X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Test obciążenia glukozą OGTT
Odpowiedz

Test obciążenia glukozą OGTT

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 30 marca 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy wykonywałyście test z glukozą? Od 23+1 czy od 24+1 (czyli po skończonym 24 tc.?)

    hchy9jcglcvgymij.png
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    up!

    hchy9jcglcvgymij.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wykonywałam. Prawidłowo wykonuje się go między 24-28 tyg. ciąży, mowa tu o skończonych tygodniach.

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm... to chyba muszę zadzwonić do lekarza bo każe mi wykonać 23+1... i właśnie wydaje mi się że za wcześnie...

    dzięki za odpowiedż!

    hchy9jcglcvgymij.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśle że lekarz wiw co robi ;). W którymś wątku czytałam że dziewczyna miała wykonany chwilę po 20 tc i później go nie powtarzała. Ten tydzień różnicy pewnie też wiele nie zmieni :)
    Chociaż w sumie warto się upewnić, żeby 2 razy nie latać. :)

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wydaje mi się, że OGTT nie wolno częściej powtarzać niż 1x na pół roku ;)

    hchy9jcglcvgymij.png
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli jest potrzeba to mozna powtarzac. Jak na poczatku ciazy wychodzi wysoki cukier to lekarze zlecaja ogtt potem kontrolnie rowniez.
    Ja ogtt robilam 23+2 bo lekarz zdecydowal ze to dobry termin a wizyte mialam 23+5.

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam teraz wykonać test obciążenia glukozą oczywiście lekarz napisał mi skierowanie i kazał zrobić na następną wizytę którą mam 7 kwietnia :-) i też będę w 20 tydz i 4 dni :-)

  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania_Leo wrote:
    Hm... to chyba muszę zadzwonić do lekarza bo każe mi wykonać 23+1... i właśnie wydaje mi się że za wcześnie...

    dzięki za odpowiedż!

    Kochana ja mam jeszcze wcześniej wykonać ten test niż Ty :-) ale skoro lekarz mi tak zalecił to chyba wie co robi :-)

  • Ursa_Major Znajoma
    Postów: 26 25

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam taki test już w 10 tygodniu, bo miałam podwyższony cukier w krwi tak więc można na pewno robić częściej jak trzeba :)

    Termin - 21.09.17 - Będzie Leszek ! :)
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania_Leo wrote:
    Hm... to chyba muszę zadzwonić do lekarza bo każe mi wykonać 23+1... i właśnie wydaje mi się że za wcześnie...

    dzięki za odpowiedż!

    czasem lekarz, jeśli ma takie podejrzenia, może poprosić o wcześniejsze wykonanie badania :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę robić w 21+5, ponieważ 21+6 mam wizytę i lekarz kazał na nią przyjść z tymi wynikami. Też wydaje mi się to za wcześnie, ale w zasadzie chyba lepiej zrobić badania wcześniej niż później ;)

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie będę robić test z glukozą w 23+1 bo na następny dzień jest wizyta. ;)

    jeszcze raz dzięki za odpowiedź :)

    hchy9jcglcvgymij.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ