X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Balonik Epino do rozciągania krocza
Odpowiedz

Balonik Epino do rozciągania krocza

Oceń ten wątek:
  • sawasia Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak tam poród po ćwiczeniach? efekt zamierzony?

    i drugie pytanie: a jak powrót do "rozmiaru" po porodzie... czy takie rozciąganie nie jest trwałe?

    J
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sawasia wrote:
    Dziewczyny, jak tam poród po ćwiczeniach? efekt zamierzony?

    i drugie pytanie: a jak powrót do "rozmiaru" po porodzie... czy takie rozciąganie nie jest trwałe?
    Ja jeszcze w dwu paku, ale jak urodzę na pewno sie podzielę wrażeniami:-) Czekaj na wpis:-)

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Agata26 Ekspertka
    Postów: 170 52

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jeszcze z brzuchem. Jestem pełna nadziei co do efektów, z resztą psychicznie, pod względem strachu przed porodem już jest lepiej :]

  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4 tyg. spokojnych ćwiczeń i dzisiaj 30 cm udało się pokonać:-)

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Agata26 Ekspertka
    Postów: 170 52

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Julita :) u mnie 25 licze że jutro pójdzie kolejny cm.

  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata26 wrote:
    Gratulacje Julita :) u mnie 25 licze że jutro pójdzie kolejny cm.
    Życzę powodzenia:-) Nie zrażaj się jak przez kilka dni nic nie drgnie, Ja miałam taki kryzys, ale powoli do przodu. Od 27 cm też lekko krwawię podczas ćwiczeń podejrzewam że z nadżerki, która w ciąży Mi się powiększyła i nawet podczas badania wziernikiem Zawsze plamię. Niecierpliwie czekam na poród i mam nadzieję,że będzie naturalny.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 10 września 2016, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wynik przed porodem to 30 cm, ale niestety nie było mi dane sprawdzić jak krocze zachowa się przy przejściu główki,bo ze względu na brak postępu porodu (rozwarcie na 1 palec mimo podania oksytocyny i tak po 12h takie samo rozwarci mimo intensywnej akcji skurczowej) wykonano mi cięcie cesarskie.

    Podczas porodu nie można wszystkiego niestety przewidzieć . Mimo to bardzo polecam balonik dał mi on taki komfort psychiczny, przynajmniej na początku pobytu na porodówce. Nie bałam się rodzić bo wiedziałam,że jestem przygotowana na poród naturalny. Natomiast natura za szwankowała i tak też się czasem zdarza:-(

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Nora90 Znajoma
    Postów: 18 5

    Wysłany: 30 września 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na półce też już leży balonik aniball. Za jakieś 3 tygodnie wezmę się za ćwiczenia. A czy używałyście do tego jakichś żeli intymnych?

  • LuckyMe Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 9 października 2016, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam żelu do USG.

    Aniołek 9/2014 [*]

    3jgxe6hhf4nd2mmr.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ćwiczenia z epino dały rewelacyjny rezultat. Byłam bardzo ciasna przed ćwiczeniami 4cm!), doszłam do 10,5cm przed porodem. Poród miałam dość trudny bo musiałam szybko przeć bez oszczędzania krocza (mały miał deceleracje). Urodziłam w 3 skurczu partym, bez naciecia krocza i pękłam tylko na 2 powierzchowne szewki. Także rewelacyjnie ;) teraz tez będę z nim ćwiczyć ;D

    Co do rozmiaru po porodzie: nie da się uniknąć zmian, dla mnie sex jest przyjemniejszy :)

    Do epino używałam zelu Feminum Active.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2016, 15:06

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olutka89 wrote:
    A ja uważam, że natura już nas tak skonstruowała, że podczas tego pierwszego etapu porodu szyjka i krocze same się w swoim rytmie przygotuja na rozwarcie. Po co powodować sobie wcześniej ból i dyskomfort, dodatkowo narażając się na infekcje. Bądź co bądz jest to poważna ingerencja w organizm i nasze strefy intymne. A to czy będzie nacięcie czy nie to loteria. Nawet mamy masujące krocze nie zawsze się przed tym przestrzega, a co jeśli będzie cc? Wtedy i kasa i starania idą na marne. Ale to tylko moje zdanie na ten temat.

    A co to dla ciebie jest nacięcie jak nie poważna ingerencja? Chcesz pekac- twoja sprawa. Ból tyłka i infekcja w pologu murowana. Dużo lepiej trochę się porozciągać niż potem płakać z bólu opiekując się noworodkiem.

    polkosia, Isia86 lubią tę wiadomość

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Gosia_28 Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 19 listopada 2016, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa wrote:
    A co to dla ciebie jest nacięcie jak nie poważna ingerencja? Chcesz pekac- twoja sprawa. Ból tyłka i infekcja w pologu murowana. Dużo lepiej trochę się porozciągać niż potem płakać z bólu opiekując się noworodkiem.

    Dokładnie! Nigdy nie wiesz co Cię spotka na porodówce, ale przynajmniej wiesz, że zrobiłaś wszystko, co mogłaś żeby sobie pomóc.
    Komfort psychiczny jest dla mnie bezcenny.


    3jgxdqk381ps8xyu.png

    Isia86 lubi tę wiadomość

    Miłoszek <3 Już niedługo.
  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do dziewczyn, które używały balonika - piszcie czy ćwiczenia przełożyły się na wymierny efekt podczas porodu - brak nacięcia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2017, 13:49

    dev319pr___.png
  • wrześniówka 2017 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi w szkole rodzenia położne mówiły, żeby nie używać absolutnie tego balonika. Ponoć łatwo rozciągnąć krocze, ale gorzej potem je obkurczyć...

  • elcia_aa Autorytet
    Postów: 402 431

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od którego tyg się z tym balonikiem ćwiczy? W tym tyg zaczynam 36 czy to nie za późno?zanim zamówię i przyjdzie? Póki co robie masaż ale nie jestem pewna czy dobrze bo są różne te masaże. Ja znalazłam jakiś filmik i wg niego robię, ale jak czytam opisy to wygląda to jakby inaczej :|

    I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego, co wiem wystarczy jakieś 3 tygodnie przed terminem zacząć ćwiczyć.

    elcia_aa lubi tę wiadomość

    dev319pr___.png
  • elcia_aa Autorytet
    Postów: 402 431

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest tu ktoś jeszcze oprócz mnie i fiu fiu ?:) chciałabym się dowiedziec jak to z tą dezynfekcją, serio wystarczy tylko mydło i woda? :)

    I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
  • setti Ekspertka
    Postów: 195 233

    Wysłany: 4 września 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wrześniówka 2017 wrote:
    mi w szkole rodzenia położne mówiły, żeby nie używać absolutnie tego balonika. Ponoć łatwo rozciągnąć krocze, ale gorzej potem je obkurczyć...

    Ale rodząc dziecko też rozciągamy krocze! Nie ma co się oszukiwać.

    Elcia_aa, ja używam aniballa. Dezynfekowałam wg instrukcji - przed pierwszym użyciem wygotowałam przez dwie minuty, a po każdych ćwiczeniach starannie myłam gorącą wodą z mydłem. Po ostatecznym zakończeniu ćwiczeń też wygotowałam, wysuszyłam i starannie zabezpieczyłam przed zabrudzeniem.

    Dziś, po przeszło dwóch latach znów się wzięłam za ćwiczenia. Zdecydowanie łatwiej to przychodzi niż przed pierwszym porodem:) (przy okazji - za pierwszym razem nie było mi dane sprawdzić skuteczności ćwiczeń z tym wynalazkiem, bo musiałam rodzić na leżąco i z nacięciem :/ )

    jgf871u.png

    t6748sh.png
  • elcia_aa Autorytet
    Postów: 402 431

    Wysłany: 6 września 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ćwiczę od półtora tyg. ale zawsze się machę z tym pompowaniem i nie zawsze zwiększam obojętość :/ wkurza mnie to ale się nie poddaję i ćwiczę dwa razy dziennie gdy tylko mogę. Powodzenia! mam nadzieję, że tym razem Ci się uda skorzystać z ćwiczeń :)

    I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
  • coccolino Przyjaciółka
    Postów: 110 90

    Wysłany: 7 września 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjaciółka używała czeskiego. Urodziła bez nacięcia...czy to dzieki balonikowi nie wiadomo, ale chyba warto spróbować.

    3jgx3e3kvup8iows.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ