X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ruchy maluszka
Odpowiedz

ruchy maluszka

Oceń ten wątek:
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sznurowka wrote:
    Jutro zaczynam 23 tc, czy w tym czasie czułyście już bardzo mocno i regularnie ruchy dziecka? Byłam 1 czerwca na połówkowym i wszystko było OK, ale tak czytałam w internecie, że mniej więcej już powinno się czuć 10 ruchów na godzinę. Ja tylu nie czuję, chyba że są bardzo delikatne, bo takie czasem mam, że nie wiadomo czy to dzidzia czy coś innego. A takie mocne jak skurcze mam rzadko, głównie córcia sobie wybrała ok 22.00 jak się kładę do łóżka to trochę się powierci, a tak to w ciągu dnia tak nie czuję za mocno. Czasem jak się ułożę na plecach i poleżę tak to się odezwie jednorazowo. Ma ktoś podobnie?
    takie liczenie ruchów dziecka to z tego co ja wiem to po 28-30 tygodniu. Wczesniej powinny byc ale nie liczy sie ruchów. Wiec mysle ze możesz spać spokojnie. Ja tez tak mialam na poczatku ze jeden dzien kilka innego dnia jeden lub wcale a teraz kopie po żebrach, raczki wciska w pęcherz itp. I caly dzień szaleje. Wiec mysle ze potrzeba jeszcze czasu u cb:)

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, wczoraj i dziś jak siedziałam w domu i odpoczywałam to już ruszała się trochę więcej :) A można jakoś rozróżnić skurcze Braxtona-Hicksa od dziecka? Bo już mogą niby się pojawiać i wydaje mi się, że jak mam takie mocniejsze skurcze, zawsze w tym samym miejscu i kilka razy pod rząd to to a nie dzidzia.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pojawiły się u mnie kilka dni temu takie ruchy w brzuchu jak pękające bąbelki. Czytałam, że tak można czuć ruchy dziecka na samym początku jak się zaczyna ruszać, a moja mała już się ruszała mocniej, takie uderzenia jak skurcze miałam i mam nadal. Ale do tego takie właśnie uczucie przelewania w brzuchu albo właśnie bąbelków. Wcześniej ich nie miałam, a teraz jest więcej nawet niż tych uderzeń. Czy to też ruchy? Czy powinnam się czymś martwić?

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sznurówka, takie przelewanie, bąbelki i uczucie przypominające jeżdżenie po jelicie to właśnie dziecko ;) Z tygodnia na tydzień będziesz je czuła coraz bardziej. Często czuję też jak Mała się wypina w jakiejś części brzucha i wtedy rzeczywiście mięśnie trochę miejscowo sztywnieją.
    Skurcze Braxtona-Hicksa odczuwam w zupełnie inny sposób. Bardziej jako takie "błyskawice" idące wewnątrz brzucha z góry na dół. Pojawiają się co kilka dni i po kilku takich "prądach" wszystko ustaje. Nie są bolesne, ale zupełnie nie przypominają ruchów dziecka, przynajmniej u mnie.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszcze może dwa tygodnie i poczuje i ja :)

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • miła20 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pierwsze wyrazne ruchy poczułam dopiero po 21 tyg. więc nie ma sie co martwic;)

  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam wredne dziecko. Nie dość, że się nie chce pokazać na USG, to jeszcze zaczęło się wyczuwalnie ruszać dzień po wizycie u gina :). Ale to ma być skorpionek, więc nic dziwnego :D. W każdym razie to różnie bywa - na początku też nie byłam pewna, czy to już ruchy. Dopiero po kilku dniach się upewniłam, jak się zaczęły powtarzać częściej i ciut intensywniej. U mnie to było jakoś w 19 tygodniu. A u znajomej zaczęło się w 22 i też wszystko było w porządku, więc nie panikować, dziewczyny. W poradnikach czy na portalach zawsze to wszystko jest tylko orientacyjnie zaznaczone - jak z tym piciem 2 litrów płynów dziennie. Mój organizm nie daje rady tyle przyjąć, jak się opiję więcej niż 1,2-1,5l to nie mogę spać tak puchnę :).

    AKUxp2.png
  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 25

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w jakich porach czujecie najczęściej ruchy dziecka?:) Ja jestem w połowie 18 tygodnia i czuję takie delikatne bąbelki ale już od jakiegoś czasu i coraz mocniej i wiem, że to dziecko bo wcześniej w życiu takiego czegoś nie miałam i najbardziej to czuję wieczorem jak się położę albo nad ranem jak się przebudzam a w ciągu dnia jakoś tak mniej i zastanawiam się w jakich porach Wasze dzieci są najbardziej ruchliwe?:)

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżyna&Malina, u mnie różnie, chociaż widzę, że chętniej się wierci, kiedy ja chcę spać :D. W ciągu dnia na razie rzadziej, ale też się zdarza ruchliwszy dzień. Zauważyłam też, że czasem reaguje na niespodziewane dźwięki - np. odkurzacz czy jakąś mega głośną suszarkę do rąk w centrum handlowym :P.

    AKUxp2.png
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest tak samo , w ciagu dnia jak pracuje nie czuje malego prawie wogole dopiero pozniej jak przychodze do domu i odpoczywam to on zaczyna szalec :) albo po jakims posilku :) ostatnio jak wypilam sok jablkowo mietowy to az bylam w szoku bo naprawde sie krecil hihi :) ale sa dni co wogole nic nie czuje ...
    Tak jest na poczatku i nie ma sensu sie tym przejmowac

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pierwsze ruchy wyczuwalne były wieczorem po kolacji, jak położyłam się na plecach. Z czasem zaczęły być coraz częstsze - najpierw późnym wieczorem, potem po każdym posiłku, a teraz to już niezależnie od okoliczności :) Najbardziej intensywnie Młoda rusza się jak jestem głodna - z całych sił mi przypomina, że już pora karmienia ;)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Perl Autorytet
    Postów: 322 402

    Wysłany: 1 lipca 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pierwsze ruchy poczułam po kolacji wieczoram leżąc w łóżku. Ale byłam przekonana że to jelita. wszyscy mówili że jak poczuje ruchy dziecka to będe pewna na 100% że to dziecko, a nie prawda. nabrałam pewności że to dziecko jak kilka dni pod rząd ruszało się wieczorami i jak zaczęło się też kręcić rano. zdarza się też że w dzień się rusza, ale to wtedy kiedy dużo odpoczywam. jak mam dzień chodzenia po mieście albo załatwiania czegoś to dziecko moimi ruchami jest usypiane i nie rusza się wtedy.

    Werix lubi tę wiadomość


    ug37io4pmuu08seh.png
    20120519310114.png
  • Julia--natalia Przyjaciółka
    Postów: 72 40

    Wysłany: 3 lipca 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz się nie mogę doczekać jak poczuje ruchy dziecka, wiem ze muszę jeszcze poczekać :)

  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 6 lipca 2016, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze ruchy były 16+3 po kłótni z facetem :D teraz wyczuwam je między 7-9, 12-14 i po 21. To takie intensywne i wiercace. Pojedyncze kopniaki kiedy jem coś dobrego lub podczas jazdy autem (ale wtedy to najmocniejsze, jakby młody lubił jeździć z tata)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • Julia--natalia Przyjaciółka
    Postów: 72 40

    Wysłany: 6 lipca 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To juz tak wcześnie można poczuć ruchy dziecka? Kurczę to może i ja poczuje za ok dwa tygodnie, chociaż to bardziej indywidualna kwestia. Czasami odczuwam takie lekkie łaskotanie w brzuchu ale póki co to pewnie moje jelita :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2016, 12:02

  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 6 lipca 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie właśnie takie łaskotanie przeszło powoli w konkretne ruchy, więc kto wie :).

    Julia--natalia lubi tę wiadomość

    AKUxp2.png
  • Julia--natalia Przyjaciółka
    Postów: 72 40

    Wysłany: 6 lipca 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I juz się wsłuchuje w organizm i wynajduje łaskotania :)
    Hehe doczekać sie nie mogę :)

  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 7 lipca 2016, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w wyczuwaniu pomagają spodnie z dużą ciasniejsza guma lub pas samochodowy na brzuchu. Julia wsluchuj się w miejsce powyżej włosów :)

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • Julia--natalia Przyjaciółka
    Postów: 72 40

    Wysłany: 7 lipca 2016, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smyra mnie co jakiś czas ale nie chce wpadać w euforię że to maluch, to chyba naprawdę jeszcże za wcześnie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2016, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam czuć ruchy pomiędzy skończonym 18 a 19 tygodniem ciąży. Myślałam, że to jelita, ale tuż nad spojeniem łonowym to raczej jelit nie ma:-)
    Najczęściej czuję jak jestem zdenerwowana, po posiłku jak się położę albo wieczorem. Jak chcę iść spać to Maluch najbardziej szaleje.

‹‹ 8 9 10 11 12
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ