X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Ból spojenia łonowego
Odpowiedz

Ból spojenia łonowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • jamajka Ekspertka
    Postów: 176 121

    Wysłany: 16 maja 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem w 29 tc. Od mniej więcej 20 tygodnia czuję ból spojenia łonowego, znośny mniej lub bardziej, ale od około tygodnia z bólu nie jestem w stanie przewrócić się w łóżku na drugi bok czy też wstać. Nie mogę też podnieść jednej nogi przy lekkim pochyleniu się - ubierać się mogę tylko na siedząco, bo stojąc przez ten ból nie potrafię nawet założyć bielizny.
    Przy chodzeniu nie ma aż takiej tragedii, jakoś się toczę do przodu.
    Czy takie objawy mogą świadczyć o rozejściu spojenia łonowego? Wizyta u lekarza prowadzącego ciążę za niecałe 2 tygodnie, zastanawiam się czy jest sens zawracać mu tym wcześniej głowę.

    Podobno już urodziłam... Przynajmniej karta ciąży tak twierdzi ;)
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 16 maja 2016, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zawracała jak najszybciej...

    Kasia2406 lubi tę wiadomość

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 16 maja 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że powinnaś pójść szybciej do lekarza. Chociaż u mnie bóle spojenia pojawiły się gdzieś w połowie ciąży, ciężko mi czasami chodzić, z przewracaniem się na łóżku też mam problem, mój gin powiedział, że dziecko swoje już waży i sposobem na to ma być odpoczynek. Ja bym jednak dla spokojnosci poszła do lekarza szybciej.

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • Asia_30 Autorytet
    Postów: 361 248

    Wysłany: 16 maja 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mnie boli to spojenie :/ Najgorzej jest po nocy jak juz rozruszam to jakos daje rade o rozkladaniu nog juz nawet nie mysle hehe :D

    mloda1995 lubi tę wiadomość

    klz9df9hph2l42tn.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 16 maja 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo ale nie konsultowałam tego z lekarzem :/ dajcie znać jak któraś czegoś się dowie :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2016, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dokladnie to samo miałam w pierwszej ciąży i w tej teraz . Konsultowałam z ortopedą. I ta jak i poprzednia ciąża z tego powodu zakończą sie przez CC . Przy porodzie naturalnym jest duże zagrożenie pęknięcia spojenie a wtedy co najmniej miesiąc trzeba leżeć w gipsie . Lepiej to skonsultujcie . Ale nie ma co sie stresować bo kazdej rozchodzi sie spojenie byle nie za bardzo.

  • jamajka Ekspertka
    Postów: 176 121

    Wysłany: 19 maja 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u swojego lekarza i u ortopedy. Nie mogę rodzić naturalnie :(

    Podobno już urodziłam... Przynajmniej karta ciąży tak twierdzi ;)
  • Asia_30 Autorytet
    Postów: 361 248

    Wysłany: 19 maja 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jamajka wrote:
    Byłam u swojego lekarza i u ortopedy. Nie mogę rodzić naturalnie :(
    Ojej :/ czyli jednak powazna sprawa to ja tez powiem o tym lekarzowi ciekawe co u mnie powie

    Kasia2406 lubi tę wiadomość

    klz9df9hph2l42tn.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 19 maja 2016, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dokładnie to samo, ból był koszmarny, nie mogłam się w nocy przekręcić, ubrać, założyć spodni na stojąco i ogólnie to był DRAMAT... Nic mi się nie rozeszło, urodziłam naturalnie :) Widocznie taka natura niektórych kobiet, że boli bardziej.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • jamajka Ekspertka
    Postów: 176 121

    Wysłany: 21 maja 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, każdy odczuwa inaczej ból, jednak jak widać po moim przypadku, lepiej zawsze zgłaszać wszystko lekarzowi ;)

    Podobno już urodziłam... Przynajmniej karta ciąży tak twierdzi ;)
  • chcedrugiedziecko Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 21 maja 2016, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy drugiej ciazy tez mialam okropne bole spojenia ale od 34tyg urodzilam w 38 silami natury ale z bolami krzyzowymi... myslalam ze ugryze lozko ;) tak czy inaczej lepiej poinformowac lekarza lepiej niech sprawdzi czy spojenie sie nie rozchodzi. Pozdrawiam was serdecznie i oby jak najmniej bolow :)

    f2wl15nmw9q6c2zd.png
    3i498u69sr6ymp6n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam ten problem. Lekarz powiedział, że jest to spowodowane luzowaniem się więzadeł, ponieważ mniej więcej od 24 tyg uwalniana jest w większej ilości prolaktyna, która odpowiada za rozluźnianie się więzadeł itd. Teraz jestem w 32 t.c. i ból jest mniejszy, ale nadal odczuwalny.

  • Sanna Autorytet
    Postów: 815 1233

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez od paru tygodni mam bóle spojenia łonowego, utrudniają zycie nie powiem ale jak zglosilam ten fakt lekarce to powiedziała ze to nie jest wskazanie do cc, co innego ze u nas mały leży jeszcze miedncowo 34t czekamy do 36 t i zobaczymy co się będzie dzialo :)

    74di4z174lr410ce.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz też twierdzi, że takie bóle są normalne i nie badał mi spojenia czy nie zlecał wizyty u ortopedy. Powiedział, że przy rozejściu boli tak, że nie da się wstać, leżeć, spać i po prostu to jest koszmarny ból. Mój był koszmarny, ale mogłam spać i chodzić ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • ania1802 Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 1 września 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie aktualnie 28 tydzien, od kilku tygodni walcze ze spojeniem. Narzeczony musi mnie wypychac z lozka bo sama sie nie podniose. Ginekolog zalecil wizyte u ortopedy i tu mam pytanie do dziewczyn, ktore taka wizyte odbyly. Co on konkretnie bada? Bo boje sie, ze ponarzekam na bol a on od razu da mi skierowanie na cc a ja NIE chce rodzic przez cesarke ;p

  • aaniluap Autorytet
    Postów: 322 257

    Wysłany: 3 września 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2020, 10:11

    ania1802 lubi tę wiadomość

    02502cdf1c.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ