X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Brzuch - czym smarujecie ?
Odpowiedz

Brzuch - czym smarujecie ?

Oceń ten wątek:
  • Czarniawa Koleżanka
    Postów: 59 25

    Wysłany: 3 października 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smarowałam w pierwszej ciąży Mustellą, oliwką nivea, olejem babasu, olejem arganowym, bio-oilem, balsamem babydream, perfecta mama - zmieniałam, jak tylko skonczyło się opakowanie i nic to nie dało. Wydałam kupę kasy na te kosmetyki, a w 35 tc wyszły mi rozstępy na całym brzuchu aż po pępek, udach i piersiach. Do tego skóra strasznie swędziała, wiec wiedziałam, że coś się szykuje ;-). Teraz używam tylko oliwki Johnson w sprayu, bo łatwiej się nakłada i to tylko po to, żeby skóra nie swędziała, bo u mnie to już nie ma czego ratować. Cóż, taka moja uroda ;-)

  • linka89 Ekspertka
    Postów: 249 117

    Wysłany: 3 października 2016, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też słyszałam od niektórych, że jak ktoś ma skłonność do rozstępów, to żaden kosmetyk nie pomoże... Ja póki co 37 tc nie widzę niepokojących oznak i grzecznie smaruję się nadal. A bałam się, że będzie gorzej - bo w okresie dojrzewania porobiły mi się na biodrach i udach:/

  • Dee Koleżanka
    Postów: 48 21

    Wysłany: 3 października 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamusie, ja 3 ciąża i nie mam na brzuchu rozstępów, oby już się nie pojawiły. W 1 ciąży smarowałam sie vichy, w 2 i teraz zwyklymi balsamami lub oliwką tak jak i w czasie nie bycia w ciąży. Wydaje mi się, że jednak predyspozycje mają znaczenie i tempo rozciagania skóry. Mi w 1 ciąży biust urósł strasznie i szybko o 2-3 rozmiary i zrobimy mi się rozstępy mimo używania vichy również na biuście. W 2 ciąży i teraz nie pojawily się nowe już a stare dawno zbladły i oby nic się nie pojawiło. Chyba rodzaj tkanki ma znaczenie i żadne cudne specyfiki tego nie zmienią.

    ymiavr4.png
  • Abata Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 4 października 2016, 00:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie ciężko znaleźć jest w tej kwestii jakaś regułę. Mi brzuszek rósł co jakieś 2 miesiace przez 3-5dni i potem miałam cała skórę w rozstępach czerwonych na plecach, piersiach i brzuchu. Do tego mam skórę atopowa i swedzialo okrutnie. Zwykły balsam za 20 złotych do ciała mi nie pomagał i przypadkiem trafiłam na palmersa uffff bo już sobie włosy z głowy rwałam:)

    Dee lubi tę wiadomość

  • Dee Koleżanka
    Postów: 48 21

    Wysłany: 4 października 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abata a powiedz czy ten palmers rozjaśnia powstale i likwiduje ?

    ymiavr4.png
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 19 października 2016, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja praktycznie od początku ciąży smarowałam się: balsamem babydream na rozstępy, potem oliwka z hipp ale te specjalna dla kobiet w ciąży, a ostatnio zwykła oliwka z hipp. Jestem w 36 tc i jak na razie (odpukać) zero dodatkowych rozstępów, ale myślę, że bardzo duży wpływ mają na to geny, mojej mamie dopiero przy drugiej ciąży wyskoczyły pojedyncze rozstępy na brzuchu.

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 19 października 2016, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) to moja pierwsza ciąża, od początku smaruję się tylko i wyłącznie olejem kokosowym. narazie zero rozstępów w miejscach które smaruję. zaniedbałam trochę biust i pojawiły mi się rozstępy, zaczęłam smarować olejem i są już bledsze i mniej widoczne. Więc chyba jest to specyfik skuteczny :)

  • anitka9090 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 30 października 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam masło z firmy nacomi mam takie na rozstępy o waniliowym zapachu z olejem migdałowym jest na bazie naturalnych składników i super natłuszcza. Narazie 35 tydz i rozstępów brak chociaż tez słyszałam ze jak sa skłonności to nie ma mocnych...

  • emilka88 Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 9 lipca 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja polecam codziennie wieczorną ciepłą kąpiel z dodatkiem dwóch łyżek oliwy z oliwek. Ręcznie wybełtać w wodzie, wejść do wanny i masować całe ciało gąbką. U mnie się sprawdza : ciało jest ładnie nawilżone i natłuszczone - nie trzeba już żadnego kremu bo efekt jest już osiągnięty. Ciało wycieram ręcznikiem. Polecam, naturalna metoda bez żadnej chemii i efekt dużo lepszy niż najdroższe kosmetyki przeciw rozstępom.

    Emilia88
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 10 lipca 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zależności od tego jak "czuję" skórę na brzuchu, używam zamiennie olejku dla mam z Tołpy lub tłustego kremu oliwkowego z Ziaji. NA większość innych produktów mam nadwrażliwość. Myślę, że trzeba po prostu dostosować produkt do siebie.

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 10 lipca 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam tylko balsamu PALMERS (raz dziennie przed snem). Do tej pory żadnych rozstępów:).

    Wpinka lubi tę wiadomość

    zrz6i09kmg998aky.png
  • Datura1986 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 lipca 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Używam tylko kosmetyków Palmers masełko i balsam na rozstępy. Na chwilę obecną tydzień 35 ciąża mnoga zero objawów Ale zobaczymy jeszcze czy nic nie wyjdzie.

  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 11 lipca 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamietajcie, zeby smarowac i masowac po porodzie. Wtedy też wychodzą.

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 11 lipca 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dużą skłonność do rozstępów i jak tylko dowiedziałam się o ciąży smaruję się na zmianę koncentratem Palmersa i oliwką Mustella - obecnie zaczynam 40tc i nie mam rozstępów ale to tylko połowa sukcesu bo mogą się jeszcze pojawić po porodzie :/

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam smarować brzuch jak tylko zaczęłam 4 miesiąc (mogłam zacząć wcześniej, ale akurat wtedy leżałam w szpitalu i ostatnie o czym myślałam, to smarować brzuch czymkolwiek). Na początku była to Ziaja Mamma Mia, potem serum przeciw rozstępom z Lirene, teraz dwa produkty z Palmersa na zmianę: balsam w opakowaniu z pompką i taki bardzo skoncentrowany krem, pod prysznicem oczywiście oliwka z Hipp i olejek z Babydream. Czy mam rozstępy? Mam, i to cholernie dużo... W moim przypadku smarowanie na nic się nie zdaje. A trochę mi jeszcze zostało do porodu.
    Co ciekawe, rozstępy mam jak na razie tylko na brzuchu. Piersi nie smaruję i nie mam na razie nic, więc nie wiem, od czego to jest zależne.
    Czy się tym przejmuje? Nie, bo już nic z tym nie zrobię, a naprawdę są gorsze problemy niż rozstępy po ciąży. Ważne, żeby dziecko było zdrowe.
    A rozstępy to taki nasz unikalny kod kreskowy ;)

  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 25 lipca 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z całego serca mogę polecić firmy Hipp Massageol Sensitive i Efektimy Mama-Care Kuracja zapobiegająca rozstępom.
    Dwa nie tak drogie produkty, a do dzisiaj nie pojawił mi się jeszcze żaden brzydki pasek.
    Chociaż wiadomo, że u każdej z nas może być różnie :)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • malami1 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 26 lipca 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja smarowałam kremem Gerber teraz stosuje Mama Care z Efektima.

  • Wpinka Przyjaciółka
    Postów: 63 49

    Wysłany: 29 lipca 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też polecam produkty Palmers - 32 tydzień i zero rozstępów, zamierzam kupić produkty tej firmy również dla maleństwa :) Słyszałam, że najlepiej na rozstępy sprawdzają się produkty z dużą ilością masła Shea.

    a88e25d763.png
  • Arewena Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja smaruje na zmiane olejkiem migdałowym, kokosowym i masłem shea. To moja trzecia ciąża i brzuch mam cały w rozstepach. Za to siostra męża (również trzy ciąże) niczym nie smarowała i nie ma ani jednego (Teściowa też nie miała z tym kłopotu). Dużo dają predyspozycje.

  • milkaa6 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozstepy to raczej sprawa indywidualna, i czy bedzie sie uzywalo kremow drogich czy tanich to jezeli ktos ma tendencje to i tak`sie beda pojawialy, moga jedynie pod wplywem kremow byc lagodniejsze, jasniejsze czy płytsze. ja mam tendencje do rozstepow, ale odziwo teraz w 36 tygodniu ciazy na brzuchu ani jednego, od 5 miesiaca uzywam balsamu PALMER'S i polecam kazdej przyszlej mamie!

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ