X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr twardy brzuch 16tc
Odpowiedz

twardy brzuch 16tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malami1 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 20 marca 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki miałyście brzuch w 15, 16 tyg ciąży ? Czy byl on miękki czy raczej twardy?

  • kamila1991 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 20 marca 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas 18 tc i zaczyna twardnieć.. dopiero trzeci dzień to obserwuję i widzę, że nasila się to kiedy leżę na wznak..
    Jeśli zacznie się to nasilać na pewno zadzwonię o mojej ginekolog.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2017, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zaczął twardnieć właśnie w 17-18 tygodniu. Powiedziałam o tym lekarzowi, który najpierw sprawdził, czy twardnienia nie wpływają na szyjkę (jej twardość, długość, zamknięcie). Wszystko było ok, lekarz mówił, że macica po prostu ćwiczy i tak reaguje na bodźce - ruchy dziecka (nawet jak jeszcze ich nie czujemy), jak się podnosisz z łóżka, jak chodzisz. Ja miałam te twardnienia też jak leżałam, nawet w nocy, więc lekarz zalecił mi przyjmować magnez. Jakiś tydzień po rozpoczęciu przyjmowania te ściągania brzucha zdarzały się sporadycznie, 2-3x na dobę :)
    na najbliższej wizycie powiedz o tym lekarzowi, na pewno coś doradzi, będziesz spokojniejsza :)

    malami1 lubi tę wiadomość

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 22 marca 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również osberwuję twardnienie brzucha (kilka razy za dobę). Zaczęło się około 17tc-18tc. A co najdziwniejsze twrnieje mi brzuch raczej po bokach - jakby się stawiał :) Byłam u lekarza, z małą wszystko ok, szyjka również w porządku.

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 22 marca 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też brzuch twardnieje. Biorę magnez i nospę

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • kamila1991 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wylądowaliśmy na oddziale przez twardnienia plus doszedł ból podbrzusza. Z dzieciątkiem wszytko ok, szyjka piękna 3,7cm.
    Kazali pić końską dawkę magnezu, Duphaston i Luteina dopochwowo. Pomaga, ale ciągle zdarzają się dni, że ciągnie w brzuszku. Najczęściej zbiega się to z aktywnością dziecka. Trzeba odpoczywać, obserwować, ale nie panikować ;)

  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarz zalecil 3x1 asmag forte plus na noc 1nospa. i juz rano lepiej ale mam wrazenie ze to sprawa jelitowa bo po wizycie w wc jest o niebo lepiej :)

    6sutskjolve431gm.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ