X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Twardnienie/napinanie brzucha
Odpowiedz

Twardnienie/napinanie brzucha

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • _green.fox Nowa
    Postów: 8 0

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Od kilku dni przy dluzszym chodzeniu lub staniu zaczyna dziwnie "ciągnąć" mnie brzuch. Mam wrazenie, ze zaczyna brakowac mi skory. Kilka razy na dzien brzuch tez bardzo nieprzyjemnie sie napina. Mam wrazenie, ze łapie mnie skurcz ktory zaczyna sie przy pepku a konczy przy spojeniu lonowym. Wizyte mam 8 czerwca, więc nie wiem czy mam panikowac i leciec do lekarza wczesniej. Moze ktoras z Was tak miala?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej być może masz już skurcze przepowiadające albo się przeforsowujesz. Bierzesz magnez? Mi brzuch bardzo twardniał już w 16 tygodniu (no ale ta twardość trzymała prawie pól dnia), dostałam jasne wytyczne od lekarza - bo jak to ujął "jak mówię, że ma Pani leżeć, pachnieć i trochę spacerować - to dokładnie to znaczy", zakaz prac wszelakich i zalecenie łykania magnezu, bo to było zbyt wcześnie.
    Teraz brzuch czasem się napina ale nie na długo, tym razem lekarz mówił, że to normalne bo macica już może powoli przygotowywać się do porodu. Oczywiście nadal zalecenie "nicnierobienia" i łykania magnezu, ale to również z uwagi na to, że moja ciąża niestety zagrożona przedwczesnym porodem od samego początku.
    Co do ciągnięcia, to teraz brzuchy będą nam bardzo szybko rosły więc uczucie ciągnięcia skóry, czy ciągnięcia tam w środku będą bardziej odczuwalne. Mi zalecono pić dużo wody i smarować skórę czymś nawilżającym często.
    Jeśli faktycznie to Cię niepokoi, zadzwoń do swojego lekarza opisz mu objawy i zapytaj czy masz przyjść czy też zaleca Ci coś innego. A jak nie masz numeru do lekarza to zadzwoń do przychodni bądź podejdź na IP, kobiety w ciąży są pod specjalnym nadzorem więc na pewno Cię nie wyśmieją od panikar, tylko przeanalizują sytuację. Zawsze wtedy będziesz spokojniejsza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2017, 09:40

    ZAneczka lubi tę wiadomość

  • Invictia Przyjaciółka
    Postów: 62 71

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tak jak sprzątam? Aż się zaczynam bać, może przemęczenie?

    Catherine❤️
    010i3e3kpqm93z17.png
    Data porodu - 9 Grudnia ❤️
  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez tak mam. Od początku ciazy. Brzuch wywalony jakbym już jakiś 5 miesiąc miała. Kekaez mówi że to sprawa hormonow.

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • mili88 Koleżanka
    Postów: 56 11

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się zaczęło to ciągnięcie, które aż boli podczas chodzenia przedwczoraj pod wieczór. Nie wiem czy to ma związek z tym, że dosłownie na chwilę podniosłam 3- letniego siostrzeńca męża, a na ostatniej wizycie u ginekologa zaszło u mnie podejrzenie łożyska przodującego.
    W każdym razie już 2 dzień z rzędu uczucie ciągnięcia i twardego brzucha nie przechodzi po porannej toalecie, ale trwa niemalże cały dzień. Nospa i Espumisan przynoszą niewielką ulgę. Po wczorajszym obiedzie (ryz ze śliwkami) i wypróżnienie dolegliwości minęły jak ręką odjął. Dziś niestety powtórka z rozrywki. Ruchy synka na całe szczęście czuję, ale martwię się strasznie, żeby nic złego mu się nie stało.

    08hk3iv.png
  • mili88 Koleżanka
    Postów: 56 11

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj z tymi bólami na pogotowiu, gdyż nie ustępowały. Macica, łożysko i, co najważniejsze, dzidziuś w porządku.
    Dostałam zalecenie przyjmowania magnezu Asmag 3x2 dziennie plus Nospa. Magnez na szczęście wyciszył te bóle :)

    08hk3iv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po takich bólach tez mam zalecenie nospa 3x2 i magnez 2x1 i po 2 dniach jest lepiej

  • Agathe Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też mam takie bóle,kilka dni temu byłam przerażona ,ale też zwiększona dawka magnezu + nospa przynoszą ulgę .Ale można się przerazić .

    Agathe
  • Mojeszczescie1 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 18 września 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cheysula wrote:
    Hej być może masz już skurcze przepowiadające albo się przeforsowujesz. Bierzesz magnez? Mi brzuch bardzo twardniał już w 16 tygodniu (no ale ta twardość trzymała prawie pól dnia), dostałam jasne wytyczne od lekarza - bo jak to ujął "jak mówię, że ma Pani leżeć, pachnieć i trochę spacerować - to dokładnie to znaczy", zakaz prac wszelakich i zalecenie łykania magnezu, bo to było zbyt wcześnie.
    Teraz brzuch czasem się napina ale nie na długo, tym razem lekarz mówił, że to normalne bo macica już może powoli przygotowywać się do porodu. Oczywiście nadal zalecenie "nicnierobienia" i łykania magnezu, ale to również z uwagi na to, że moja ciąża niestety zagrożona przedwczesnym porodem od samego początku.
    Co do ciągnięcia, to teraz brzuchy będą nam bardzo szybko rosły więc uczucie ciągnięcia skóry, czy ciągnięcia tam w środku będą bardziej odczuwalne. Mi zalecono pić dużo wody i smarować skórę czymś nawilżającym często.
    Jeśli faktycznie to Cię niepokoi, zadzwoń do swojego lekarza opisz mu objawy i zapytaj czy masz przyjść czy też zaleca Ci coś innego. A jak nie masz numeru do lekarza to zadzwoń do przychodni bądź podejdź na IP, kobiety w ciąży są pod specjalnym nadzorem więc na pewno Cię nie wyśmieją od panikar, tylko przeanalizują sytuację. Zawsze wtedy będziesz spokojniejsza.



    a czy twoje twardnienia brzucha jak cie łapaly to trwaly np. 30 min , 1 godz? i dopiero po takim czasie odpuszczało?

  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 5 października 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę leki podtrzymujące ciąże, więc każde kłucie, ból itp wzbudza we mnie niepokój. O wszystko pytam lekarza. Zalecił mi branie magnezu, powiedział, ze jak kilka razy na dzień będe miała uczucie napięcia w części brzusznej, to nie powinnam się niepokoić, tylko najlepiej poleżec na lewym boku i w ciągu 30 min powinno mi przejść. Rzeczywiście w większości przypadków leżenie sprawia, ze wszelakie dolegliwości ustępują.
    Tłumaczył, że takie napinanie się brzucha związane jest po części z krążeniem krwi i leżenie na lewej stronie pomaga przywrócić odpowiednie krążenie w ciąży:) Przynajmniej tyle zapamiętałam;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ