X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ruchy maluszka
Odpowiedz

ruchy maluszka

Oceń ten wątek:
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 5 stycznia 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zastanawiam czy wszystko jest ok. Otóż jestem już w 20t4d i nadal nie wyczuwam ruchów dzidzi. Raz wydaje mi się dała o sobie znać w sylwestra, ale od tamtego czasu czasu nic się nie dzieje. Dodam że jest to moja pierwsza ciąża i mam troszkę tuszy. Czy może to mieć wpływ na odczuwanie ruchów dzidzi???


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 5 stycznia 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to ma wpływ. Dodatkowo np. łożysko na przedniej ścianie macicy również. Jesteś jeszcze w okresie kiedy te ruchy powinny sę pojawić, więc spokojnie na nie czekaj. Na pewno lekarz na nastepnej wyzycie zapyta cię o to czy już czujesz. Więc mu powiesz. Ale na usg będzie widać czy wszystko jest ok:) A na pewno jest;)
    Ja też mam te wszystkie czynniki co ty plus łóżysko z przodu i wiem,że jeszcze mogę trochę poczekać;)

    agi88 lubi tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zacznę 20 tydzień w piątek i też cisza.Również wydawało mi się,że czułam takie delikatne smyranie w okolicach świąt i sylwestra,a potem już nic.Dodatkowo od sylwestra nie mogę się doleczyć z przeziębienia,przejdzie mi katar,to gardło,skończy się gardło-już kaszel czeka,na koniec wywaliła opryszczka,ech.W środę idę sprawdzić,czy wszystko ok u małego,jednak wiem,że w tym czasie ruchów jeszcze może nie być lub mogą być bardzo nieregularne,np.pokazać się na dwa dni a wyciszyć na tydzień.
    Kiedy masz teraz wizytę u lekarza?

  • MartaM27 Debiutantka
    Postów: 9 6

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od 17 tyg wyczułam ruchy dzieciątka, ale jest to sporadyczne, raz rano a raz wieczorem, mam nadzieje, że im dalej tym będę częściej czuła.

    MartaM27
  • Bea_tina Autorytet
    Postów: 2760 3068

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pierwsze motylkowanie poczulam ok 17 tc, a póżniej 3 tygodnie ciszy! Teraz maluszka coraz częściej czuję, ale tez bez jakiś szaleństw:)

    1usapiqvs8bdmaac.png
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze ruchy poczułam na początku 17 tygodnia, potem chwilę cisza i znów. Tylko naprawdę trzeba się "wczuć" żeby wiedzieć że to właśnie to. Również mam łożysko na przedniej ścianie macicy. To moja druga ciąża.

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tez lozysko na przedniej scianie i z tych chudych chudych rozmiarow 0 to raczej nie jestem ;;--))), ale czuje juz elegancko od 3 tyg plus teraz co dzien po kilka razy wiec nei mam pojecia od czego wyczuwanie zalezy. super, super, przewspaniale uczucie
    moja kolezanka ktora jest z kolei b. szczupla dopiero kolo 20 tyg poczula ruchy, wczesniej w 19 tyg to bylo takie przelewanie sie w brzuchu, bąbelkowanie
    f2w39n73qolnajph.png

    Anielka27 lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Justyska 235 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja od 17 tygodnia czułam ruchy dziecka teraz jestem w 24 tygodniu i kopie bardzo:)

    justynia!
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślałam, że nie czuję ruchów dziecka, a okazało się, że czuję, tylko nie wiedziałam, że to są ruchy!

    Byłam dziś na badaniu połówkowym, widziałam na monitorze kiedy syn kopał i dokładnie w tym samym momencie czułam pukanie. Było to tak subtelne i delikatne, że do tej pory nie postrzegałam tego jako stuprocentowe ruchy, a jednak, synchron w czasie usg był :). Dodatkowo bardziej wyczuwalne, bo głowica przyciskała brzuch. Uspokoiłam się teraz, a więc to subtelne bąbelkowanie do tej pory to faktycznie było moje dziecko :).

    A ktoś mi kiedyś powiedział - jak zaczniesz czuć ruchy, to nie będziesz miała żadnych wątpliwości, że to to - bzdura!

    magdalena, xAliceex, Nelly, AiCha4811 lubią tę wiadomość

  • Nina2301 Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w 16 tyd ciazy i 5 dni , jak narazie nie czuje zadnych ruchow maluszka ale juz sie nie moge doczekac , jestem bardzo drobna i podobno takie dziewczyny szybciej odczuwają ruchy dzidziusia hmm ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2014, 18:40

  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie bo poki te bulgotki nie sa bardzo wyrazne pewnie ciezko stwierdzic czy to gazy czy jakies inne zariowania w jelitach czy jednak maluszek.

    zazdroszcze i gratuluje

    Nina2301 lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • magdalena Autorytet
    Postów: 1681 1163

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to i ja się wypowiem pierwsze smyranie poczułam w 17tc ale nie były częste może co kilka dni. wydaje mi się że takie bardzo wyraźne były od 20tc.
    dziewczyny spokojnie każda z nas jest indywidualna:)
    przyjdzie czas na każdą z Was w tym stanie uczymy się cierpliwości non stop nic nie da się przyspieszyć!

    dqpri09knl7nzqjn.png
  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj poczułam delikatne pyknięcie od środka :-) i czułam ze to dzidzia- teraz cisza - mam nadzieję że za niedługo będę czuła je codziennie :-)

    aNiLewe lubi tę wiadomość

    zem3i09keg891u11.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja ruchy poczułam w 18 tyg i w sumie pierwsze dni nie byłam pewna czy to Niunia ale sie nie myliłam ,teraz wali równo,chyba nigdy nie śpi,mam nadzieje że po porodzie będzie grzeczniejsza ;-) no i ciągle mała moja ma czkawke ;-) pare razy dziennie ;-)

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • magdalena Autorytet
    Postów: 1681 1163

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no własnie ja z tą czkawką nigdy nie wiem czy to faktycznie czkawka czy ruchy ?

    dqpri09knl7nzqjn.png
  • nadia2215 Koleżanka
    Postów: 43 49

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też jeszcze nie czuję ruchów chodż wydawało mi się, że tak jest ale niestety to moje zbulwersowane jelita.

    c55f3e3k4voabtmt.png
  • maggda Autorytet
    Postów: 1101 938

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem w 2 ciąży i pierwsze ruchy poczułam 5stycznia rano poczułam kopniecie ze aż się obudziłam :) a teraz czuje lekkie motykowania ale tak sporadycznie , częściej jak po kąpieli leżę w łóżku i mam rękę na brzuszku <3

    yuuds65g3xczefvz.png

    twfgs7p.png

    63nqryl.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam łożysko z przodu. Moja pierwsza ciąża. Czasami wydaje mi sie ze czuję jakieś ruchy, ale nie wiem czy to dzidzia :) w czwartek miałam usg i zapytałam o te ruchy i powiedziałam ze ja to jeszcze nic nie czuję, a lekarka powiedziała ze to nic niepokojącego, ze jeszcze jest na to czas

  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja równiez jeszcze nie czuje żadnych ruchów, za to pojawiają się u mnie te skurcze hicksa braxtona takie delikatne. A na ruchy wciąz czekam z niecierpliwością

    AnULa7 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
  • MartaM27 Debiutantka
    Postów: 9 6

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ruchy czuje od 17 tyg a jestem teraz w 19 tyg, od 2 dni czuje jakos tak słabiej, kiedy jest powód do niepokoju? czy cos sie może stac jak kilka dni sie nie czuje ?

    Idia lubi tę wiadomość

    MartaM27
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ