X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr anemia
Odpowiedz

anemia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zuza1987 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 6 marca 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam lekko obniżony poziom hemoglobiny, dzisiaj od lekarza dostała żelazo do picia o nazwie FEROPLEX, czy któraś z was brała to żelazo? jakie ono jest w smaku? czy wolno popijać sokiem pomarańczowym ?

  • coffee2 Ekspertka
    Postów: 178 66

    Wysłany: 8 marca 2017, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekow nie nalezy nigdy popijac sokami, tylko i jedeynie woda.
    A duza masz anemie, ze lekarz zdecydowal o tym akurat leku?

    ug37e6yd4s1y6vkl.png

    xnw4xzkrrmel5zdk.png

    maj 2015 - aniolek Irenka (pamietam o Tobie, na zawsze w moim sercu)
  • AlsMum Ekspertka
    Postów: 190 96

    Wysłany: 19 marca 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza, jak się czujesz po tym leku na anemię? Ja przyjmowałam terdyferon, ale miałam zaparcia. Anemia co prawdę przeszła, ale lekarz każe mi nadal zażywać żelazo, nawet już jakieś bez recepty, aby lepiej znieść poród. Ten Twój lek jest na receptę? Jak się po nim czujesz?

  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Sorbifer, bo miałam lekko obniżone parametry. Nie lubię tego, bo miewam po nim nudności (a biorę na pusty żołądek, bo tak niby najlepsze wchłanianie). Parametry z miesiąca na miesiąc się poprawiają, więc efekt jest, chociaż nie od razu był spektakularny.

  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze- gdzieś czytałam, że właśnie sokami takimi które mają w sobie witaminę C można a nawet dobrze popijać i ja czasami tak robię. Witamina C wzmaga wchłanianie żelaza. Ważne, żeby nie popijać napojami z kofeiną, teiną, alkoholem (ale raczej to w ciąży oczywiste), wapniem i błonnikiem które ograniczają wchłanianie żelaza.

  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno jakiś zakwas z buraków czyni cuda. Kilo buraków zalać zimną wodą do słoika i odłożyć na 4 dni najlepiej do ciemnego miejsca. Pić po 3 razy dziennie szklankę podobno okropne ale bardzo pomaga tak mi położna zalecala ale jakoś nie mam odwagi tego spróbować

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ