy krajami w podóżach i dużej dawki adrenaliny na zawodach moto. Nie nudziłam się, a jednak dziecko często sprawia, że kolejne i kolejne kobiety zaczynają gadać tak samo- do zżygania nudnie dla bezdzietnych i młodych pełnych ambicji i marzen o karierze i zwiedzaniu swiata, że dziecko dopiero otworzyło im oczy, że dziecko zmieniło sens życia na lepsze itp... dla bezdzietnych, nieplanujacych chwilowo dzieci to brzmi jak mętny bełkot, paplanina najaranych hormonami bab... a i tak sami zaczna tak mowic za pare lat :P czy to nie jest zabawne? :P

    Mnie meczy wstawanie w nocy, chodze potem jak zombie, jstem niemiła, nie grzeszę też cierpliwością, choć chciałabym jej mieć więcej, po ojcu jestem troche nerwowa, ale zobaczcie jak mnie wchłonął temat macierzyństwa... od 3 lat to moja pasja numer jeden, a nie jak kiedyś off-road, jazda konna, podróże i języki. Nigdy nie myślałam, że tak wpadnę jak śliwka w kompot w taki temat.


    Odpłynełam widze od tematu... co zrobic przed porodem? Tuż przed?... nażreć się kebabów! :P A jak nie macie jeszcze dzieci to codziennie chodzić do kina, teatru i... czytac ksiazki, leżęc w łóżku i się opierdzielać cały dzień, jak długi i szeroki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2013, 21:59

    michaela, m_f, blueberry, Asi, Amicizia, anilorak, Makcza, Elle, rubi67, doris85, Bergo, aaaa09 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2013, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwłaszcza z tymi kebabami się zgodzę :D

    Suzy Lee, Asi lubią tę wiadomość

  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 1 października 2013, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie tez brakuje kebabow, a jak wychodze z domu ,to widze az kilka miejsc z kebabem i czuje zapachy hehe.choc obecnie mam ciagle ochote na slodkie i powstrzymuje sie, jedynie w weekend pozwalam sobie na slodkosci.

    z tym kinem to prawda, trzeba chodzic poki ma sie okazje -my akurat duzo chodzilismy ,gdy bylam w ciazy -czesto z mezem ,czasem sama w dzien jak maz w pracy byl.
    ostatnio maz zaproponowal ,zebym poszla do kina, ale jakos nie mialam ochoty

    eforts lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 1 października 2013, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe zgadzam sie z wami dziewczny nie ma to jak amcierzynstwo :D doczekac sie nie moge,chociaz troszke sie tego boje, ale zawsze o tym marzylam, chyba anwet bardzij ni o weselu i małżeństwie samym w sobie, tylko raczej środku do tworzenia takiej fajnej normlanej pełenej rodzinki, któej samma niestety nie miałam.

    Ciąże na prawe cięzko znosiłam szczególnie do połowy ale w życiu bym tego ne zamieniłą z niczym innym, teraz jeszcze ciesze się ruchami synka w brzuchu, bo wnet juz mi sie to skonczy, a zaczneiw stwanie, ale wreszcie będe mogła go tulić do siebie.

    I nasz mały cud zmieniłą nam diametrlanei zycie, M. w koncu zdecydowal sie na kupno mieszkania, ja znalzłąm prace i widze jakis kolejny cel w zyciu do zrealizowania, bo akriera i praa nigdy mnie nie kręciły, ale wychowanie nowego człowieczka, to to już na prawde wielkie wyzwanie :)

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 1 października 2013, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i póki moge uzywam sobei na słodkościach, głównie czekoladce :) i po porodzie na pewno zupełnie z neij nie zrezygnuje, ale będę musiała ograniczac. Ogólnei chyba najesc sie wszystiego co sie lubi a z czym trzeba uważac w ciązy. Jak wszelkie fasolki, groszki, smazone i niezdrowe jedzonko :D

    szkoda tylko ze . mi osttanio żałuje frytek.

    ooo i musze w koncu zjesc dobra pizze, szkoda tylko, ze taka najlepsza to az w Tarnowie u Włocha. Mielismy iedys w KRK ulubiona izzerie dobra i z wspomnieniami, nasze pierwsze spotaknie tam mialo miejsce, ale niestety ja zlikwidowali :( nazywałą sie nawet adekwatnei do nas, "Pod Amorem".

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • ap1526 Autorytet
    Postów: 1127 1184

    Wysłany: 14 maja 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2015, 12:45

    FeliceGatto, Renjaszek lubią tę wiadomość

    km5shdge5h821nxg.png
    qb3ckqi1w8eq80rq.png
    j36rxzdv03noids4.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 19 maja 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed porodem koniecznie trzeba doprowadzić się do porządku zaczynając od "
    dentysta
    fryzjer (farbowanie, podcinanie, odżywianie)
    kosmetyczka (masaż, manicur, pedicur)
    domowe spa - depilacja
    masaż krocza
    pranie i prasowanie nie tylko dziecięcych ciuszków
    zacerowanie wszystkich skarpetek, zaszycie wszystkich dziur

    a poza tym na mojej liście jest
    mycie okien
    reorganizacja pokoju plus dokładne porządki (wsyzstkie zakamarki trzeba odkurzyć)
    porządne zakupy, zapasy do zamrażalki

    :) a poza tym relaks i odpoczynek :)

    Camilia, suzi, Natalina, Helen lubią tę wiadomość

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • ap1526 Autorytet
    Postów: 1127 1184

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2015, 12:45

    km5shdge5h821nxg.png
    qb3ckqi1w8eq80rq.png
    j36rxzdv03noids4.png
  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 19 września 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od jakiegoś czasu uskuteczniam masaż krocza i basen, a poza tym zaczęłam zwolnienie - myślę, ze to przede wszystkim trzeba zrobić przed porodem

  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 22 września 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przymierzam się też do stosowania Baby and Mama Med, takich ziółek na Przygotowanie do porodu, teraz pije sobie szczęsliwą ciążę na zgagę i samopoczucie, a te drugie to bym zaczęła 6 tyg przed porodem, bo tak zalecają, żeby ułatwić sprawę - w sumie nie młoda juz jestem i mam nadzieję pomóc sobie jakkolwiek i czymkolwiek sie da

  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 6 października 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja teraz przed drugim porodem piłam Przygotowanie do Porodu i faktycznie to mnie uspokoiło w ostatnich tygodniach i ciało jakieś takie bardziej rozluźnione było, warto bo poród po tych ziołach był łatwiejszy

    misiakowa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z rad koleżanki jeszcze dopiszę, że warto kupić dobry laktator, ponieważ ból pełnych piersi może doprowadzić do obłędu, ciuszki już w 2 trymestrze nabyłam i to był dobry pomysł, bo wyjście w listopadzie czy grudniu w poszukiwaniu ciuszków to ryzyko infekcji i zwyczajnie ciężko się chodzi z brzuchem, dużo nabyłam rzeczy przez internet i wychodzi prościej i taniej.
    Niestety, jem tyle co Małą pozwoli i to co nie chce wracać z żołądka.
    Odseparowałam się od ludzi, co to wszystko wiedzą lepiej i lubują się w snuciu dobrych rad, że jak urodzę, to dopiero zobaczę. Liczę, że zobaczę, że moje dziecko jest najpiękniejsze, a jak będzie płakać, to dla mnie.
    aaa Rozbawiły mnie rady: "Tylko nie kupuj za dużo." Pytam: "To znaczy ile?" Żadna konkretna cyfra nie padła!

    Gosiak lubi tę wiadomość

  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zalowalam, ze mało obiadow pomrozilam dla meza :P

    Nisia2901 lubi tę wiadomość

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a7fbcff2da2b3805b369392bd8f9be49.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja proponuję zachartować brodawki są różne jego sposoby gdyż przez pierwszy miesiąc karmienie jest bolesne, a drugie to proponuje sobie zmienić tryb życia czyli mam na myśli wstawanie w nocy na 10 minut co 3 godziny a w dzień co trzy godziny siąść na tyłku i nic nie robić też przez 10 minut. To jest okazja do tego żeby sobie ułożyć plan dnia jak dziecko przyjdzie na świat. Jedno wiedz nie wyśpisz się na zapas i tego bądź pewna. Nawet jeśli dziecko prześpi ci w nocy 6 godziny to i tak przy karmieniu piersią trzeba ściągnąć pokarm aby nie doszło do nawału potem do zapalenia piersi i jego ropnia. Może uda ci sie przygotować organizm początkowo do nowego trybu i ustalić sobie nowy rozkład dnia.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2017, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed porodem zrobiłam sobie listę formalności, które trzeba załatwić po porodzie bo później może nie będę miała do tego głowy, a dla męża przyda się co trzeba załatwić. Wbrew pozorom wyszło tego sporo :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ