X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ruchy maluszka
Odpowiedz

ruchy maluszka

Oceń ten wątek:
  • Adzisz89 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 lipca 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    Jestem obecnie w 19 tygodniu (18 tydzień + 3 dni) ciąży. Póki co nie czuję jeszcze ruchów, ale czekam na nie z niecierpliwością. Do czego można porównać te pierwsze ruchy?
    Pozdrawiam serdecznie :)

    Ada
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 10 lipca 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi to przypominało ruchy jelit. Przepraszam za obrazowość, ale uczucie było takie jakby szedł taki mały "bąk" jelitem, ale nie dochodził do końca, tylko przesuwał się w tę i z powrotem w jednym miejscu :P

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 10 lipca 2016, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie łaskotanie w dolnej części brzucha - trochę właśnie jak ruchy jelit może. Na początku wcale nie jest to takie oczywiste, że to właśnie to, ale dość szybko przybierają na sile (kilka dni, może coś ok. tygodnia) i zaczynają przypominać skurcze. Mnie mój maluch ostatnio tak skopał, że aż mnie mdliło - strasznie się rozbrykał wczoraj, ale pocieszające jest to, że dzisiaj trochę spokojniej - widocznie się zmęczył :P.

    AKUxp2.png
  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 11 lipca 2016, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem w stanie odróżnić ruchów jelit od maluszka, więc na początku nie byłam pewna czy to to. Teraz mam 19t3d i mogę już stwierdzić, że bezgłośne puknięcia poniżej pępka, które wprawiają mój brzuch w delikatne podskoki to na pewno mój maluch ;)

    17u9ha00otchcgqb.png
  • Ashley86 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 11 lipca 2016, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze ruchy poczułam w 17 tc. Faktycznie na początku sa niecharakterystyczne, ale szybko przybierają na sile i wciskania główki czy nóżki w powłoki brzuszne nie można pomylić z niczym innym :) Ponoć to jak szybko się zaczyna czuć ruchy maluszka zależy od fizjonomii kobiety- szczupłe odczuwają szybciej i położeniu łożyska- jeśli jest na przedniej ścianie macicy, może amortyzować ruchy i sa wówczas odczuwane słabiej.

    mhsv3e5e1p7hrrhi.png
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 12 lipca 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam 2 pytania odnośnie ruchów:

    1. Jak to jest z ich liczeniem? Czytałam, że od ok. 28 tygodnia powinno występować 5 ruchów na godzinę, a w czasie aktywności (rozumiem, że to ten czas kiedy maluch się faktycznie bumboli bardzo?) 10/h. Czy to tak faktycznie jest? W czasie aktywności, który wg mnie jest u mojej małej kilka razy w ciągu doby,ok. 3-5 to faktycznie tych ruchów spokojnie może być 10. Ale nie sądzę, że w każdej godzinie się rusza te 5 razy. Przecież są też te okresy czuwania czy coś, dziecko chyba ma prawo spać?

    2. Słyszałam też, że od pewnego momentu dziecko będzie się mniej ruszało, bo po prostu nie będzie tyle miejsca. Od którego to mniej więcej tygodnia?

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Adzisz89 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grubaskiem nie jestem :P ale może po prostu maluszek daje mi czas, bo jak zacznie kopać, to popamiętam ;)

    Ada
  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 14 lipca 2016, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uczucie jakby rybka podskakiwala w wodzie :) takie plumk. Na początku to tylko takie bulgotki byly.
    Co do liczenia to trochę szaleństwo cały dzień siedzieć i liczyc ile razy w ciągu danej godziny kopnal. Na tym etapie dziecko ma juz chyba bardziej unormowany czas aktywności i snu, i ich bym pilnowała :)

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 14 lipca 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie liczę ruchów, jak dotąd lekarz nic takiego mi nie zalecał. Ale mała jest bardzo aktywna, chyba mało sypia ;) Więc się zbytnio nie martwię ilością ruchów. Pewnie jakby mi nagle znieruchomiała, to zaczęłabym obserwować, ale na razie chyba nie ma co popadać w przesadę ;)

    guerretenshi lubi tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • małamama Autorytet
    Postów: 788 397

    Wysłany: 14 lipca 2016, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Powiedzcie mi czy Wy też w okresie około 23 tygodnia macie takie nieregularne ruchy? Ja czasem czuje córcie tylko rano, słabo i chwile, potem cały dzień nic. I dopiero czasem wieczorem. Ale też nie zawsze. Jestem grubasek, to moze przez to tak nie czuje.
    Czy około 28 tygodnia te ruchy czuć bardziej regularnie, że zaczyna sie je liczyć? Czy liczy sie je tylko wtedy jak dziecko np przestaje być ruchliwe jak dotąd ?

    ex2buay3pdd4m8hy.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 15 lipca 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam 22 tydzień i u mnie zazwyczaj wygląda to tak: z rana na dzień dobry kilka smyr smyr, w ciągu dnia tak troszkę czasami od niechcenia, wieczorami krótki acz konkretny przemarsz wojsk. Tak gdybym miała policzyć to kilkanaście ruchów na cały dzień, ale z zupełnie różnym natężeniem. Nieraz to siedzę i czekam, aż leniuszek da o sobie znać. A z liczeniem ruchów to jeszcze mamy czas.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 15 lipca 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętam, że ja miałam podobnie. Głównie aktywna była rano i wieczorem, w ciągu dnia dużo mniej, ewentualnie jak długo leżałam. Jak jesteście aktywne to też nie wyczujecie. A teraz czuję dużą różnicę w samych ruchach i w ich liczbie. Już spokojnie w każdej godzinie poczuję jak zwracam na to uwagę, chociaż też najbardziej aktywna wieczorem, nad ranem i jak dużo leżę. I ruchy wcześniej były jak skurcze, a teraz więcej takich jakby ryba mi pływała w brzuchu :P pewnie się więcej obraca czy coś.

    Kagura lubi tę wiadomość

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 15 lipca 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój szkrab na pewno lubi nektarynki :). No i często jeśli się położę/usiądę nie tak, jak dziecku wygodnie, to zaraz mam sygnał kopniakami, że albo ja się jakoś inaczej ułożę, albo ono będzie odstawiać dzikie harce w poszukiwaniu lepszej pozycji :P. A ogólnie to jednak w leniwszych momentach dużo łatwiej wyczuć ruchy.

    Nina80 lubi tę wiadomość

    AKUxp2.png
  • Orchidea--> Debiutantka
    Postów: 12 13

    Wysłany: 16 lipca 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie ☺ te ruchy to indywidualne cechy każdego maluszka. Ja przy pierwszej ciąży miałam łożysko na przedniej ścianie i troszkę kilogramów więcej i ruchy były czasami słabo wyczuwalne.
    Teraz również łożysko z przodu i od paru dni lekkie "głaskanie" mamusi ☺

    7470vkcbp00r6cz8.png
  • Maggie_31 Autorytet
    Postów: 360 162

    Wysłany: 22 lipca 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my mamy 18 tydz(17tydz i 2 dni) i młody wczoraj wystosował pierwsze wyczuwalne kopniaczki:-)Wcześniej były bąbelki i motylki,a tu taki suprajs.Tego nie da sie pomylić z niczym innym:-)))

    17u920mmtaho5gy9.png
  • Maggie_31 Autorytet
    Postów: 360 162

    Wysłany: 22 lipca 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam,ze jestem dość szczupła-54 kg przy 170cm i brzuszek jest pileczkowy,bez tłuszczyku.

    17u920mmtaho5gy9.png
  • MajaRyt Przyjaciółka
    Postów: 140 34

    Wysłany: 23 lipca 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doczekałam i ja:) Pierwsze ruchy w 21 tc, a dzisiaj 22 tc i już nawet tatuś poczuł:)

    3jgxgzu3mqdzfix8.png

    Aniołki [*][*]

  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 28 lipca 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19tydzień i ja przedwczoraj poczułam pierwsze ruchy :)

    To było w pracy i nie do końca byłam przekonana, że to właśnie "to", ale już wczoraj ktoś wyraźniej zapukał mi dwa razy wieczorem od środka.
    Myślałam, że nigdy się nie doczekam i poczuję dopiero jak będę miała wielki brzuchol, a tu niespodzianka :D

  • zuzkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 29 lipca 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja jestem w końcówce 17 tyg i nie wiem czy to są ruchy myślę że praca jelit bo czułam jakby mi bańka pękła w brzuchu ale to chyba jelita bo potem mi jeździli w brzuchu zresztą do tej pory jeździ a już myślałam że to ruchy :(

    Zuzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie:
    1 ciąża ruchy w 16/17tc
    2 ciąża ruchy 14tc
    3 ciąża ruchy od kilku dni, z tym, że maleństwo jest tydzień starsze niż z suwaczka (OM), więc 13/14tc :)

    Też jestem raczej szczupła :)

‹‹ 8 9 10 11 12
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ