X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ZUS i L4
Odpowiedz

ZUS i L4

Oceń ten wątek:
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 26 lipca 2016, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nie masz konta w PKO albo bos banku albo jakoś tam trzeciego wymienionego, to nie zalogujesz sie bez aktywacji konta bezpośrednio w ZUS. A co do macierzyńskiego to sama jestem ciekawa bo tez tak chce zrobić :)

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Angela B-D Autorytet
    Postów: 350 299

    Wysłany: 26 lipca 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    również czekam na wypłatę świadczenia na zwolnieniu jestem od 1 maja...

    Bartuś <3 (15.12. poród CC 3750g 56cm)
    201612151778.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 27 lipca 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani w zusie powiedziała, że jak chcę iść od razu na roczny urlop i pobierać 80% zasiłku to mam 14 albo 20 dni ( chyba 20 ale dokładnie nie pamiętam) po porodzie żeby zanieść wniosek do pracodawcy :)

    a nie wiecie jak to jest w przypadku gdy lekarz wystawił mi zwolnienie do 25 sierpnia ale prawdopodobnie urodzę wcześniej bo będę miała cc ( dziecko ułożone pośladkowo)? wtedy zwolnienie lekarskie nałoży mi się na początek macierzyńskiego i ciekawe jak oni to policzą..

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Aanka29 Przyjaciółka
    Postów: 93 25

    Wysłany: 28 lipca 2016, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzyński wtedy będą Ci liczyć od dnia porodu, część dni ze zwolnienia jakby się anuluje. Ja rodziłam 26 grudnia a zwolnienie miałam wypisane do 2 stycznia i macierzyński miałam liczony od 26 grudnia mimo tego, że 6 dni zwolnienia jeszcze pozostało.

    NIKA1982 lubi tę wiadomość

    hchys65g1ies69s4.png[/url]
  • Aanka29 Przyjaciółka
    Postów: 93 25

    Wysłany: 28 lipca 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do macierzyńskiego to mamy dwa tygodnie po porodzie, żeby złożyć wniosek u pracodawcy. W ZUSie podpowiedzą jak to zrobić, oczywiście jeśli natraficie na kogoś miłego :-) u mnie babka byłą na tyle w porządku, że podyktowała mi słowo po słowie jak to mam napisać. Powiem Wam , że po porodzie przez jakiś czas nie ma się głowy do takich spraw...a załatwić wszystko trzeba niestety. I co najlepsze i najwygodniejsze, ze macierzyński nam pięknie wpływa na konto i z żadnymi zwolnieniami nie trzeba nigdzie latać :-)

    hchys65g1ies69s4.png[/url]
  • Morgiana Autorytet
    Postów: 476 339

    Wysłany: 28 lipca 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    mam obecnie taką sytuację, że pracodawca (zatrudniający duuużo więcej niż 20 osób) wstrzymał mi wypłatę zasiłku.
    Na zwolnieniu z powodu ciąży, w kodzie B, jestem od 27.06.2016.
    Ponoć czekają na potwierdzenie z ZUS o wyliczeniu okresu zasiłkowego, bo przekroczyłam 182 dni.
    Fakt, wcześniej długo byłam na zwolnieniu, bo po utracie pierwszej ciąży nie byłam się w stanie pozbierać do kupy... No i teraz znowu nerwy, bo pieniędzy nie ma, nie wiadomo kiedy i czy będą, a leki i badania kosztują i to nie mało, wiadomo...
    Dzwoniłam do ZUS i ponoć czekają na dokumentację od lekarza?

    Spotkałyście się z czymś takim?
    Zupełnie nie wiem co mam myśleć i czego się spodziewać, a dodatkowe nerwy mi obecnie nie są specjalnie potrzebne... :(

    relgh3713qsr9sah.png

    Kostek ur 18.01.2017, 2550g, 52cm
    Fasolka [*] 23.12.2015, 8tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 02:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może pośród Was znajdzie się jakaś bardziej poinformowana kobietka :)
    Sprawa wygląda następująco: Na początku roku, byłam na dość długim zwolnieniu z powodu złamanej nogi. Później zmieniłam pracę i zaszłam w ciążę. Czy jeśli jeszcze w tym roku będę zmuszona iść na zwolnieni to czy przez pierwsze 33 dni zwolnienia znowu płaci pracodawca czy ze względu na to że już w tym roku trochę chorowałam od razu płaci ZUS?

  • Aanka29 Przyjaciółka
    Postów: 93 25

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płaci pracodawca. Jeśli jesteś na dłuższym chorobowym to wystarczy, że choć na jeden dzień wrócisz do pracy i po wzięciu następnego chorobowego znów 33 dni płci Twój pracodawca.

    hchys65g1ies69s4.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, obiło mi się o uszy, ze jak na macierzyńskim (i rodzicielskim) wybiera się opcję wypłaty 100/60% to jeśli te 60% jest niższe niż 1000 zł to jest jakieś wyrównanie do 1000 zł? Prawda to?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2016, 17:30

  • pietruszek Ekspertka
    Postów: 274 66

    Wysłany: 2 września 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgiana wrote:
    Cześć Dziewczyny,
    mam obecnie taką sytuację, że pracodawca (zatrudniający duuużo więcej niż 20 osób) wstrzymał mi wypłatę zasiłku.
    Na zwolnieniu z powodu ciąży, w kodzie B, jestem od 27.06.2016.
    Ponoć czekają na potwierdzenie z ZUS o wyliczeniu okresu zasiłkowego, bo przekroczyłam 182 dni.
    Fakt, wcześniej długo byłam na zwolnieniu, bo po utracie pierwszej ciąży nie byłam się w stanie pozbierać do kupy... No i teraz znowu nerwy, bo pieniędzy nie ma, nie wiadomo kiedy i czy będą, a leki i badania kosztują i to nie mało, wiadomo...
    Dzwoniłam do ZUS i ponoć czekają na dokumentację od lekarza?

    Spotkałyście się z czymś takim?
    Zupełnie nie wiem co mam myśleć i czego się spodziewać, a dodatkowe nerwy mi obecnie nie są specjalnie potrzebne... :(


    Cześć - ja byłam na zwolnieniu lekarskim z innych powodów niż ciąża przez około 170 dni, czyli prawie cały ten okres 182 dni. Pod koniec zwolnienia dowiedzialam się o ciąży i dowiadywałam się o zwolnienie i zasiłki, i tak:

    jeżeli byłaś 182 dni na L4, zaszłaś w ciążę i bez powrotu do pracy przechodzisz od razu na L4 z powodu zagrożonej ciąży, to wydłuża się ten okres do 270 dni a poprzednie zwolnienie WLICZA SIĘ do tego okresu! Jeżeli po 182 dniach zwolnienia wróciłabyś do pracy chociaż na jeden dzień - np. na urlop na żądanie, wtedy 270 dni będzie naliczane od początku, bez wliczania poprzedniego zwolnienia, jako, że będzie to inna 'choroba'.

    Jeżeli nie miałaś przerwy między zwolnieniami, to przy założeniu że wykorzystałaś już 182 dni zwolnienia lekarskiego, ZUS będzie płacił Ci tylko przez 88 dni (dopełnienie do 270), czyli plus minus 2 miesiące - to może się zgadzać z tym, że obecnie zaprzestali wypłacania wynagrodzenia. W tej sytuacji chyba trzeba się udać na komisję lekarską która orzeknie o tym, czy dalej wypłacać zasiłek - z tym, że tu już niestety nie wiem, na jakich zasadach. No i - na taką decyzję można trochę poczekać - ale potem powinni wypłacić z wyrównaniem zaległe pieniążki...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2016, 20:54

  • pietruszek Ekspertka
    Postów: 274 66

    Wysłany: 2 września 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nietupska wrote:
    hej, obiło mi się o uszy, ze jak na macierzyńskim (i rodzicielskim) wybiera się opcję wypłaty 100/60% to jeśli te 60% jest niższe niż 1000 zł to jest jakieś wyrównanie do 1000 zł? Prawda to?


    Też tak słyszałam :) Prawda :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2016, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pietruszek wrote:
    Też tak słyszałam :) Prawda :)
    a trzeba o to dodatkowo wnioskowac, czy z góry dają? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2016, 01:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) Mamusie i przyszłe mamusie, jak myślicie. Czy kontroli z ZUS częściej poddawane są kobiety zatrudnione w firmie która zatrudnia mniej czy więcej niż 20 pracowników? Pytam ponieważ w pierwszym przypadku płatnikiem za L4 jest ZUS, a w drugim pracodawca. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 30 września 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj pracodawca zatrudnia max moze 8 osob i nie miałam kontroli a jestem na L4 od poczatku ciazy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2016, 14:15

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • ma90 Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 4 listopada 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie panie zakładałam nowy wątek ale zerowa odpowiedź:( moja sytuacja wygląda tak... Do 30 października powinnam dostać przelew z zusu, a tak się nie stało wiec udalam sie dzisiaj do nich żeby wyjaśnili mi o co chodzi. Pani poinformowala mnie, ze od miesiąca SIERPNIA nie wpłynęło żadne zwolnienie od pracodawcy! Oczywiście skontaktowałam sie z pracodawcą i otrzymałam informacje, ze wszystkie moje zwolnienia sa u księgowej, ktora leży w ciężkim stanie w szpitalu i na ta chwile nie sa w stanie ich odebrać bo nie maja dostępu do biura :( Jestem załamana bo Zus rozkłada ręce i podobno nic nie mogą zrobic, tylko mam czekać. Czy któraś z Was spotkała sie z podobna sytuacją? Bo ja jestem kropce i nie wiem co z tym wszystkim zrobić. Dzwonilam do lekarza i oni swój oryginał wysyłają do zusu i mogą mi tylko wystawić zaświadczenie ze byly wystawiane zwolnienia w określonych terminach. Ale to chyba za malo aby ubiegać sie wypłatę zasiłku?

    Monia
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 14 listopada 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma90 nie wiem co masz zrobić w tej sytuacji, ale ewidentnie wina leży po stronie pracodawcy! ja na szczęście mam lekarza co wystawia l4 elektroniczne. ale chyba samo zwolnienie od lekarza nie wystarczy, bo z tego co się orientuję pracodawca musi donieść jakieś dokumenty do zusu...

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 24 listopada 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie odnosnie macierzynskiego, ktory konczy mi się w sierpniu w przyszlym roku ;) mam konto na zus pue i tam są rozpisane wyplaty zasilku macierzynskiego do konca grudnia i dalej nic nie ma.. wy tez tak macie? Moze dopiero od nowego roku rozpiszą resztę?

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Milk@ Ekspertka
    Postów: 272 74

    Wysłany: 29 listopada 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina502 wrote:
    A ja mam pytanie odnosnie macierzynskiego, ktory konczy mi się w sierpniu w przyszlym roku ;) mam konto na zus pue i tam są rozpisane wyplaty zasilku macierzynskiego do konca grudnia i dalej nic nie ma.. wy tez tak macie? Moze dopiero od nowego roku rozpiszą resztę?
    Tak,rozpiszą resztę.

    3jgx3e3kwiaavgi0.png
    zrz6j44jecrp7bwo.png
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, może pomożecie mi w kłopocie?

    Założyłam konto na pue.zus i potwierdziłam swoje dane będąc w oddziale z dowodem osobistym. Loguję się normalnie, w panelu ubezpieczonego widzę moje dwa zwolnienia, z których ostatnie wpłynęło do nich ok miesiąc temu, ale nigdzie nie widzę zakładki z zasiłkami...

    Do wyboru mam tylko dwa panele: ogólny i ubezpieczonego, a nie ma tam panelu świadczeniobiorcy. Ta zakładka dopiero się pojawi?

    Czy możliwe, że mam jakiś ograniczony dostęp do konta, czy po prostu tych świadczeń mi nie przyznali, czekam na wypłatę...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2016, 09:03

    Aqga
  • Nisia2901 Ekspertka
    Postów: 133 62

    Wysłany: 8 marca 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamusie
    Mama pytanie odnośnie wypłat z ZUSU
    jestem zalogowana na pue zu gdzie mam dostep do wszystkich wypłat i za tygodniowe wyliczyli mi 1208,13 zł (kwota świadczenia) wiec tyle powinnam dostać a dziś przychodzi przelew i okazuje się że wypłacili 991,13 zł
    Nie wiecie skad taka róznica i gdzie się podziało te 200 zł ?? Nie wiem czy dzwonić do nich czy co ? Zna się któraś na tym ?

    oar8vfxmb84zoiiv.png
‹‹ 8 9 10 11 12
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ