X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Przyszłe mamy rocznik 89'
Odpowiedz

Przyszłe mamy rocznik 89'

Oceń ten wątek:
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie witamy i służymy pomocą. Co do kp to zależy od organizmu, rodzaju porodu i najbardziej od dziecka czy trafi się mega ssak czy też bedzie potrzebowal nauki. Po czasie mogę powiedzieć że jakkolwiek się nie przygotujesz to rzeczywistośc wszystko zweryfikuje :)

    A czas tak leci że sama jestem w szoku.
    Ale jak patrzę ciężarne to z wielką radością myślę ze jeszcze raz marzy mi sie ten stan z drugą dzidzią :)

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Ursa_Major Znajoma
    Postów: 26 25

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem ze Śląska :)
    Imię już wybrane - będzie Leszek :)
    Dziwny okres mam teraz - jeszcze nie czuje ruchów dziecka a czuje się już bardzo dobrze. Aż czasami zapominam, że jestem w ciąży :)
    Pamiętacie kiedy poczułyście ruchy waszych dzieci? :)

    Termin - 21.09.17 - Będzie Leszek ! :)
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok 18 tygodnia takie lekkie muśnięcia, ok 21 tygodnia mąż czuł po położeniu ręki na brzuchu :)

    Niuniusia kurcze mam wrażenie że na wiosnę jest jakiś wysyp :D aż tęsknię za tym stanem :)

    Niuniusia lubi tę wiadomość

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ruchy tak samo, poczułam ok17-18 tydzień a po 20 mąż czuł pod ręką. Ale nie martw sie te ruchy na początku były nieregularne i czasem tez miałam obawy czt moje dziecko jest w tym brzuchu na pewno, bo pół dnia nie czułam ruchów, brzuch mały i czulam sie swietnie. To potem pokazala mi kopniaki, jak sie rozkrecila to ruszala się cały czas co chwila.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasza też mi się ciężarne w oczach dwoja i troją na spacerach :)

    kasza lubi tę wiadomość

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Ursa_Major Znajoma
    Postów: 26 25

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja patrzę po swoich znajomych to mnóstwo lasek w ciąży, albo dopiero co urodziło :) taki wiek już chyba :D
    Ja czekam spokojnie w takim razie na pierwsze muśnięcia, jutro kończę 16t tydzień więc z każdym dniem coraz większe szanse :D

    Termin - 21.09.17 - Będzie Leszek ! :)
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    stwierdziłam, że też się tu zamelduję. W końcu też jestem z rocznika 89 ;)

    W końcu po 3 latach starań udało Nam się ujrzeć II kreseczki. Pamiętam to jak dziś
    : 7 listopad, 30dc, 10dpo... Byłam wtedy przed nocką a akurat przyszły mi zamówione sikańce. Bum... II kreski a dzisiaj już rozpoczęty 26tc <3
    Termin mam na 21 lipiec ale wcale się nie obrażę jak Niki wyjdzie pod koniec czerwca ;)
    Tak, spodziewam się córeczki Nikoli ;)

    l22nhdgen92nqanl.png
  • Ursa_Major Znajoma
    Postów: 26 25

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anga1989 wrote:
    Cześć dziewczyny :)

    stwierdziłam, że też się tu zamelduję. W końcu też jestem z rocznika 89 ;)

    W końcu po 3 latach starań udało Nam się ujrzeć II kreseczki. Pamiętam to jak dziś
    : 7 listopad, 30dc, 10dpo... Byłam wtedy przed nocką a akurat przyszły mi zamówione sikańce. Bum... II kreski a dzisiaj już rozpoczęty 26tc <3
    Termin mam na 21 lipiec ale wcale się nie obrażę jak Niki wyjdzie pod koniec czerwca ;)
    Tak, spodziewam się córeczki Nikoli ;)

    gratulacje Kochana!!! :) wszystkiego dobrego dla Ciebie i dzidzi :)
    Ja dzisiaj dopiero 17 tydzień, jakoś to wszystko strasznie powoli idzie do przodu :D

    Anga1989 lubi tę wiadomość

    Termin - 21.09.17 - Będzie Leszek ! :)
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to mi mija bardzi szybko :) na poczatku nie mogłam się doczekać wizyty a potem kolejnej a teraz to tak szybko mija, że aż jestem w szoku :) możliwe, że codziennie czuje mała i jakaś spokojniejsza jestem :)
    Nie ukrywam, że chciałabym już przynajmniej koniec czerwca :)

    l22nhdgen92nqanl.png
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak poza tym też jestem ze Śląska ;)

    l22nhdgen92nqanl.png
  • Ursa_Major Znajoma
    Postów: 26 25

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anga1989 wrote:
    A tak poza tym też jestem ze Śląska ;)

    super! a zdecydowałaś już gdzie będziesz rodzić?
    Mi najgorzej mijał 1 trymestr, styczeń i luty miałam wrażenie, że trwają 16 tygodni a nie 8 :D W marcu trochę przyśpieszyło, może jak poczuję już dziecko to będę spokojniejsza i jakoś szybciej to wszystko. Na wiosnę/ w lecie czas zawsze jakoś przyśpiesza :)

    Termin - 21.09.17 - Będzie Leszek ! :)
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ursa_Major wrote:
    super! a zdecydowałaś już gdzie będziesz rodzić?
    Mi najgorzej mijał 1 trymestr, styczeń i luty miałam wrażenie, że trwają 16 tygodni a nie 8 :D W marcu trochę przyśpieszyło, może jak poczuję już dziecko to będę spokojniejsza i jakoś szybciej to wszystko. Na wiosnę/ w lecie czas zawsze jakoś przyśpiesza :)

    Ja u siebie w mieście będę rodzić czyli w Tychach, w dodatku moja ginka pracuje w tym szpitalu :)

    l22nhdgen92nqanl.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 2 maja 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co u Was??:) u nas raczkowanie pełną parą,siedzenie i chodzenie przy meblach.Mieliśmy tez pierwszą gorączkę i zapalenie migdalkow :/ Jak Wasze bobaski?:) Jak majoweczka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2017, 13:26

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 9 maja 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! U nas to samo :D jestem przerażona :D już nawet rzadko upada z tego wstawania... leży to tylko jak spi!
    Poza tym nowość, jak mnie zobaczy a jest marudna to woła "mamamamamamama" :D i śmiesznie potwarza (nie zawsze oczywiście) za nami "tata" "baba", ale "mama" jeszcze nie wychodzi :)

    Niuniusia współczuję choroby :( skąd to się przypałętalo?

    My od dwoch dni w nowym mieszkaniu :) nieźłe zamieszanie było i jest...

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 9 maja 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, nie odzywalam się bo od marca jeździmy po szpitalach :/. Kinia jest po operacji wycięcia guza. W marcu miałyśmy umówione kanaliki, dwa dni później przez przypadek dowiedzieliśmy się ze ma guza. Szpital, diagnostyka, czekanie na operację, w międzyczasie goraczka i katar po kolana , operacja, a teraz czekamy na wynik histopatologiczny. Ehh myślałam o Was ale nie miałam nawet czasu i siły zajrzeć. Poza tym Kinga super się rozwija, siada już od marca, raczkowac zaczęła w kwietniu, cos tam gada ale po swojemu. To tak na szybko i w mega skrócie .

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 10 maja 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju no coś Ty! Biedna malutka :( i biedni Wy :( gdzie tego guza miała? Kochana na pewno wszystko jest już dobrze i wynik na który czekacie tylko to potwierdzi! Bardzo współczuję...

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 11 maja 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wpisane ma guz nadnercza, ale dokladnie był w otrzewnej za nerką i przy kręgosłupie , trzymał się na trzech zrostach, na rezonansie i usg wyglądało to trochę inaczej niż podczas operacji. Eh mam nadzieję że już najgorsze za nami :(

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 11 maja 2017, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Boże biedna malutka :( mam nadzieję że już po wszystkim! Teraz będzie już tylko lepiej, wierzę w to!

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 15 maja 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paola bardzo mi przykro, ale dobrze że jesteście juz po operacji. Wszystko już musi byc dobrze. Przykre, że coś takiego spotyka takich maluszków :(( dawaj znać w wolnej chwili jak Kinia się czuje.

    Ps. Kasza cieszę się że już mieszkacie u siebie, super uczucie sami na swoim no nie :)

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 17 maja 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie jest super, chociaż jeszcze nie wszystko jest gotowe :P ale dajemy radę :)

    Niuniusia lubi tę wiadomość

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
‹‹ 84 85 86 87 88 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ