X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Przyszłe Mamy z Warszawy 2017:)
Odpowiedz

Przyszłe Mamy z Warszawy 2017:)

Oceń ten wątek:
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 17 lipca 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kero wrote:
    Jakie macie opinie o Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie? Rozwazam ten szpital i jestem ciekawa opinii.

    Ja tam rodzilam w sierpniu 2016. Miałam wykupioną położną. Warunki nie są tak piękne jak na Żelaznej ale personel jest super (albo mi się tak trafiło). Dla mnie wazne było by szpital byl niedaleko od domu (do instytutu mialam 10 min samochodem) oraz oddzial neonatologiczny w przypadku komplikacji... rodzilam naturalnie, nie bylo problemu z otrzymaniem znieczulenia, pani Edyta (polozna) była swietna :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Jarzebinka89 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, a jakie szkoly rodzenia polecacie na terenie Warszawy?

    #rodzew2018
    p19u3e3kzaje7hnn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chętnie się dowiem na temat szkół rodzenia.
    I jeżeli ktoś może coś powiedzieć o szpitalu Orłowskiego to będę wdzięczna - znajome, które tam rodziły polecają. Podobno szpital w stylu PRL ale fachowy personel.

  • Kaczuszka86 Autorytet
    Postów: 1315 861

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 12 października 2017, 19:39

    mhsv9vvj9veszbog.png
    25.11.2013 [*] 8tc zaśniad częściowy
    23.11.2014 [*] 9tc puste jajo płodowe
    31.10.2015 [*] Ula 22tc niewydolność szyjki
    19.11.2017 nasz największy skarb Norbert <3
  • kasiaa.. Autorytet
    Postów: 347 195

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę rodzic w MSWIA rodziłam rok temu. Warunki,personel super . O innym szpitalu nawet nie myślę

    201610141756.png
    201802217352.png
  • Avvre Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, to o ja sie przedstawie. Termin wg OM 7.02.2018. Corke rodzilam na Starynkiewicza i lekarz stamtad mnie prowadzi ale zle wspominam pobyt tam. Mysle o MSWiA- bede miec cc, jeszcze przemysle gdzie sie zapisze

    8599yx8dfxitqw4o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę o szkole rodzenia przy szpitalu Orłowskiego - czy ktoś może się wypowiedzieć na jej temat? :)

  • Vilu Autorytet
    Postów: 457 430

    Wysłany: 7 września 2017, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopisuję się :) Termin na połowę stycznia. Mocno rozważam Madalińskiego, ponieważ tam pracuje gin prowadząca moją ciążę. Z drugiej strony dwa razy byłam na IP w Bielańskim (bo mam go w odległości krótkiego spaceru od domu) i wrażenia miałam bardzo pozytywne (personel bardzo miły i zaangażowany). Logistycznie Bielański byłby wygodniejszy.

    Oczywiście na początku rozważałam Zofię, ale znam kilka osób, które stamtąd odesłali, bo nie było miejsc. Tego chciałabym uniknąć.

    Jeśli chodzi o szkołę rodzenia to moja gin twierdzi, że najlepiej zapisać się przy szpitalu, w którym zamierza się rodzić, żeby się oswoić z miejscem.

    wff2tv73b0vlt43s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sudari wrote:
    Ja też chętnie się dowiem na temat szkół rodzenia.
    I jeżeli ktoś może coś powiedzieć o szpitalu Orłowskiego to będę wdzięczna - znajome, które tam rodziły polecają. Podobno szpital w stylu PRL ale fachowy personel.
    Ja tam rodziłam i chodziłam również do szkoły rodzenia. Polecam. Szkoła super, personel też fajny, wiadomo, zawsze trafi się ktoś kto psuje reputacje.
    Minus, że duże przepełnienie, ale to wszędzie. Rzadko tam odsyłają, czasami mogą cierpieć na tym pacjentki, bo w sali leży naprawdę dużo osób. W większości łóżka nowe, sterowane co jest bardzo pomocne (w moim wypadku poród niestety zakończony cc, przy próbie podejscia do sn). Miałam wykupioną położną.
    Rodziłam w marcu.

  • Jarzebinka89 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 13 września 2017, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoras z Was wybiera sie na szkole rodzenia do Madalinskiego w pazdzierniku?
    https://old.szpitalmadalinskiego.pl/node/1681#
    Dzwonilam tam wczoraj i jeszcze musze chwile poczekac z zapisem, bo jest na to jeszcze za wczesnie, ale niedlugo maja sie pojawic terminy z drugiej polowy pazdziernika :) U mnie odpada szkola rodzenia w szpitalu, gdzie chce rodzic, bo jest to szpital prywatny.

    #rodzew2018
    p19u3e3kzaje7hnn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czirisz wrote:
    Ja tam rodziłam i chodziłam również do szkoły rodzenia. Polecam. Szkoła super, personel też fajny, wiadomo, zawsze trafi się ktoś kto psuje reputacje.
    Minus, że duże przepełnienie, ale to wszędzie. Rzadko tam odsyłają, czasami mogą cierpieć na tym pacjentki, bo w sali leży naprawdę dużo osób. W większości łóżka nowe, sterowane co jest bardzo pomocne (w moim wypadku poród niestety zakończony cc, przy próbie podejscia do sn). Miałam wykupioną położną.
    Rodziłam w marcu.

    Dziękuję :) Zapisałam się na nowy kurs od 17 października właśnie na Orłowskiego. Opinie od rodzących tam koleżanek miałam bardzo dobre, żadna nie wykupiła położnej i twierdziły, że opieka mimo to bardzo dobra.

    A Ty miałaś położną właśnie z Orłowskiego? Jaki koszt? I czy wg Ciebie warto?

  • Vilu Autorytet
    Postów: 457 430

    Wysłany: 13 września 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jarzebinka89 wrote:
    A czy ktoras z Was wybiera sie na szkole rodzenia do Madalinskiego w pazdzierniku?
    https://old.szpitalmadalinskiego.pl/node/1681#
    Dzwonilam tam wczoraj i jeszcze musze chwile poczekac z zapisem, bo jest na to jeszcze za wczesnie, ale niedlugo maja sie pojawic terminy z drugiej polowy pazdziernika :)

    A to dziwnie, bo jesteś dzień do przodu w stosunku do mnie, a mnie nie pytali o tydzień ciąży i zapisali od początku października (czyli zacznę w 26-tym tygodniu). Praktycznie wszystkie znajome ciężarne polecały mi zapisanie się do szkoły rodzenia wcześniej niż w 28-30 tygodniu ze względu na to, że w tak późnych tygodniach ciężko jest już wysiedzieć 3 godziny i generalnie pod koniec szkoły już się bardzo męczyły.

    Jarzebinka89 lubi tę wiadomość

    wff2tv73b0vlt43s.png
  • Jarzebinka89 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 13 września 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilu wrote:
    A to dziwnie, bo jesteś dzień do przodu w stosunku do mnie, a mnie nie pytali o tydzień ciąży i zapisali od początku października (czyli zacznę w 26-tym tygodniu).

    Hmm, moze zadzwonie tam jeszcze raz i tez sie jednak zapisze, bo przekonuje mnie argument z tym, ze pozniej juz moze byc ciezej. Skoro u Ciebie nie bylo problemu, to faktycznie - po co czekac. Dzieki :)

    #rodzew2018
    p19u3e3kzaje7hnn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, pytałam na szkole rodzenia jak to wygląda. Pani prowadząca polecila mi wybrać się któregoś razu po zajęciach do gabinetu położnych i tam porozmawiać, spytać o szczegóły, zebrać ewentualny kontakt. Patrząc na inne szpitale to tam jest najtaniej. W innych z tego co mi mówiły znajome i wyczytałam sama to cena powyżej 1200 zł. Tam koszt mniejszy.

    Dużo osób mówi, że personel jest na tyle fajny, że nie opłaca się wykupywać takiej osoby. Ja jednak jestem zdania, że jeśli pracuje 9 fajnych osób, a 1 jest nieprzyjemna i psuje statystyki - to chce mieć pewność, ze właśnie ta 1 mi się nie trafi.
    Mimo, że poród zakończył się po kilkunastu godzinach cc, to uważam, że warto.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam termin na 12 kwietnia i też chyba jako pierwszy szpital obstawiam Starynkiewicza. Byłam tam przy cp i szczerze pod względem opieki nieźle. Na IP szybko reagują. Fakt remont by się przydał, ale rozumiem, że placówka nie jest zbyt duża, więc mieliby problem z przeniesieniem sal.
    Jedzenie mają kiepskie.

    Lekarze podobno jedni z lepszych w Warszawie. Na prenatalne byłam u dr z owego szpitala i idę też do Niego na połówkowe.

    Zastanawiam się również czytając trochę nad nowowybudowanym banachem. Ale póki co mało opinii.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2017, 12:13

  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcialam na starynkiewicza ,ale w ciągu ciąży byłam tam 3 razy na izbie przyjeć (bo mam najbliżej) i uważam że o 3 za dużo. Zawsze trafiam na niemiły personel, który mnie zbywa i komentuje to i owo w sposób jaki nie powinni. Na poród szukam innego miejsca

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno teraz przy Żwirki i Wigury WUM, tzw. Banacha jest popularny. Tylko jeszcze nie wiadomo, czy tam uda się wylądować. Do kwietnia coraz bliżej i wydaje mi się, że ta akcja porodowa wraz z trafieniem do szpitala, żeby nie odesłali będzie najbardziej stresująca.

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka rodziła kilka tygodni temu przy Żwirki i była zachwycona. Miała trudny poród, a opowiadała o nim i o szpitalu w euforii ;) Nie wiem czy szok pourazowy czy rzeczywiście tak super :D

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat warszawskich ciężarówek :)

    Mam termin na 02.02, będę rodzić albo na Żelaznej albo na Inflanckiej. To zależy czy się dostanę na Żelazną i czy zdążę odebrać przed porodem ostatnie badania z Inflanckiej.

    Chciałabym na Żelaznej bo mają największe doświadczenie w odbieraniu vbac'ów :) Jestem po cesarce i tera chcę rodzić sn, stąd ten wybór.
    Natomiast ciążę prowadzę na Inflanckiej bo ma bliżej. Też chwalony szpital. Zobaczymy ... Poród już na dniach :)

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coccolina wrote:
    Podbijam temat warszawskich ciężarówek :)

    Mam termin na 02.02, będę rodzić albo na Żelaznej albo na Inflanckiej. To zależy czy się dostanę na Żelazną i czy zdążę odebrać przed porodem ostatnie badania z Inflanckiej.

    Chciałabym na Żelaznej bo mają największe doświadczenie w odbieraniu vbac'ów :) Jestem po cesarce i tera chcę rodzić sn, stąd ten wybór.
    Natomiast ciążę prowadzę na Inflanckiej bo ma bliżej. Też chwalony szpital. Zobaczymy ... Poród już na dniach :)

    Daj znać jak było po porodzie, te dwa szpitale interesują mnie szczególnie ;)
    Ja mam złe wspomnienia z Inflandzką - personel to chodzące dementory, zawsze patrzą na człowieka z nienawiścią, ale lekarze super. A na Żelaznej mam zupełnie przeciwne wrażenia - personel super, lekarze masakra.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ