X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Rozstępy w kolejnej ciąży
Odpowiedz

Rozstępy w kolejnej ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • French_Lover Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 8 lutego 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie do wszystkich z Was, które są w kolejnej ciąży. drugiej, lub trzeciej, a w pierwszej miały rozstępy na brzuchu.

    - Czy jeśli w pierwszej ciąży skóra popękała, to czy jest szansa, że za drugim razem uda się tego uniknąć? Pytam szczególnie dlatego, że:
    - jest bardzo duży odstęp czasu między pierwszą, a drugą ciążą (10 lat)
    - w pierwszej ciąży w ogóle nie smarowałam skóry, która zaczęła pękać jakoś na przełomie 7/8 miesiąca.

    Dodam, że w 1 ciąży przytyłam łącznie 10 kg.

    Zastanawiam się cały czas, czy regularna i solidna pielęgnacja teraz, przy drugim dziecku może coś uratować i nie pojawią się nowe szramy, czy w ogóle nie ma się co nawet łudzić?

    Napiszcie proszę, czy macie jakieś doświadczenia, spostrzeżenia w tym temacie?

    w57vgov3sg8z8thq.png
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 9 lutego 2017, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w pierwszej ciąży pielęgnowałam brzuszek oliwką i jakimś kremem do tego przeznaczonym... miałam bardzo duży brzuch wiec troszkę mam rozstępów wokół pępka. teraz smaruję się oliwką i całą seria Palmersa ... zobaczymy narazie nic ale w pierwszej już pod koniec pękałam ... inie czułam skóry wokół pępka :/ teraz jak do tej pory prztyłam tylko 1 kg ... wtedy tyłam dużo szybciej ... na więcej sobie pozwalałam teraz sie pilnuję.
    używaj oliwki po każdym prysznicu na całe ciało ... bo całe tego wymaga i kup sobie coś dobrego do brzuszka :)

    French_Lover lubi tę wiadomość

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • Stavanger37 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 9 lutego 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    11 lat temu w pierwszej ciąży przytyłam około 20 kg, jak nie więcej ( skutecznie starałam sie o tym zapomnieć;-)), rozstępy ku mojemu zdziwieniu pojawiły sie nie na brzuchu lecz na bokach, biodrach i pupie. Dodam ze nie smarowałam sie jakoś systematycznie, a i pogrążyła mnie terapia hormonalna przed ciąża, po której przytyłam 10 kg w 6 m-czy, czyli nadwagi miałam razem - bagatela 30 kg

  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 9 lutego 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardzo mozliwe ja to mam po bokach rozstepy ale nie po ciazy tylko po przytyciu. jak odstawilam malego od cyzka to tak sie rzuciala na jedzenie ze szok... w bardzo szybkim czasie przytylam pond 10 kg.
    ogolnie nie jestem kruszynka wiec tym bardziej pilnuje sie w tej ciazy... przed ciaza schudlm 10 kg bo wazylam ponad 100 kg i balam sie o zdrowie w ciazy z taka waga.
    zmienlam diete odstawilam cukier ... przestalo mi asakowac mieso ... smaki w ciazy tez mi pomagaja bo nie mam ochoty na wiele rzeczy no i skurczyl mi sie zoladek wiec nie potrzebuje duzo.

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • French_Lover Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 9 lutego 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mrówa, Stavanger - dzięki dziewczyny :* Smarować się smaruję, ale właściwie to sam brzuch i piersi czyli front, jakoś o reszcie nie pomyślałam :P używam dużo oliwki baby dream z Rossmana i masła Palmer's na dokładke, ale już na sam brzuch bo drogie i mało wydajne niestety :/ Mam nadzieję, że to wystarczy. Zauważyłam też dosłownie kilka dni temu, że bez zmiany kosmetykow/ proszków do prania zaczęła mnie strasznie swędzieć skóra, głównie na karku i ramionach :?

    Spotkałam się gdzieś z informacją, że czasem (jak często?) w klolejnej ciąży odnawiają się i ciemnieją stare pęknięcia skóry, ale czyt to prawda - nie mam pojęcia.

    w57vgov3sg8z8thq.png
  • anixx Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 10 lutego 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety w moim przypadku pojawienie się rozstępów okazało się kwestią czasu :/ moja tkanka łączna jednak jest do niczego. Rozstępy towarzyszą mi od okresu dojrzewania, jedynym miejscem na ciele ich pozbawionym był właśnie brzuch, po cichu liczyłam, że może się nie pojawią, ale niestety są. Pierwsze pojawiły się dokładnie w momencie kiedy wchodziłam w II trymestr, póki co są bardzo płytkie, wyglądają bardziej jak zadrapania, walczę z nimi przy pomocy bio oil i oleju ze słodkich migdałów, wydawało się do niedawna, że je przechytrzyłam bo stały się praktycznie niewidoczne, ale wczoraj pojawiło się bardzo dużo nowych. Jestem dopiero w 16 tygodniu, w ogóle nie przytyłam co więcej schudłam bo miałam ciężki I trymestr, strach pomyśleć co będzie dalej kiedy brzuch na prawdę zacznie rosnąć.

    anixx
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 10 lutego 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spokojnie nawet jak bedziesz miala rozstepy to coz takiego... wiem ze świat napedza te wszystkie nasze oczekiwania ... ale czy warto biec za tym co swiat kaze nam robic czy jak mamy myslec o sobie..
    rozstepy kiedy se tworza sa czerwone ale z czasem bledna.. dobra pielegnacja brzuszka tez nie zaszkdzi zarowno przed jak i po porodzie. nie martw sie pomysl ze rozstepy to pamiatka po jednym z fajniejszych okresow w zyciu :) serio serio :)

    Stavanger37 lubi tę wiadomość

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • anixx Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 10 lutego 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Tobą w 100 %, nie mam z tego powodu jakiejś wielkiej depresji :) ale mimo wszystko wolałabym żeby ich tam nie było, ale jak widać "taka moja uroda" ;) Robię ile mogę sumiennie rano i wieczorem wmasowuje te oleje, wierząc że może jednak mi pomogą, a jak nie to trzeba będzie zacząć oszczędzać na laser po porodzie ;)

    anixx
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 10 lutego 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiadomo... ale widzisz jak beda takie ze stwierdzisz ze zycie z nimi to bezdenna otachłań... to laser istnieje :)

    French_Lover lubi tę wiadomość

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • French_Lover Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 23 lutego 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anixx - Twoja skóra zachowuje się naprawdę dość dziwnie, jak na warunki które opisałaś. Aż strach się bać trochę, ale chyba rzeczywiście taka Twojej skóry "uroda". Ja się właściwie pogodziłam z faktem, że będę pewnie mieć nowe, skoro już miałam. Smaruję brzuch i tak, bez względu na to co będzie. Nie zaszkodzi, a może pomoże? :) Najważniejszy jest zdrowy maluszek. Brzuch jest sprawą wielce dalszorzędną.

    w57vgov3sg8z8thq.png
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 24 lutego 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nio slyszlam o przypadkach ze skora jest tak malo elastyczna ze robia sie rozstepy juz na poczatku... i na to kremy niestety nie pomoga. :/

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • anixx Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 24 lutego 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest fakt, moja skóra jest dość problematyczna, teraz na domiar złego zrobiła mi się jeszcze atopowa, cała swędzi jest wysuszona na "wiór" mimo pielęgnacji :/ będę miała przeboje do końca ciąży i pewnie jeszcze po. Jeśli chodzi o rozstępy, o których pisałam to boje się o tym głośno mówić, ale jest na razie 1:0 dla mnie, nie wiem, który specyfik zadziałał a może ich połączenie, ale rozstępy póki co są niewidoczne, tak jak pisałam może dlatego, że były bardzo płytkie, nie wiem, ale wiem jedno, że to na pewno nie koniec:)

    anixx
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 24 lutego 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co stosujesz?

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • anixx Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 24 lutego 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stosuje bio oil i olej ze słodkich migdałów. Nie wiem, który z nich podziałał ale jak zaczęły mi się pojawiać rozstępy to po opiniach w necie stwierdziłam, że wypróbuje oba, póki co jest rezultat. Gorzej z tym wysuszeniem skóry na całym ciele, może macie jakieś sprawdzone preparaty np. emolienty do kąpieli? Dzisiaj mam czarne spodnie i są całe w moim łuszczącym się naskórku :/

    anixx
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ