X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr cholestaza w ciąży
Odpowiedz

cholestaza w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 25 września 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie mamusie,
    Czy którakolwiek z Was miała podczas ciąży problemy wątrobowe (kiepskie wyniki, ból) i została zdiagnozowana pod kątem cholestazy.
    Zastanawiam się czy jako jednej z nielicznych zostało mi to "zprezentowane", czy może znajduje się na forum inna mama, która boryka się z podobnym problemem?

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 września 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem jeszcze w 1 trymestrze, ale kilka dni temu kolezanka mi opowiadala, że miala cholestaze w 1 ciązy. Nic ją nie bolalo, jedynie swędzenie calego ciala i wyniki. Miala specjalną dietę, i wszystko skonczylo się dobrze. Mowila, ze jest to bardzo częsta przypadlosc w III trymestrze, sporo jej kolezanek tez mialo. Nie jest to grozne poki się nie zaniedba. Po ciązy jak reką odjąl.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 30 września 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, u mnie też podejrzenie cholestazy. Próby wątrobowe wyszły w normie, bilirubina też, kwasy żółciowe wysokie. Oprócz tego duża opuchlizna, lekko podwyższone ciśnienie, lekkie swędzenie rąk i nóg i ból pod prawym łukiem żebrowym. Czekam jeszcze na usg jamy brzusznej w poniedziałek i dopiero wtedy mój lekarz podejmie decyzję co dalej. Okropnie się stresuję :-(

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 3 października 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka, u mnie na całe szczęście okazało się, że to nie cholestaza. Mimo takich samych objawów jak wymieniłaś, kwasy okazały się być w normie. Podejrzenie było z powodu zbyt wysokiego ALP we krwi, cały czas się podnosi, ale przynajmniej w maluszkiem wszystko w porządku

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 4 października 2017, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jednak cholestaza. Raz w tygodniu badania krwi, dieta i cierpliwość. Dzięki Bogu nie mam kamieni w woreczku żółciowym, co początkowo podejrzewał mój lekarz. Dopóki próby wątrobowe mam w normie i kwasy nie rosną jakoś drastycznie mam po prostu trzymać dietę i robić badania. Jeśli się pogorszy to możliwe, że położą mnie do szpitala na resztę ciąży

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 4 października 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy mnie położyli to miałam trzy razy dziennie ktg i usg. Mimo to trzymam kciuki abyś jednak nie musiała być na oddziale do końca.

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • didi31 Autorytet
    Postów: 368 209

    Wysłany: 18 października 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka wrote:
    U mnie jednak cholestaza. Raz w tygodniu badania krwi, dieta i cierpliwość. Dzięki Bogu nie mam kamieni w woreczku żółciowym, co początkowo podejrzewał mój lekarz. Dopóki próby wątrobowe mam w normie i kwasy nie rosną jakoś drastycznie mam po prostu trzymać dietę i robić badania. Jeśli się pogorszy to możliwe, że położą mnie do szpitala na resztę ciąży

    Mam pytanie, czy oprócz wyników wskazująch na cholestaze co jeszcze ja potwierdziło? Mnie swedza dłonie głównie palce i grzbiet stóp. Mam wysypkę taką kaszke jak znaczne drapac to się można wściec!

    szczęście x2 : ) 2k2o
    21.12.2017 ! Zośka i Jaś
    (ur. 37+6)
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 21 października 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko wyniki miałam nieprawidłowe i lekkie swędzenie rąk i nóg, ale trzymam bardzo lekkostrawną dietę i kwasy żółciowe spadły do normalnego poziomu :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2017, 19:41

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • MamaIgi Ekspertka
    Postów: 171 179

    Wysłany: 26 marca 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aspat, alat, biluribina, GGTP i juz nie pamietam ktore jeszcze, jednak to są wazne badania, które z pewnoscią potwierdzą, bądź wykluczą cholestazę.

    Mnie dopadło w pierszej ciązy w 32 tc. Początki były takie, że dokuczał mi świąd nóg i rąk, który nasilał się nocą. Drapałam się tak, że miałam przeczosy, podskórne wylewy i krwiaki. dwa dni pozniej mialam wizyte. Zrobiono mi od razu na cito próby wątrobowe, tego samego dnia dostałam skierowanie do szpitala. od tamtej pory córka była monitorowana praktycznie kilka razy dziennie. KTG i usg, w 36 tc ordynator powiedzial, ze wyniki pomimo brania leków- są coraz gorsze, tętno małej coraz słabsze nie kazał mi nic jeść. Poinformował mnie wtedy, ze jeszcze tego samego dnia zrobią mi CC. Córa urodziła się z wagą 2680 i 49 cm. Dostała 10 pkt. Tydzien po porodzie moje wyniki bardzo się polepszyly- a miesiąc po, wszystko było juz w normie.
    OBecnie jestem w 2 ciązy i przeraza mnie sama mysl, ze sytuacja z cholestazą moglaby się powtorzyc. ;/

    svchqqmzofzw4a0r.png
    Córka Igusia 13.03.2014 - 4 latka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już dwa razy próby wątrobowe, bo lekarza zaniepokoiło to, że drapię się przez sen aż strupy miałam. Opuchlizna w ostatnim czasie mega. Ale wyniki nadal ok.

  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 10 lipca 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam podobne objawy, lekarz zlecil zrobienie prób wątrobowych, ktore wyszly ok. Ale widze ze piszecie jeszcze o kwasach, mozecie napisać konkretnie jakieto badanie, bo chyba dorobie je na własną rekę tak jeszcze na szybko przed wizytą.

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • szpilka1985 Debiutantka
    Postów: 11 10

    Wysłany: 29 lipca 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy333 wrote:
    Dziewczyny mam podobne objawy, lekarz zlecil zrobienie prób wątrobowych, ktore wyszly ok. Ale widze ze piszecie jeszcze o kwasach, mozecie napisać konkretnie jakieto badanie, bo chyba dorobie je na własną rekę tak jeszcze na szybko przed wizytą.
    chodzi o kwasy żółciowe

  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szpilka1985 wrote:
    chodzi o kwasy żółciowe

    Dzięki, na szczeście wyszly dobrze, nawet poniżej normy:)

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • Kolorowapani Ekspertka
    Postów: 178 172

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a to swedzenie dloni i stop towarzyszylo wam caly czas? Bo mi dokucza czasem pare dni a pozniej przerwa.. no i nie mam az tak zeby jakies krwiaki i strupy. Ale i tak niepokoi. Wizyte mam dopiero za tydzien


    f2w390bvbt1an0rs.png
    Aniołek. 14tc. Lipiec 2017. Tęsknię
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolorowapani wrote:
    Dziewczyny a to swedzenie dloni i stop towarzyszylo wam caly czas? Bo mi dokucza czasem pare dni a pozniej przerwa.. no i nie mam az tak zeby jakies krwiaki i strupy. Ale i tak niepokoi. Wizyte mam dopiero za tydzien
    Mnie swedzialy tylko łydki, a jednak wyszła cholestaza. To choroba zagrażająca życiu dziecka, warto dla świętego spokoju zrobić próby i kwasy na własną rękę, a nie czekać do wizyty

    Amy333 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ