X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr USG połówkowe brak wykonania badań !!
Odpowiedz

USG połówkowe brak wykonania badań !!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam , dziewczyny jak u was było z połówkowym ? Bo my poszlismy w 20 tc i zbadała na usg tylko główkę a dokładnie jej obwód i długość kosci udowej i tyle !! Pojechaly byście na moim miejscu do innego lekafrza ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny żadna z was nie miała wykonana więcej badań ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze masz czas na wykonanie tego badania, to nie musi być dokładnie 20 tc, może być 21, 22... Ja miałam w 22. Znajdź dobrego lekarza, niech pomierzy dziecko, sprawdzi czy nie ma rozszczepu wargi czy podniebienia, obejrzy mózg, sprawdzi kręgosłup,zbada żołądek, serce i masę innych rzeczy. U mnie badanie trwało ok 20 minut, a z 10-15 omawianie badania i dodam, że nie stwierdzono nieprawidłowości. Upewnij się, że lekarz ma certyfikat do wykonywania takich badań, nie każdy gin ma.

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 16 lutego 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak.chcesz1234 wrote:
    Witam , dziewczyny jak u was było z połówkowym ? Bo my poszlismy w 20 tc i zbadała na usg tylko główkę a dokładnie jej obwód i długość kosci udowej i tyle !! Pojechaly byście na moim miejscu do innego lekafrza ?

    Może głupie pytanie ale czy umówiłaś się stricte na USG 18-22tc? Ja np jak mój lekarz był na urlopie i dzwoniłam do Medicoveru, żeby umówić wizytę z USG to zawsze pytano się mnie czy to ma być poprostu USG, USG 11-14tc czy USG 18-22tc. Te dwa ostatnie w Warszawie wykonywane są tylko w ich szpitalu, natomiast normalne USG to niemalże wszędzie ...

    Ja bym poszła raz jeszcze bo to co zostało sprawdzone to (dla mnie) za mało ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2017, 11:07

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta , tak umawialismy sie z myśla usg połówkowego ... A to jak zbyła mnie pani ginekolog która jest ordynatorką odziału położniczego przechodzi pojęcie.. a płace nie mało za wizytę , chodzę do niej prywatnie. Już się umówiłam do ginekologa z całkiem innego miasta gdzie byłam na usg 3d/4d genetycznym . Jak przedstawiłam mu jak zbyła mnie p. ginekolog to był w lekkim szoku .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do 24 tc masz czas, idź do innego lekarza, bo te pomiary które masz to za mało moim zdaniem. Ja miałam opis na stronę a4.

  • LILITH.P Autorytet
    Postów: 3800 2413

    Wysłany: 16 lutego 2017, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak.chcesz1234 wrote:
    Witam , dziewczyny jak u was było z połówkowym ? Bo my poszlismy w 20 tc i zbadała na usg tylko główkę a dokładnie jej obwód i długość kosci udowej i tyle !! Pojechaly byście na moim miejscu do innego lekafrza ?


    na usg genetycznym bada się bardzo szczegółowo dziecko... główka - obwod, ale i obecność móżdżku, serce - ilość przedsionków, komory, przepływy, do tego nerki, żołądek, pęcherz moczowy, mierzy się kość udową, wielkość stopy, liczy się ilość paluszków. Anatomia buzi - czy nie ma rozszczepienia podniebienia.

    Moje usg trwało godzinę. Opis na kartkę A4, 12 zdjęć

    24 V - Michał Franciszek <3 3105 g 53 cm Miłości

    0b52cec6da.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 17 lutego 2017, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LILITH.P wrote:
    na usg genetycznym bada się bardzo szczegółowo dziecko... główka - obwod, ale i obecność móżdżku, serce - ilość przedsionków, komory, przepływy, do tego nerki, żołądek, pęcherz moczowy, mierzy się kość udową, wielkość stopy, liczy się ilość paluszków. Anatomia buzi - czy nie ma rozszczepienia podniebienia.

    Moje usg trwało godzinę. Opis na kartkę A4, 12 zdjęć


    Ja mam za tydzień i jak przeczytałam sobie to wszystko to jakoś tak stresik lekki złapał :(

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 17 lutego 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam połowkowe w 23t0d

    trwało 40 min. oceniane były wszystkie parametry, dostalam 2 strony a4 z opisem, 6 zdjęć i płytę.


    wybrałabym się jeszcze raz. tu jest opis jak to powinno wyglądać.
    http://www.medonet.pl/ciaza-i-dziecko/badania-w-ciazy,drugie-usg---czego-moge-sie-spodziewac-,artykul,1590723.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2017, 09:58

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 17 lutego 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na typowym USG połówkowym powinna odbyć się też ocena dziecka. Ja miałam wczoraj i pomimo, że zbyt długo nie trwało bo synuś się obudził i stawiał opór to lekarz ocenił wszystkie jego narządy wewnetrzne (wygląd, wielkość i obecność) i oczywiście wygląd rączek, nóżek, główki a co za tym idzie również mózgu. Bardzo dokładnie to zrobił. Dostałam mnóstwo kartek z wykresami i normami. Kartkę z ogólnym opisem wykonanego usg i jeszcze ze szczegółowymi wymiarami. Wiec albo źle trafiłaś albo będziesz miała jeszcze jedno, a to było tylko żeby sprawdzić czy na tą chwilę wszystko jest w porządku. Ja na Twoim miejscu albo dopytałabym lekarza który zlecał usg czy bedziesz miała raz jeszcze albo umówiłabym się jeszcze raz, ale zaznaczając że ma być to usg połówkowe, genetyczne. :)

    kasza lubi tę wiadomość

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • LILITH.P Autorytet
    Postów: 3800 2413

    Wysłany: 17 lutego 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta wrote:
    Ja mam za tydzień i jak przeczytałam sobie to wszystko to jakoś tak stresik lekki złapał :(



    będzie dobrze!! To badanie jest bardzo ważne, a stresu nie unikniemy do końca ciąży. Później będzie już inny stres ;)

    24 V - Michał Franciszek <3 3105 g 53 cm Miłości

    0b52cec6da.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 17 lutego 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musi być dobrze! :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 17 lutego 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwne, ze tak wyglądało to usg...

    Na naszym polowkowym lekarz sprawdzal duzo rzeczy... dlugo patrzyl na główkę, nie tylko objętość. Patrzył czy są wszyskie narządy, pokazywał nam nawet ze pecherz jest pelny. Serduszko, czy rowno bije, czy komory są ok, czy krew się dobrze pompuje...

    Na pewno wszystko jest ok, w to trzeba wierzyć :) ale chyba wybralabym sie na polowkowe do jakiegos specjalisty :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • French_Lover Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 23 lutego 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym nie odpuściła. To co piszesz to nie miało nic wspólnego z USG połówkowym, które obok prenatalnego 12-14 jest najważniejszym. Sama mam za 1,5 tygodnia połówkowe, ale wiem jak powinno wyglądać prawidłowo. I to na pewno nie było zrobione tak jak ma byc. Niektórzy lekarze to jakieś skończone konowały chyba. Nie wiem, pani doktor była zmęczona, albo miała zły humor? Gorzej jeśli odstawia taką fuszerkę zawsze.... Skandaliczne podejście.

    w57vgov3sg8z8thq.png
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 24 lutego 2017, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dla zainteresowanych dokładny opis usg połowkowego:

    http://badanieprenatalne.pl/oferta/badania-prenatalne/badanie-prenatalne-18-22-tydzien-ciazy/

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ