X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr witaminy
Odpowiedz

witaminy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • andzia1234 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 22 lipca 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z was brała Prenfalon 2 + DHA ? jakie opinie ? bo zakupilam te witaminki ale nic o nich nie moge znalezc z opini ..zazwyczaj wszyscy pisza o mama dha ktorych no cena jest nie mała a to samo co w prenafolin ..

  • titreed Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stosowałam PrenaFolin II i jest o tyle lepszy że zawiera wiele innych witamin niż tylko kwas foliowy. Ogólnie pomaga i wzmacnia :)

    Mama urwisa Kamila i w drodze (Diany). Prowadzę własne biuro rachunkowe.
  • Kasiennnk@ Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 12 września 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również stosowałam PrenaFolin II i uważam że są to bardzo dobre witaminy ponieważ mają spora dawkę kwasu foliowego oraz witamin a jest to bardzo potrzebne w ciąży oraz kiedy karmie piersią. Pozdrawiam :)

    Jestem Kasia, mam miesięczną córeczkę Wiole. Jestem na macierzyńskim ale zawodowo pracuje jako księgowa Jelenia Góra to nasze miasto gdzie mieszkamy.
  • Melania82 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 listopada 2016, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja także przed ciążą brałam te tabletki są całkiem ok. ale lepiej zapytać lekarza specjalisty czy można je zażywać, ponieważ w niektórych przypadkach mogą nawet zaszkodzić

    Jestem Melania, pracuje w MOPS, masz pytanie na temat 500 plus Jasło, napisz do mnie.
  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 9 listopada 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy trzeba brać to DHA?
    Ja biorę Prenatal Classic od dzisiaj, ale szczerze mówiąc zastanawiam się nad tym Prenatal duo (ma wtedy DHA). Wcześniej brałam Femibion Natal 1.

    oar8yx8d9fawxkqt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2016, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja łykałam do 10tc tylko kwas foliowy wg zaleceń lekarza (+ leki na podtrzymanie) później zaczęłam brać pregna plus ze wzg na mały rozmiar tabletki i brak problemów z połykaniem ( ze wzg na ogromne mdłości chyba nie przełknęłabym nic innego) zawierają kwasy omega 3 w tym DHA, żelazo, jod, witaminę d oraz kwas foliowy. Do tej pory wszystkie moje wyniki ok, nic nie brakuje a maleństwo rozwija się prawidłowo. W aptekach kosztują ok 40 zł, ale znalazłam dużo taniej w aptecegemini.pl

  • Katarynka1 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 14 listopada 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez okolo miesiąc czasu brałam Prenatal Duo właśnie z kwasem DHA, ale niestety mimo dobrej diety zaczelam mieć problem z zaparciami. W końcu odkryłam że po przez żelazo, ktorego w tych witaminach jest az 430% dziennego zapotrzebowania, a czytalam ze żelazo może być przyczyną zaparć.(gdzie inne suplementy maja polo5we tej dawki)Po zmianie na inne witaminy z mniejsza zawartością żelaza wszystko wrocilo do normy... także za dużo tez nie dobrze..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2016, 17:36

    y8ycrm3.png
  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 18 listopada 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarynka1, właśnie...ostatnio po ok 2 tyg brania Prenatal classic też zauazyłam problem z zaparciami. Za tydzień idę do swojej gin, zapytam ją o inne witaminy. Nie chcę wybrać czegoś innego na własną rękę (zwłaszcza, że potrzebuję również przyjmować jod i wit D)

    oar8yx8d9fawxkqt.png
  • Katarynka1 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 18 listopada 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marie_marie22 wrote:
    Katarynka1, właśnie...ostatnio po ok 2 tyg brania Prenatal classic też zauazyłam problem z zaparciami. Za tydzień idę do swojej gin, zapytam ją o inne witaminy. Nie chcę wybrać czegoś innego na własną rękę (zwłaszcza, że potrzebuję również przyjmować jod i wit D)
    Jasne najlepiej dowiedzieć się od lekarza :) Ja też mam niedoczynność tarczycy i biore Letrox 50, jod mam w witaminach Mama DHA w dawce 200 jednostek, ale po zjedzeniu całego opakowania raczej zmienię na coś co ma jednak żelazo (bo Mama DHA nie ma wcale).
    Żelazo musi być przecież w diecie a wątpię bym go dostarczała w wystarczającej dawce razem z jedzeniem, tylko po prostu w mniejszej dawce niż w Prenatal DHA.

    y8ycrm3.png
  • gersi Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 lutego 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A polecacie jakąś alternatywę do Prenfalon?

    Ver­ba vo­lant, scrip­ta ma­nent. (łac.) - księgowa Warszawa
  • All4love Autorytet
    Postów: 867 754

    Wysłany: 16 lutego 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Doppelherz Activ Mama, ma witaminy i DHA, wcześniej Symnetal Pro Baby.

    20.08.2017 <3
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 21 lutego 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gersi wrote:
    A polecacie jakąś alternatywę do Prenfalon?


    no ja biore Pregna+ i super sie po nim czuje ... ma witamine D, zelazo i DHA wiec super no i nie muli mnie po nim i czuje sie super :)

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 8 marca 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Vita-miner prenatal+ DHA :-) zawiera dużo witamin ;-) koszt ok 30 zł za opakowanie !. Teraz spróbuję jeszcze Femibion Natal 2 :-)

  • Nisia2901 Ekspertka
    Postów: 133 62

    Wysłany: 20 marca 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do sprzedania witaminy vita-miner prenatal + DHA, 30+30 tabletek.
    odbiór Rybnik (woj śląskie) badz wysyłka 8 zł
    Cena tabletek 15 złotych.

    Sprzedaję bo zamówiłam inne a apteka internetowa przysłała mi właśnie te.

    oar8vfxmb84zoiiv.png
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 23 marca 2017, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę pregna plus, ale tu DHA jest tylko 100mg, podczas gdy Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca 600mg jak dzienna dawka (przy niskim spożyciu ryb). Ja ryb prawie wcale nie jem więc będę zmieniać na Prenatal Duo. Wydaje mi się, że kwasy DHA są bardzo ważne i uważam, że w pregnie plus jest ich zwyczajnie za mało jak dla mnie.

    hchy9jcglcvgymij.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Feminovit + DHA od początku i w sumie polecam. Koszt to ok 20 zł za 30 tabletek, nie mam po tym żadnych dolegliwości. Mają fajny skład, jedyne co może przeszkadzać to duża tabletka, ale ja z przełknięciem nie miałam problemu.

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz zaczęłam brać omegamed optima forte. Przekonał mnie skład, choć trzeba przyznać, że cena nie jest zachwycająca. Po Prenatalu miałam mocne zaparcia, więc z autopsji nie polecam ;)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • Ylya Autorytet
    Postów: 555 1124

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prenatal Duo ma dla mnie skład optymalny (mam mutację mthft i potrzebuję formy zmetylowanej kwasu) ale tak jak pisze sylani - totalne zaparcia po nim. Więc skończę opakowanie i szukam innego rozwiązania. Potrzebuję D3 2000j, foliactiv, jod, dha i omega. Co do żelaza to nie wiem, niby spada hemoglobina i hematokryt ale badałam też samo żelazo i jest w normie.

    hashi, mthfr a1298 c, (*) 16.X.14 5/6tc, IUI 19 X 2016 :-( , IUI 14 XII 2016 :) synek Dawid urodzony 9.9.2017 <3
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biore prenatak duo mialam zaoarcia na poczatku ale ograniczylam chleb i dodalam jablka i jog. naturalny do diety i jest juz okej :)

    Ylya lubi tę wiadomość

    6sutskjolve431gm.png
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore vitamin plus mama....jest tam bardzi duzo witamin...i kosztuje tylko ok 12 zl na doz.pl i dodatkowo prematal dha, gdzie ma 600 jednostek w 2 tabletkach...cena ok 40 zl

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ