X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Balonik Epino do rozciągania krocza
Odpowiedz

Balonik Epino do rozciągania krocza

Oceń ten wątek:
  • zizi Ekspertka
    Postów: 190 150

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) przypadkiem trafiłam na ten "wynalazek" w necie, jak tez na jego czeski (ciut tańszy odpowiednik). Czy któraś z Was stosowała taką metodę rozciągania krocza lub słyszała opinie od kogoś, kto stosował? W necie opinii jest mnóstwo, wiele pozytywnych i wychwalających to "cudowne" urządzenie, ale nie mam pewności, czy ich sprawcami nie są producenci itp. Balonik jest bardzo drogi i nie chciałabym wywalać pieniędzy w błoto.

    f2w33e3ki0d6ir0o.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to może masaż krocza olejkiem migdałowym napewno tańsza opcja ;) i bardziej polecana przez położne :)

    80e684ff13.png
  • zizi Ekspertka
    Postów: 190 150

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masaz krocza na pewno:) ale opinie o b.e. chętnie poznam;)

    f2w33e3ki0d6ir0o.png
  • Monika A Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupilam balonik i cwicze od 37 tyg., zgodnie z zaleceniami. Troche pewnej sie czuje z nim. Skomentuje po porodzie, czy bylo warto, choc juz sam spokoj jest cenny...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To czekamy na wrażenia, bo jednak cena duża :-)

  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 1 marca 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam ten czeski aniball - jest trochę tańszy niż epinio ale zacznę ćwiczyć za półtora tygodnia i w sumie opinię będę mogła wydać po porodzie. Ale czuję się psychicznie pewniej.

    MadzikForever lubi tę wiadomość

  • MadzikForever Przyjaciółka
    Postów: 105 105

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilka wrote:
    Ja kupiłam ten czeski aniball - jest trochę tańszy niż epinio ale zacznę ćwiczyć za półtora tygodnia i w sumie opinię będę mogła wydać po porodzie. Ale czuję się psychicznie pewniej.

    Hej! Nie widziałam tego wątku wcześniej, i założyłam swój, dotyczący aniballa. Czy zechciałabyś napisać o swoich doświadczeniach? (Życzę dobrego, spokojnego i bezbolesnego porodu!)

    e5e0711e60433cce3cfb1fb777f1eb4d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • olutka89 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 5 lipca 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja uważam, że natura już nas tak skonstruowała, że podczas tego pierwszego etapu porodu szyjka i krocze same się w swoim rytmie przygotuja na rozwarcie. Po co powodować sobie wcześniej ból i dyskomfort, dodatkowo narażając się na infekcje. Bądź co bądz jest to poważna ingerencja w organizm i nasze strefy intymne. A to czy będzie nacięcie czy nie to loteria. Nawet mamy masujące krocze nie zawsze się przed tym przestrzega, a co jeśli będzie cc? Wtedy i kasa i starania idą na marne. Ale to tylko moje zdanie na ten temat.

  • kasiunienia Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 5 lipca 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy raz słyszę o czymś takim, ja się przygotowałam na masowanie. Chętnie bym spróbowała, ale cena jest odstraszająca i jakoś masowanie brzmi przyjemniej.

  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 21 lipca 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z masowaniem miałam problem, nie mogłam sięgnąć kciukami i masować, straszny dyskomfort czułam bo byłam przygięta i uciskałam brzuch:-(

    Kupiłam balonik ćwiczę na razie co 2 dzień. Początki były ciężkie nawet nie potrafiłam go sobie włożyć:-( bo wydawał mi się za duży i nie chciał wejść.

    Aktualnie jestem po tygodniu ćwiczeń (na razie co 2 dzień) i z obwodu 18 cm doszłam do 23 cm, przede mną do pokonania jeszcze 7 cm. Próbuję w różnych pozycjach i naprawdę na stojąco jest o niebo lepiej niż na plecach. Zobaczę jak to się przełoży na prawdziwy poród i postaram podzielić się wrażeniami:-)

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 23 lipca 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie używałam balonika, jedynie masaż krocza :) i córka urodziła się naturalnie z wagą 4150g bez nacięcia z małym obtarciem wewnątrz :) warto więc

    grzeszna24 lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Agata26 Ekspertka
    Postów: 170 52

    Wysłany: 25 lipca 2016, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie w zeszłym tygodniu przyszedł balonik Aniball, jestem po pierwszym treningu...nie jest łatwo, ale po przeczytaniu bardzo wielu dobrych opinii strasznie się zawzięłam i mam nadzieje że kolejne dni będą lepsze

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 25 lipca 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata26, ja jak pisałam wyżej, nie używałam balonika ale nawet przy masażu początek był ciężki... bolało... ale się uparłam i masowałam :) zaczynałam od 1 palca i było nieprzyjemnie a pod koniec masowałam 5 palcami :) dyskomfort minie :)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 25 lipca 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata26 wrote:
    Do mnie w zeszłym tygodniu przyszedł balonik Aniball, jestem po pierwszym treningu...nie jest łatwo, ale po przeczytaniu bardzo wielu dobrych opinii strasznie się zawzięłam i mam nadzieje że kolejne dni będą lepsze
    Ja też od niedawna ćwiczę z balonikiem i nie jest łatwo, ale mocno ufam,że się uda:-)

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita25 wrote:
    Ja z masowaniem miałam problem, nie mogłam sięgnąć kciukami i masować, straszny dyskomfort czułam bo byłam przygięta i uciskałam brzuch:-(

    Kupiłam balonik ćwiczę na razie co 2 dzień. Początki były ciężkie nawet nie potrafiłam go sobie włożyć:-( bo wydawał mi się za duży i nie chciał wejść.

    Aktualnie jestem po tygodniu ćwiczeń (na razie co 2 dzień) i z obwodu 18 cm doszłam do 23 cm, przede mną do pokonania jeszcze 7 cm. Próbuję w różnych pozycjach i naprawdę na stojąco jest o niebo lepiej niż na plecach. Zobaczę jak to się przełoży na prawdziwy poród i postaram podzielić się wrażeniami:-)

    Nie całe 3 tygodnie ćwiczeń i mamy 27 cm obwodu = 8,5 cm średnica:-)

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata26 wrote:
    Do mnie w zeszłym tygodniu przyszedł balonik Aniball, jestem po pierwszym treningu...nie jest łatwo, ale po przeczytaniu bardzo wielu dobrych opinii strasznie się zawzięłam i mam nadzieje że kolejne dni będą lepsze
    A jak tam Twoje postępy???

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Gwiazda38 Debiutantka
    Postów: 6 8

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie
    ja rodziłam już dwa razy , za każdym razem byłam nacina , zastanawiam się więc czy mogę sobie jeszcze pomóc i zapobiec ponownemu nacięciu poprzez masaż, moja ginekolog stwierdziła że mogę być nacięta po raz trzeci ze względu na poprzednie nacięcia , co o tym myślicie?

    Gwiazda38
  • Agata26 Ekspertka
    Postów: 170 52

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idzie powoli, ale nie poddaje się ćwiczę co drugi dzień, narazie mój maks przy wysunięciu to 23 cm. Mam nadzieję że przez najbliższy tydzień będzie z 26. Jest rzeczywiście coś w tym co piszą dziewczyny na wielu innych forach w tych ćwiczeniach nie chodzi tylko o centymetry ale o przygotowanie psychiczne, dla mnie to jest odkrycie po każdej sesji z balonikiem czuje się pewniejsza siebie, bardziej świadoma swojego ciała i tego jak pracować mięśniami żeby uniknąć pęknięcia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2016, 20:50

  • Agata26 Ekspertka
    Postów: 170 52

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita25 a jak u ciebie?

  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata26 wrote:
    Julita25 a jak u ciebie?


    Mój rekord to wypchnięte 28 cm ćwiczę codziennie wieczorem po prysznicu, ciało jest wtedy zrelaksowane i idzie fajnie. Wczoraj niestety chciałam iść na skróty i ćwiczyłam bez wcześniejszego prysznica i niestety obtarłam się i lekko plamiłam. przerwałam ćwiczenia i dzisiaj spróbuje jeszcze raz.

    Ja długo nie mogłam przeskoczyć 25 cm, a później to udawało się nawet 1 cm na dzień więcej niż poprzedniego dnia. Czuję taką satysfakcje z każdym cm większą i naprawdę dodaje to pewności siebie. Mam tylko nadzieje,że poród będzie przebiegał prawidłowo i będzie mi dane wykorzystać nabyte umiejętności.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ