X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Badanie prenatalne w 3 trymestrze
Odpowiedz

Badanie prenatalne w 3 trymestrze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lilijka30 Przyjaciółka
    Postów: 133 41

    Wysłany: 15 listopada 2015, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Mam pytanie, czy robilyscie w ciąży trzecie badanie prenatalne? W trakcie ciąży robiłam 2 badania, zgodnie z zaleceniami. I zastanawiam sie czy wykonać kolejne.
    Dwa badania wyszły dobrze wiec zastanawiam sie nad sensem wykonania następnego.

    Co wy zrobilyscie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2015, 23:18

    Lilijka30
  • Pati78 Autorytet
    Postów: 585 474

    Wysłany: 17 listopada 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robilam to trzecie, ale mialam takie wskazanie po pierwszym nieprawidlowym. Jesli masz robione czesto zwykle usg u swojego lekarza i poprzednie prenatalne nie wykazaly nieprawidlowosci, to mysle, ze nie ma sensu wydawac kasy.

    dqprj44jo5rhodwq.png
  • magdalena321 Autorytet
    Postów: 539 563

    Wysłany: 17 listopada 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 2 prenatalne i 3 już nie robiłam, u mojego lekarza prowadzącego mam robione usg co wizytę, czyli co 3 tygodnie i wszystko zawsze jest ok, także jeśli Ty nie masz wskazań do tego i wszystko jest ok, to myślę że nie ma sensu

    👧🏼🩷 Amelia 23.12.2015
    💔 cb 21.12.2023 (5tc)
    👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 5.08.2023

    👩🏻 31 l. (1993)
    👱🏼‍♂️ 44 l. (1980)

    Starania od: 12.2023

    💊 Omegamed optima start, Fertistim, Wit. C, Magnez, Cynk, Selen + Wit. E
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 18 listopada 2015, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja robiłam w pierwszej i drugiej ciąży każde czyli pakiet 3 badań i nie żałuję bo na każdym etapie widać coś innego. 3 Badanie uważam za dość ważne bo lekarz bada przepływy w tętnicach i inne ważne parametry. Do lekarza chodzę regularnie jednak każdy ginekolog nie skupia się na tych kwestiach co ten który wykonuje badania prenatalne. Dla mnie było to ważne badanie, ponieważ gdyby wykryto jakąś wadę chociażby serca to po porodzie od razu można podjąć leczenie a nie czekać na długą diagnostykę. Ale decyzja należy do Ciebie :)


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • grosz_ek Ekspertka
    Postów: 200 135

    Wysłany: 19 listopada 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione 2 prenatalne i USG prawie na każdej wizycie kontrolnej u ginekologa. Wszystko wskazuje na to, że maluszek rozwija się prawidłowo, więc 3 już nie robiłam. Ale to decyzja indywidualna

    1usai09kkfvyzb21.png
  • zabcia Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 listopada 2015, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam pierwsze - wyszło OK, drugiego nie robiłam, a potem poszłam na to ostatnie - i tam wyszła wada serduszka :( Dlatego ja bym zrobiła... ale to Twoja decyzja.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam wszystkie, normalnie na NFZ i dodatkowo sama szłam prywatnie i nie żałuje, bo w porę dowiedziałam się o złym przepływie w jednej żyle - byłam pod większą kontrolą i wielowodziu. Moj lekarz który robił USG co miesiąc nie widział tego, dopiero jak pokazałam mu to z prywatnego, zaczął bardziej szczegółowo zwracać uwagę. Szczęście że skończyło sie dobrze.

    igusia lubi tę wiadomość

  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na pewno będę robila też badanie prenatalne w III trymestrze. Dwa poprzednie też robiłam.

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • natic Koleżanka
    Postów: 38 17

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niewiem czy robić to 3 usg bo dwa poprzednie robiłam i tak szczerze nie miałam pojęcia ze robi tez sie w 3trymestrze a jestem w 33tc i na usg 4d będę mogła iść będąc juz w 35tc i tak sie zastanawiam czy jest sens czy to nie za późno juz bedzie ??

    km5smg7y9y9w2o3n.png
    34bws65grbp5kc9o.png

    Po 3 poronieniach
    2021- 1 procedura IVF
    -30.30 Punkcja- uzyskano 20 komórek z czego 14❄️
    -Transfer odroczony z powodu ryzyka hiperstymulacji
    -zapłodnionych 5 komórek ❤️❤️❤️❤️❤️ PGS-zdrowe -5❄️❄️❄️❄️❄️
    - 01.06 kriotransfer❤️
    -11.06 beta 415
    -14.06 beta 1656
    -29.06 -28dpt- mamy serduszko ❤️
  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam 3 prenatalne, ale moja lekarka mi zaleciła, żeby upewnić sie ze wszystko z przepływami jest ok, bo mialam problem z łożyskiem, ale gdyby nie to to bym juz nie robiła.

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po dwóch badaniach miałam wszystko dobrze. na zwykłych badaniach usg też niby jest ok, ale na trzecie też pójdę, żebym później nie żałowała, że nie dopiełam wszystkiego na ostatni guzik . ale to kwestia indywidualna.

  • canton Koleżanka
    Postów: 39 17

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarz zalecił zrobić 3 USG-chętnie się wybiorę, chce zobaczyć naszą Kluseczkę i upewnić się czy wszystko w porządku. Moim zdaniem warto chodzić na badania. Kosztują ale ....mamy spokojne myśli i pamiątkę :)

    Veri lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam I i II trymestru . Teraz lekarz też zlecił,ale nie będę się umawiać. Wszystko było w porządku,więc nie widzę potrzeby :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ